ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4308, 21 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


23 lipca 2019r. godz. 14:00, odsłon: 5146, Bolec.info
Notoryczne przekroczenia prędkości na Lubańskiej
Bolesławiec - Informacje: Mieszkańcy nie czują się bezpiecznie ulica Lubańska (fot. Wojtek Szoka)

Przekroczenia prędkości to najczęstsze wykroczenie jakie popełniają kierowcy samochodów. Pomimo ustawienia znaków z odpowiednimi ograniczeniami, wielu ludzi lekceważy je jadąc nieprzepisowo. Taką sytuację możemy obserwować wszędzie, ale nie wszyscy się na to zgadzają.

Mieszkańcy nowo-powstałych osiedli domków jednorodzinnych oraz bloków przy ulicach Gdańskiej, Śluzowej oraz Lubańskiej zbierają podpisy pod petycją o wybudowanie progów zwalniających na ulicy Lubańskiej w kierunku Garncarskiej. 

Jak czytam w tekście petycji - "W związku z obserwowanymi przez mieszkańców miasta licznymi przypadkami przekraczania prędkości przez kierowców jadących ulicą Lubańską w Bolesławcu zwracamy się z prośbą o zamontowanie progów zwalniających i innych zabezpieczeń zwiększających bezpieczeństwo pieszych spacerujących w tym miejscu. Mimo widocznego ograniczenia do 40 km/h niejednokrotnie obserwujemy pędzące w kierunku ulicy Garncarskiej pojazdy. Nowo-powstałe osiedle domków jednorodzinnych i bloków mieszkalnych w rejonie ulic Garncarskiej, Gdańskiej, Śluzowej i Lubańskiej spowodowało zwiększenie ruchu samochodowego i pieszego wzdłuż ulicy Lubańskiej. Chodnik w tym miejscu jest bardzo wąski, brak jest barierek oddzielających chodnik od jezdni, przejście dla pieszych jest słabo widoczne i znajduje się na zakręcie. Prosimy o zamontowanie w pierwszej kolejności progów zwalniających. Prosimy również o zastanowienie się nad innymi rozwiązaniami zwiększających bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców. Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby. 

Z wyrazami szacunku - mieszkańcy Bolesławca."

Petycję może podpisać każdy kto zgadza się, że notoryczne przekraczanie prędkości w miejscach takich jak Lubańska jest niebezpieczne. Petycję znajdziemy pod linkiem - Apelujemy o zamontowanie progów zwalniających na ul. Lubańskiej w Bolesławcu

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

~~Ciemnofioletowy Ligustr   24 lipca 2019r. o 23:29

~~Ciemnofioletowy Ligustr

Postów:

Niech ktoś zgłosi do poprawienia niebezpieczny kształt skrzyżowania Lubańskiej z ul. Garncarską. Jest to tzw. skrzyżowanie skanalizowane, rozwiązanie pozbawione sensu, mylące zamiejscowych kierowców. Zdążyłem już zauważyć kilka razy jak pojazd skręcający z Garncarskiej w lewo w Lubańską, wybierał błędnie drugą odnogę.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Gołęba Rezeda   25 lipca 2019r. o 7:38

~~Gołęba Rezeda

Postów:

No cóż ci sami nowi mieszkańcy już nie tak wolno jadą koło Carrefoura do Wykrot do pracy . Nowe osiedla maja to do siebie że tam wojny o parkingi , miejsce dla pieska i podobne głupoty z podziałem na tys z TBS i tych od innego dewelopera to norma , tzw. polskie piekiełko bez którego ta społeczność nie potrafi funkcjonować . Już nie wspomnę że akurat ta społeczność lata ze swoimi pupilami już od 5 rano zasr.....ąc okoliczny teren i proszę nie wierzyć że ktokolwiek zbiera cokolwiek po swoim piesiu . A sobie pod oknem niech prowadzają tego ........pupila i niech tam załatwia swoje potrzeby .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.