ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4390, 11 listopada 2019r.
reklama
Ubezpieczenia OC i AC - najatrakcyjniejsze oferty tylko na mFind.pl!
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


PILNE!14 października 2019r. godz. 12:01, odsłon: 7913, Bolec.Info
Według danych z wszystkich komisji z czterech powiatów to Rafał Ślusarz zostanie senatorem.
Bolesławiec - Informacje: Piotr Roman nie będzie senatorem Piotr Roman był gościem w redakcji Bolec.Info (fot. Bolec.Info)

Choć w samym Bolesławcu Piotr Roman pokonał łatwo Rafała Ślusarza z PiS i Władysława Kozakiewicza z KO a świetny wynik ma też w powiecie, w sąsiednich powiatach przegrał z konkurentami do miejsca w senacie.

W  Bolesławcu prezydenta miasta zdobył  48,58% głosów (Kozakiewicz - 24,69% a Ślusarz 24,69%), w całym powiecie Piotr Roman zdobył ponad 41 procent głosów (Ślusarz ponad 32% a Kozakiewicz ponad 25 %).

A tak wyglądają głosy z całego regionu (powiaty bolesławiecki, zgorzelecki, lubański i lwówecki wybierały jednego senatora spośród trzech wyżej wymienionych) na podstawie danych z wszytskich obwodów głosowania:

Nazwisko i imiona Komitet Liczba głosów Procent głosów
ROMAN Piotr KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY 28 938

24,55%

ŚLUSARZ Rafał Józef KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 45 420

38,53%

KOZAKIEWICZ Władysław KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 43 529

36,92%

  Razem 117 887

100%

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

~~Czerwonobrązowa Gęsiówka   15 października 2019r. o 9:05

~~Czerwonobrązowa Gęsiówka

Postów:

~~Jasnobrązowa Tibuchina napisał(a):
~~Czerwonobrązowa Gęsiówka napisał(a): Wyniki ogłoszone, a więc pozwólcie, że i ja także skomentuję. Jestem tu obcy i nie wiem jak funkcjonują tutejsze układy, ale jedno mogę już stwierdzić – jesteście ślepi albo bardzo naiwni. Popatrzcie na wyniki i zastanówcie się przez chwilę na kogo oddalibyście swój głos gdyby nie wystartował Piotr Roman z prześwietnego KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY -> https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/wyniki/senat/okr/1
Potem przypomnijcie sobie z kim w koalicji w Sejmiku Wojewódzkim jest KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY? Kto jest tam szefem i z kim tworzy wielką KOALICJĘ? Start Piotra Romana, który nie miał żadnych realnych szans na elekcję, był podyktowany tylko potrzebą zabrania kilku tysięcy głosów Kozakiewiczowi, bo wiadomo było, że p. Ślusarzowi w przeciwnym razie braknie tych do tego by zostać wybranym. Nawet po tym manewrze wyniki 45420 do 43529 jest bliski. Otwórzcie oczy, a nie popierajcie ustawek!

Taka prawda.
Ale leszcze dalej będą się zachwycać, że o czymkolwiek decydują.
Na tym polega demokracja że wybiera się swojego przedstawiciela myśląc że dla nas cokolwiek dobrego zrobi, a po wyborach ten przedstawiciel będzie robił co mu się tylko podoba i nikt go z tego nie rozliczy.


Wiele osób tutaj jest w wielkiej grupie, która nie docenia tego jak precyzyjnie w dzisiejszych czasach można profilować klientów, w tym wypadku wyborców, przewidując i planując to co należny zrobić by realnie wpłynąć na ich wybór. To wszystko ktoś dokładnie policzył i zaplanował. Miesiąc udawania przeciwnika PIS wystarczyło...To nic innego jak statystyka i socjologia... a robi to kto ma pieniądze. Szanse ludzi bez pieniędzy - marne.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4