ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4273, 17 lipca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama VW zaprasza
reklama VW zaprasza

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tylko na Bolcu19 czerwca 2019r. godz. 18:10, odsłon: 5600, Marcin Marczewski
Oburzające jest to, że wśród kandydatów do tytułu "Zasłużony dla Miasta Bolesławiec" są tylko ludzie prezydenta miasta.
Bolesławiec - Informacje: Zasłużeni dla miasta, tylko ludzie Romana Wieża ratusza po remoncie (fot. Bolec.Info)

Jednym z punktów kolejnej sesji Rady Miasta Bolesławiec będzie dyskusja i głosowanie nad uchwałami dotyczącymi nadania tytułu "Zasłużony dla Miasta Bolesławiec".

W planie sesji znalazły się uchwały dotyczące nadania tego tytułu Janowi Jasiukiewiczowi, Wojciechowi Kasprzykowi, Janowi Leonowi Stasiakowi, Eugeniuszowi Jabłońskiemu, Eugeniuszowi Kowalskiemu, oraz Janowi Kisiliczykowi.

Wszyscy kandydaci to ludzie związani z obecnym prezydentem miasta - byli radni, pracownicy urzędu miasta, członkowie komitetu wyborczego bądź współpracownicy. Wśrod kandydatów nie ma ani jednego osoby reprezentującej inne środowisko.

Tytuł  ten - zgodnie z regulaminem - jest wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania za wybitne zasługi na rzecz rozwoju miasta Bolesławiec. Tytuł może być nadawany osobom fizycznym, osobom prawnym oraz jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej za: dzialalność gospodarczą, społeczną, kulturalną i sportową, twórczość artystyczną i naukową, inne osiągnięcia na rzecz miasta Bolesławiec.

W każdym przypadku do projektu uchwały o nadaniu tytułu dołączone zostało kilkuzdaniowe uzasadnienie. Przykładowo w uzasadnieniu dla Wojciecha Kasprzyka mowa m.in. o tym, że był radnym Rady Miasta, pracował w komisjach Rady oraz "dał się poznać jako osoba zaangażowana w sprawy społeczności lokalnej". Warto jednak przypomnieć, że radny Kasprzyk przed laty zasłynął m.in. publikacją rasistowskiego dowcipu, za co został usunięty z szeregów PO.

Wśród kandydatów nie ma wielu byłych radnych np. Arkadiusza Krzemińskiego, Bogdana Nowaka czy Cezariusza Rudyka, choć większość uzasadnień odnosi się właśnie do funkcjonowania kandydata w radzie.

Jak nieoficjalnie się mówi uhonorowani mają zostać wszyscy członkowie komitetu wyborczego obecnego prezydenta z ostatnich wyborów samorządowych.

Przyznawanie tytułu "Zasłużony dla Miasta Bolesławiec" tylko swoim ludziom nie jest fair play i pokazuje arogancję władzy. W poprzednich latach sytuacja wyglądała inaczej - na liście uhonorowanych znajdziemy około 50 osób, organizacji i instytucji reprezentujących różne środowiska.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

~~Szafirowa Gailadia   21 czerwca 2019r. o 17:46

~~Szafirowa Gailadia

Postów:

Radni opozycji, Impulsie Miasta i Wy z PISU, zapytajcie, odpytajcie Prezydenta na Sesji czym konkretnie Panowie pochodzący z komitetu wyborczego KWWPiotra Romana, zasłużyli na miano Zasłużonych dla naszego miasteczka?
Proszę o konkretne dokonania. Uzasadnienia typu : był radnym, był posłem , był urzędnikiem są niedopuszczalne.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ołowianoszara Liatra   24 czerwca 2019r. o 7:28

~~Ołowianoszara Liatra

Postów:

Już nawet pozorów nie chcą stwarzać - Teraz Kur*a My!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowawy Wrotycz   24 czerwca 2019r. o 10:23

~~Brązowawy Wrotycz

Postów:

a czego mozna sie spodziewac po ROMANIE skoro praktyki w latach 90 odbywał w MOSKWIE I przyjmuje KWASNIEWSKIEGO Z HONORAMI pozwala na fundacje BATOREGO W Boleslawcu a to wiadome ze to Sorosa ,Ci co głosowali na niego widocznie nie przeswietlili biografi i dzisiaj zdziwieni A ROMAN pochodzi z dolnych młynow .Sasiedzi duzo wiedza
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtobrązowy Ciemiernik   25 czerwca 2019r. o 13:59

~~Żółtobrązowy Ciemiernik

Postów:

bezczelność i arogancja obecnych władz bolca niema granic
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4