ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4591, 30 maja 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy do Świnoujścia!
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecSzort15 listopada 2019r. godz. 10:58, odsłon: 9484, zinfo.pl/Bolec.Info/eluban
Druga rozprawa przeciwko oskarżonemu o molestowanie dwóch dziewczynek księdzu Piotrowi M.
Bolesławiec - Informacje:  Kobieta wspierająca księdza: Kościół w Ruszowie (fot. screen)

W sprawie księdza z Ruszowa z zarzutami prokuratorskimi pisaliśmy w październiku 2019 roku Rusza proces księdza z Ruszowa

13 listopada w Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu zeznania w sprawie złożyły matki ofiar. Pod salą rozpraw zebrali się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy księdza.

Druga rozprawa przeciwko oskarżonemu o molestowanie dwóch dziewczynek księdzu Piotrowi M. rozpoczęła się o godz. 10.00 w Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu. Podczas pierwszej, która odbyła się 25 października. Ruszowski proboszcz został przesłuchany w charakterze oskarżonego. Teraz zeznania złożyły matki pokrzywdzonych dzieci.

Atmosfera w sądzie była bardzo napięta. Z jednej strony "stanęli" obrońcy księdza, którzy absolutnie nie biorą pod uwagę, że duchowny może być winny, z drugiej, osoby, które wierzą w winę księdza i stoją po stronie pokrzywdzonych. Na miejscu były również kobiety reprezentujące grupę Ogólnopolski Strajk Kobiet, z zaangażowaną od samego początku Stanisławą Kuzio - Podrucką.

Podczas gdy oskarżony ksiądz był prowadzony przez policję na salę rozpraw, funkcjonariusze nakazali zgromadzonym, aby ich przepuścili. Wówczas jedna z kobiet wspierająca księdza wtórowała: ''Przepuśćcie świętego, przepuśćcie świętego"!

W rozmowie z mieszkankami Ruszowa, które wspierają matki ofiar słyszmy, że druga strona, uważa, że zostały one "opętane przez szatana".

- Jak można dziecko nazwać małą prostytutką? W głowie mi się to nie mieści - mówi jedna z kobiet, która stoi w obronie pokrzywdzonych. [Takich słów miała użyć jedna z kobiet broniących księdza, podczas pierwszej rozprawy].

Kobiety, które były obecne w sądzie, a wspierają księdza, uważają, że wszyscy, którzy oskarżają go o te czyny są w wielkim błędzie.

- Te wszystkie oskarżenia padają z ust osób, które nie chodzą do Kościoła. Nie bronie księdza, bronię człowieka. To dobry człowiek, który jest niewinny - mówi jedna z kobiet.

- To najlepszy proboszcz, jakiego pamiętam w tej parafii. 3 najlepsze lata - mówi jedna z mieszkanek Ruszowa.

Sędzia Łukasz Hartman wyłączył jawność procesu. Nie wiemy, co działo się na sali rozpraw. Atmosfera w sądzie była natomiast bardzo napięta. W czasie, gdy świadkowie zeznawali, a zainteresowani czekali na zewnątrz na jej finał, doszło do "spięć" między stronami.

- Dziecko nie zostało nawet tknięte! - krzyczała starsza kobieta pod salą rozpraw, odmawiając różaniec.

 - Ewa uratowała wasze wnuczki i prawnuczki. Za to powinniście się modlić - odpowiedziała druga strona, sugerując, że matka ofiary nie tylko broni swojej córki, ale również chce uchronić wszystkie dzieci, które mogłyby mieć styczność z ks. Piotrem M.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 2 3 4 5 6 7

~~Sepiowy Rozmaryn   19 listopada 2019r. o 7:40

~~Sepiowy Rozmaryn

Postów:

~~Migdałowy Cypryśnik napisał(a):
~~Sepiowy Rozmaryn napisał(a):
~~Migdałowy Cypryśnik napisał(a): ''smutek egzystencjalny'' hmm ciekawe. Czyli: połowa ludzkości żyje w ''depresji''.

człowieku zastanów się nad sobą

smutek ''bije po oczach'' ... z twojej wypowiedzi...

Tak, depresja to dziś problem globalny. Brak autorytetów, brak sensu życia. Kiedyś autorytetami byli święci a celem życia było zbawienie.
Jeszcze w latach 60-tych, na zachodzie, tylko 10 % młodych ludzi porzucało pierwsza pracę z powodów psychicznych. Dziś jest to 75%. Młodzież wychowana bez autorytetów, bez wpojonych zasad, bez uznania jakichkolwiek wartości.
Wszyscy widzą ku czemu to zmierza. Nie będzie kto miał produkować. Uspokajano nas że wyręczą nas w tym roboty. A tu się okazuje że Adidas zamyka swoje w pełni zautomatyzowane fabryki z powodu niskiej ich wydajności.
Wychowaliśmy sobie już kolejne pokolenie, które w niczym nie widzi sensu. Robić nie będzie komu a automaty zawiodły. No to będzie się działo. Na rynku pracy w cenę idą fachowcy 50+, bo ci jeszcze wiedzą co to praca. A co po nich?matko i córko! co ty czytasz!

lepiej przestań bo wpędzisz się w depresję

Czytasz? Wystarczy mieć oczy i rozejrzeć się ci się wkoło nas dzieje. A nie patrzeć na świat przez wąskie okienko TVN-u i GW.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Niebieskawozielona Aukuba   19 listopada 2019r. o 10:55

~~Niebieskawozielona Aukuba

Postów:

To rozglądaj się, umartwiaj się i składaj modły do jakiego tam boga chcesz. A ja idę dalej.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Bławatny Lędźwian   2 grudnia 2019r. o 10:37

~Bławatny Lędźwian

Postów:Zmoderowano 27.12.2019 godz.20:58 - powód: (kazimierz)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Bławatny Lędźwian   26 grudnia 2019r. o 12:45

~Bławatny Lędźwian

Postów:Zmoderowano 27.12.2019 godz.20:58 - powód: (kazimierz)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 2 3 4 5 6 7

reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy do Świnoujścia!