ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4368, 20 października 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


19 września 2019r. godz. 12:07, odsłon: 5863, Wojtek Szoka
Naukowcy opublikowali symulację wojny nuklearnej.
Bolesławiec - Informacje: Bolesławiec zmieciony ze świata Symulacja wojny nuklearnej (fot. Princeton University)

Badacze z uniwersytetu Princeton opublikowali wyniki symulacji wojny nuklearnej. Powodem takich badań było zobrazowanie jak szybko może dość do eskalacji konfliktu i jak są skutki takich działań. Wszystko w świetle braku porozumienia pomiędzy USA i Rosją. Badania prowadzone są w ramach programu dotyczącego globalne bezpieczeństwa. W trakcie konfliktu ginie ponad 100 mln osób. Liczba ta nie zawiera ludzi, którzy umrą na chorobę popromienną.

I co to może obchodzić Bolesławian? - pewnie wielu zadaje sobie to pytanie.

Symulacja którą znajdziecie na wideo powyżej pokazuję, że pierwsza "atomówka" zostanie wystrzelona z terenu Obwodu Kaliningradzkiego i wyląduje w okolicach Wrocławia. Patrząc na animację - można spokojnie założyć, że głowica nuklearna może spać komuś z nas dosłownie do ogródka. 
Nie ważne gdzie - czy bliżej Wrocławia czy dalej stolicy Dolnego Śląska, Bolesławiec zostaje zmieciony w ramach "ataku ostrzegawczego". NATO Odpowiada niszcząc Obwód Kaliningradzki co jest powodem do rozpoczęcia wojny konwencjonalnej.

Według symulacji - wojna atomowa dla nas się zakończyła, ale na świecie dochodzi do nuklearnej czystki w Europie. Rosjanie mieliby użyć 300 głowic jądrowych, zrzucanych z samolotów lub wystrzeliwanych rakiet średniego zasięgu przez wojska rakietowa, a celem są bazy NATO i nacierające wojska. NATO odpowiada zrzuceniem 180 głowic atomowych. Według "Planu A" ginie 2.6 miliona ludzi w ciągu 3h konfliktu. Europa jest spustoszona.

Kolejna faza to bezpośredni udział USA w konflikcie. Ponad 600 głowic zostaje wystrzelonych z terenu Stanów Zjednoczonych oraz łodzi podwodnych stacjonujących na wodach całego świata. Celem są tylko i wyłącznie wojska atomowe. Rosja odpowiada dzięki systemowi ostrzegania odpowiada pozostałym arsenałem atomowym. W ciągu kolejnych 45 minut ginie około 3.4 miliona ludzi

Ostatnia fazy wojny to dokładne ataki na 30 najbardziej zaludnionych miast oraz centr ekonomicznych. Obie strony zrzucają od 5 do 10 głowic na miasto wroga. Ilość użytych głowic zależy od wielkości populacji. Straty? 85.3 miliona ludzi w ciągu 45 minut.

Badacze podają liczbę 91,5 miliona poszkodowanych w ciągu konfliktu który może rozegrać się w ciągu jednego dnia. 34,1 miliona osób znika z powodu bezpośrednich wybuchów. 57.4 miliona jest poszkodowanych przez wymianę ognia. Jak informują naukowcy z Princeton, w tej liczbie nie ma osób które umierają z powodu opadu radioaktywnego oraz innych długo terminowych efektów wymiany ognia, także liczba ofiar nie jest ostateczna.

Fizycy z uniwersytetu starają się przekonać naukowców i polityków z całego świata, że konieczna jest redukcja uzbrojenia atomowego. Symulacja ta pokazuje wyraźnie jak wysokie jest zagrożenie oraz jak wielka może być skala konfliktu
 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

~~Piwny Bluszcz   25 września 2019r. o 9:20

~~Piwny Bluszcz

Postów:

No to cena pobytu hamerykańskich żołenierzy w okolicach naszego miasta.
Jak widać z animacji, trzeba wyprowadzić się do Portugalii albo na Filipiny.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4