ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4391, 12 listopada 2019r.
reklama
Ubezpieczenia OC i AC - najatrakcyjniejsze oferty tylko na mFind.pl!
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Odprawy celne

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tylko na Bolcu14 października 2019r. godz. 15:44, odsłon: 12661, Kazimierz Marczewski
Trzydziestotrzyletnia Małgorzata Tracz urodzona w Bolesławcu dostała się do Sejmu.
Bolesławiec - Informacje: Bolesławianka została posłanką Małgorzata Tracz (fot. Facebook )

Jak dowiedział się portal Bolec.Info, trzydziestotrzyletnia Małgorzata Tracz urodzona w Bolesławcu dostała się do Sejmu. Startowała do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej okręgu wrocławskiego (pozycja nr 2). Zagłosowało na nią 28 676 osób.

Małgorzata Tracz to dolnoślązaczka, urodzona w Bolesławcu, od 2005 r. związana z Wrocławiem, absolwentka polonistyki i stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Wrocławskim. Zaangażowana w ogólnopolskie i lokalne inicjatywy ekologiczne oraz społeczne. Zajmuje się walką ze smogiem, energetyką obywatelską opartą o źródła odnawialne, zmianami klimatu i polityką miejską.

- Jako Posłanka na Sejm RP IX kadencji nie zawiodę Waszego zaufania - mówi Małgorzata Tracz. - Wspólnie zazieleniamy polską politykę. Nie tylko we Wrocławiu, ale i w lubuskim oraz w Warszawie! - dodaje.

Nowa posłanka jest współzałożycielką Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie „Trampolina” a także członkinią Stowarzyszenia Ekologicznego Eko-Unia, organizowała też działania na rzecz ochrony Puszczy Białowieskiej wraz ze Stowarzyszeniem Miasto Drzew, Eko-Unią oraz Fundacją Eko-Rozwój. Od czasu powstania w 2015 r. roku, jest działaczką Dolnośląskiego Alarmu Smogowego. W kwietniu 2017 prowadziła kampanię w sprawie wsparcia uchwały antysmogowej dla Dolnego Śląska

W 2015 r. była jedną z inicjatorów (wraz z Mirosławą Stachowiak- Różecką z PiS, Tomaszem Owczarkiem z Wrocławskiego Ruchu Obywatelskiego, Waldemarem Bednarzem z Kukiz 15 i Sebastianem Lorencem z Bezpartyjnych Samorządowców Wrocławskiego Referendum Obywatelskiego. Inicjatorzy nie zebrali wymaganej liczby podpisów niemniej jednak wszystkie ich postulaty zostały zrealizowane przez Radę Miejską w ramach uchwał.

W trakcie protestów Komitetu Ratujmy Kobiety w 2017 r. została pozwana za znieważenie symbolu Polski Walczącej, pomimo że ten symbol był używany przez organizatorów od co najmniej 2013 r. Sąd pozew odrzucił. Sprawa jednak była szeroko dyskutowana w kontekście praw do używania znaków narodowych.

Jest również członkinią rady programowej Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet. W maju 2015 roku wybrana przewodniczącą Partii Zieloni razem z Adamem Ostolskim, pokonując Annę Grodzką. W 2015 r. została nominowana jako nadzieja w konkursie Wrocławskiej Choinki Wyborczej.

W 2015 roku kandydowała do Sejmu Rzeczypospolitej z listy Zjednoczonej Lewicy uzyskując 14,5 tysiąca głosów – 10 wynik koalicji indywidualny w koalicji Zjednoczona Lewica, która jednak nie przekroczyła 8% progu wyborczego i nie uzyskała mandatów w Sejmie. W 2018 r. kandydowała w wyborach na stanowisko prezydenta Wrocławia. Do Sejmu RP dostała się z listy Koalicji Obywatelskiej jako kandydatka koalicyjnej Partii Zielonych. (za Wikipedią)

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6

~~Złotawe Parzydło   16 października 2019r. o 15:34

~~Złotawe Parzydło

Postów:

Ta Pani rocznikiem jest bardzo zbliżonym do mojego i jest w Bolesławca. Czy ktoś się orientuje, jaką szkołę średnią w Bolesławcu Pani Posłanka kończyła? Czy może szkołę średnią kończyła poza Bolesławcem? Z góry będę wdzięczna za odpowiedź.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Bernard   16 października 2019r. o 15:37

Bernard

Postów: 1073

~~Złotawe Parzydło napisał(a): Ta Pani rocznikiem jest bardzo zbliżonym do mojego i jest w Bolesławca. Czy ktoś się orientuje, jaką szkołę średnią w Bolesławcu Pani Posłanka kończyła? Czy może szkołę średnią kończyła poza Bolesławcem? Z góry będę wdzięczna za odpowiedź.


VI LO w ZSE

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6