ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4306, 19 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama MAXI BUSY!

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tylko na Bolcu15 lipca 2019r. godz. 19:39, odsłon: 5065, Kazimierz Marczewski
W Nowogrodźcu kilkanaście rodzin otrzyma klucze do zupełnie nowych, pięknie wykończonych mieszkań socjalnych.
Bolesławiec - Informacje:  O pożarze przy ul. Sienkiewicza 10 Ratusz w Nowogrodźcu (fot. Kazimierz Marczewski)

Prezentujemy stanowisku Urzędu Miejskiego w Nowogrodźcu w sprawie pożaru jednego z lokali mieszkalnych przy ul. Sienkiewicza 10.

O sprawie pisaliśmy Mieszkanka Nowogrodźca: boję się o dzieci i siebie

 

Nawiązując do pożaru przy ul. Sienkiewicza, który miał miejsce w dniu 11 lipca 2019 roku informujemy, że podstawowe potrzeby życiowe poszkodowanego są zabezpieczone do dnia 23 lipca br. Od dnia 24 lipca 2019 roku poszkodowany ma zagwarantowaną pomoc dotyczącą zabezpieczenia kolejnego miejsca pobytu.

Gmina Nowogrodziec dysponuje możliwością otrzymania miejsc w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn w Bolesławcu na mocy porozumienia międzygminnego nr 1/SP/2019 z 22 stycznia 2019 roku w sprawie powierzenia Gminie Miejskiej Bolesławiec zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej, polegającego na udzieleniu Schroniska bezdomnym mężczyznom z terenu Gminy Bolesławiec, Gromadka, Warta Bolesławiecka, Osiecznica, Nowogrodziec, świadczonego przez Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn.

Schronisko jest ośrodkiem wsparcia, z którego korzystają osoby bezdomni. Oprócz miejsca do spania, osoba skierowana do Schroniska ma też pobyt dzienny oraz szeroko rozumiane usługi aktywizujące. Korzystający ze Schroniska nie mogą być pod wpływem alkoholu.

Odnosząc się do wypowiedzi mieszkanki Pani Kamila Popik, informujemy, że Pani Popik zamieszkuje własnościowe mieszkanie. Dokonując transakcji nabycia mieszkania rodzina świadomie i dobrowolnie podjęła decyzję dotyczącą sąsiedztwa osób, z którymi wspólnie zamieszka.

Informujemy również, że Gmina Nowogrodziec realizuje zadania inwestycyjne związane z budową nowych zasobów mieszkaniowych, starając się wychodzić naprzeciw potrzebom Mieszkańcom, oczekującym na mieszkania komunalne.

W bieżącym roku w budynku socjalnym przy ulicy Jodłowej w Nowogrodźcu zostało oddano do użytku sześć mieszkań: dwa mieszkania 3-pokojowe i cztery mieszkania 2-pokojowe. Nowe lokale mieszkaniowe sfinansowano ze środków budżetowych Gminy Nowogrodziec przy współfinansowaniu z dotacji budżetu państwa.

W najbliższym czasie w Nowogrodźcu kilkanaście rodzin otrzyma klucze do zupełnie nowych, pięknie wykończonych mieszkań socjalnych w budynku dawnego Veritas. Gmina Nowogrodziec nabyła budynek przy ul. Lubańskiej 14 od byłego zakładu INCO-VERITAS.

Bezpośrednimi odbiorcami lokali mieszkalnych będą Mieszkańcy gminy, którzy z racji swojej sytuacji finansowej oczekują na przydzielenie mieszkania socjalnego. Już wkrótce, w drugiej połowie sierpnia br., otrzymają pozwolenie na użytkowanie mieszkań socjalnych 16 rodzin.

 

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

~~Przekrwiona Hakonechloa   18 lipca 2019r. o 6:40

~~Przekrwiona Hakonechloa

Postów:

nowe mieszkania maja status mieszkan socjalnych sa to mieszkania o podstawowych standardach dla osob o bardzo niskich dochodach,z pewnoscia osoby spelnily kryterium wszystkie.moze pan ze schroniska moglby ubiegac sie o takie mieszkanie socjalne?bo mieszkania socjalne sa dla najubozszych .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Przekrwiona Hakonechloa   18 lipca 2019r. o 6:47

~~Przekrwiona Hakonechloa

Postów:

mieszkania przy ulicy sienkiewicza sa KOMUNALNE>a to ze daleko im do takich standardow w polowie nawet warunkow socjalnych niespelniaja to juz inny temat,ludzie chociaz jedna drozna toaleta .wspolna dla wszystkich tych lokatorow..
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kremowy Gajowiec   18 lipca 2019r. o 8:40

~~Kremowy Gajowiec

Postów:

Wpuścisz takich jak z tej kamienicy do nowych mieszkań socjalnych i za parę miesięcy zrobią z tych lokali meliny, powykręcają kaloryfery i rury, sprzedadzą na złom i będą dalej ładować bo jak dwa lata minęły a do roboty się nie wzięli to już się raczej do niej nie zabiorą.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Złotoruda Fortegilla   20 lipca 2019r. o 13:12

~Złotoruda Fortegilla

Postów:

""Mieszkania w większości zajmą kolejni menele. Brawo!"" Otóż to. Słyszałem że już części wyposażenia z nowych mieszkań na ul.Jodłowej idą za grosze aby mili za co ćpać i pić. Od zawsze tak było. Dostawali paczki z MOPS'u i po pół godziny towar mogłeś kupić za "symboliczne" pieniądze na rynku. Zwykły szary człowiek kombinuję żeby związać koniec z końcem, a "oni" żyją jak królowie, nietykalni, upijają się w środku rynku w parku i nikt nie reaguje. Monitoring miał straszyć elementów, ale śmieją się oni sami z tego, bo jak przychodzi co do czego na nagraniach nic nie widać. Ćpun zrywa nowe lampy w rynku, śmiejąc się, że powiesi je sobie na podwórku, zostaje schwytany i co? Kolejne tygodnie nie ma oświetlenia, a sprawca chodzi i nadal się śmieje. Policja nie reaguje, straż miejska, jeśli tak można nazwać "urzędniczych taksówkarzy" zbiera grzecznie pieniążki na targu i na tym kończy się ich praca. Żal patrzyć jak miasto spada na psy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.