ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4272, 16 lipca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tylko na Bolcu12 lipca 2019r. godz. 11:00, odsłon: 4333, Bolec.Info
Miasto chce dostać tytuł Modernizacja Roku za Centrum Wiedzy. Nawet płacimy za to, że chce.
Bolesławiec - Informacje: Być może będzie nagroda... za 9900 zł Budynek nowej biblioteki (fot. Bolec.Info)

"Z przyjemnością informujemy, że nasz obiekt został zgłoszony do plebiscytu Modernizacja Roku. Przeszliśmy do kolejnego etapu i teraz liczymy na Państwa głosy! Możecie je oddać pod linkiem: "

Tak na Facebooku Centrum Wiedzy promowany jest konkurs Modernizacja Roku, który ma już długą tradycję w naszym powiecie, bo w roku 2013 Powiat wydał 10 960 zł na udział w konkursie “Modernizacja Roku 2012” aby zgłosić do rywalizacji modernizację Teatru Starego. Śladem powiatu w 2015 roku poszło Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu płynąc na 9900 zł netto za udział w tym samym konkursie (więcej na ten temat TUTAJ).
Oczywiście jedynie skutkiem wspaniałych modernizacji a nie wpłaconych kwot było to, że zarówno Powiat jak i PWiK konkurs wygrały.

"Udało się" dwa razy, to może "uda się" i trzeci. Teraz do konkursu zgłoszono Centrum Wiedzy, czyli oddaną do użytku przed zeszłorocznymi wyborami nową bibliotekę. Jak dowiedzieliśmy się u organizatorów konkursu, zgłosić się do niego może każdy i zgłoszono w tym roku pół tysiąca zeszłorocznych modernizacji. To niemałe zainteresowanie być może wpływa z faktu, że pierwszy etap konkursu jest bezpłatny, za udział w drugim, zwanym finałowym, trzeba zapłacić od 2900 do 9900 zł netto zależnie od budżetu modernizacji. W przypadku naszej biblioteki "trzeba było" zapłacić maksymalną stawkę.

A że każdy, kto coś zmodernizował i kasę wpłacił, trafia do finału, to nasze Centrum Wiedzy już jest w finale!!! Razem z 83 innymi modernizacjami, których inwestorzy, wykonawcy czy też administratorzy wydali pieniądze na bycie w finale.

Potem jury konkursu ocenia modernizację (m.in. lustrując je na miejscu) i przyznaje nagrody oraz wyróżnienia. Będzie ich w tym roku 28 jeśli policzymy i nagrody i wyróżnienia, bo przyznaje się je w aż 14 kategoriach. Ponadto swoje nagrody przyznają także sponsorzy konkursu. Wpłata nie gwarantuje nagrody, ale ją umożliwia i czyni prawdopodobną. Za 9900 zł netto (plus koszty delegacji) prezydent miasta, dyrektorka biblioteki czy też inni urzędnicy będą mogli uczestniczyć we wrześniu w gali na Zamku Królewskim w Warszawie a prawdopodobnie wrócą z niej z jakimś dyplomem i statuetką, które pokażą lokalne media.

- Zawsze przy tego rodzaju konkursach startujące samorządy ponoszą koszty udziału zgodne z regulaminem konkursu - mówi dla Bolec.Info zastępca prezydenta miasta, Kornel Filipowicz.
- Zdecydowaliśmy się na udział w tym konkursie, bo chcemy się pochwalić tym pięknym obiektem w celu promocji Bolesławca. Jest to jakaś forma wyjścia na zewnątrz i pokazania że w naszym mieście, skądinąd niedużym może powstać budynek, który spełnia standardy europejskie i może służyć mieszkańcom.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

~~Karminowa Calibrachoa   12 lipca 2019r. o 19:59

~~Karminowa Calibrachoa

Postów:

Ogłaszam konkurs na najlepszego urzędnika roku 2018.
Nagrodą -pamiatkowy dyplom i uścisk ręki prezesa.
Wpisowe jedyne 1000zł ( z własnej kasy- nie z urzędu).
Zgłoszenia wysyłać na bruce@mafia.pl
Po zgłoszeniu otrzymacie numer konta do przelewu.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Zielonkawożółty Ostrokrzew   13 lipca 2019r. o 12:51

~Zielonkawożółty Ostrokrzew

Postów:

Potrzebujesz pieniędzy - organizuj konkursy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szarobrunatna Forsycja   przedwczoraj o 14:42

~~Szarobrunatna Forsycja

Postów:

modernizacja ok.
ale,budynek jest strasznie brudny na zewnątrz od ptaków ,a całkiem niedawno rozbito szybe!
a w środku śliskie schody,popekane ściany,spadajace kasetony,lampy,cieknaca klimatyzacja.
Porażka
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3