ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4273, 17 lipca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama VW zaprasza

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tylko na Bolcu17 czerwca 2019r. godz. 09:56, odsłon: 3675, Bolec.Info
Pokazaliśmy dzięki bolecnautce jak segregowane przez mieszkańców śmieci trafiają do jednej śmieciarki. Są skutki.
Bolesławiec - Informacje: Pracujemy dla MZGK! Społecznie! Bezsens segregacji odpadów (fot. Bolecnautka)

W kwietniu w artykule Segregacja śmieci po bolesławiecku pokazaliśmy poniższy film, w którym widać, że śmieciarka ponownie miesza wcześniej posegregowane przez mieszkańców śmieci. Rozmawialiśmy wówczas w tej sprawie z prezesem Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bolesławcu, Władysławem Bakalarzem, który poinformował nas, że kierowca śmieciarki został ukarany za niewłaściwy odbiór śmieci i że MZGK sp. z.o.o rozpoczął wzmożone kontrole swoich pracowników odnośnie zaistniałej sytuacji. A sytuacja ta wyglądała tak:

O sprawę tę pytał niedawno na sesji Rady Miasta radny Maciej Małkowski. Oto fragment odpowiedzi jaką dostał od prezydenta miasta Piotra Romana i prezesa MZGK:

Cieszymy się, że wraz z Bolecnautami pomagamy miejskiej spółce ogarniać bałagan w mieście a dla prezesa Bakalarza (nie pierwszy raz) jesteśmy źródłem wiedzy. Warto przypomnieć, że to dzięki nam i naszym czytelnikom dwa lata temu wyszła na jaw sprawa nielegalnego składowiska odpadów przy cmentarzu komunalnym (czytajcie Nielegalne składowisko śmieci przy Cmentarzu Komunalnym?)

Przy okazji, w odpowiedzi na interpelację, prezes Bakalarz pokazał także zdjęcie dokumentujące co mieszkańcy miasta wrzucają do zbiorników na plastik:

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2

~Kasztanowordzawa Poziomka   20 czerwca 2019r. o 17:20

~Kasztanowordzawa Poziomka

Postów:

Sprzątająca ludzie bo tym co za sprzątanie płacą nie robią tego popatrzcie na całe miasto a nie na wycinek dlaczego straż miejska nie egzekwuje mandatów za śmiecenie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2