ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4417, 8 grudnia 2019r.
reklama
Ubezpieczenia OC i AC - najatrakcyjniejsze oferty tylko na mFind.pl!
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama Krajowy Fundusz Szkoleniowy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


BolecSzort15 listopada 2019r. godz. 10:58, odsłon: 8303, zinfo.pl/Bolec.Info/eluban
Druga rozprawa przeciwko oskarżonemu o molestowanie dwóch dziewczynek księdzu Piotrowi M.
Bolesławiec - Informacje:  Kobieta wspierająca księdza: Kościół w Ruszowie (fot. screen)

W sprawie księdza z Ruszowa z zarzutami prokuratorskimi pisaliśmy w październiku 2019 roku Rusza proces księdza z Ruszowa

13 listopada w Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu zeznania w sprawie złożyły matki ofiar. Pod salą rozpraw zebrali się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy księdza.

Druga rozprawa przeciwko oskarżonemu o molestowanie dwóch dziewczynek księdzu Piotrowi M. rozpoczęła się o godz. 10.00 w Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu. Podczas pierwszej, która odbyła się 25 października. Ruszowski proboszcz został przesłuchany w charakterze oskarżonego. Teraz zeznania złożyły matki pokrzywdzonych dzieci.

Atmosfera w sądzie była bardzo napięta. Z jednej strony "stanęli" obrońcy księdza, którzy absolutnie nie biorą pod uwagę, że duchowny może być winny, z drugiej, osoby, które wierzą w winę księdza i stoją po stronie pokrzywdzonych. Na miejscu były również kobiety reprezentujące grupę Ogólnopolski Strajk Kobiet, z zaangażowaną od samego początku Stanisławą Kuzio - Podrucką.

Podczas gdy oskarżony ksiądz był prowadzony przez policję na salę rozpraw, funkcjonariusze nakazali zgromadzonym, aby ich przepuścili. Wówczas jedna z kobiet wspierająca księdza wtórowała: ''Przepuśćcie świętego, przepuśćcie świętego"!

W rozmowie z mieszkankami Ruszowa, które wspierają matki ofiar słyszmy, że druga strona, uważa, że zostały one "opętane przez szatana".

- Jak można dziecko nazwać małą prostytutką? W głowie mi się to nie mieści - mówi jedna z kobiet, która stoi w obronie pokrzywdzonych. [Takich słów miała użyć jedna z kobiet broniących księdza, podczas pierwszej rozprawy].

Kobiety, które były obecne w sądzie, a wspierają księdza, uważają, że wszyscy, którzy oskarżają go o te czyny są w wielkim błędzie.

- Te wszystkie oskarżenia padają z ust osób, które nie chodzą do Kościoła. Nie bronie księdza, bronię człowieka. To dobry człowiek, który jest niewinny - mówi jedna z kobiet.

- To najlepszy proboszcz, jakiego pamiętam w tej parafii. 3 najlepsze lata - mówi jedna z mieszkanek Ruszowa.

Sędzia Łukasz Hartman wyłączył jawność procesu. Nie wiemy, co działo się na sali rozpraw. Atmosfera w sądzie była natomiast bardzo napięta. W czasie, gdy świadkowie zeznawali, a zainteresowani czekali na zewnątrz na jej finał, doszło do "spięć" między stronami.

- Dziecko nie zostało nawet tknięte! - krzyczała starsza kobieta pod salą rozpraw, odmawiając różaniec.

 - Ewa uratowała wasze wnuczki i prawnuczki. Za to powinniście się modlić - odpowiedziała druga strona, sugerując, że matka ofiary nie tylko broni swojej córki, ale również chce uchronić wszystkie dzieci, które mogłyby mieć styczność z ks. Piotrem M.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 2 3 4 5 6 7

~~Sepiowy Rozmaryn   19 listopada 2019r. o 7:40

~~Sepiowy Rozmaryn

Postów:

~~Migdałowy Cypryśnik napisał(a):
~~Sepiowy Rozmaryn napisał(a):
~~Migdałowy Cypryśnik napisał(a): ''smutek egzystencjalny'' hmm ciekawe. Czyli: połowa ludzkości żyje w ''depresji''.

człowieku zastanów się nad sobą

smutek ''bije po oczach'' ... z twojej wypowiedzi...

Tak, depresja to dziś problem globalny. Brak autorytetów, brak sensu życia. Kiedyś autorytetami byli święci a celem życia było zbawienie.
Jeszcze w latach 60-tych, na zachodzie, tylko 10 % młodych ludzi porzucało pierwsza pracę z powodów psychicznych. Dziś jest to 75%. Młodzież wychowana bez autorytetów, bez wpojonych zasad, bez uznania jakichkolwiek wartości.
Wszyscy widzą ku czemu to zmierza. Nie będzie kto miał produkować. Uspokajano nas że wyręczą nas w tym roboty. A tu się okazuje że Adidas zamyka swoje w pełni zautomatyzowane fabryki z powodu niskiej ich wydajności.
Wychowaliśmy sobie już kolejne pokolenie, które w niczym nie widzi sensu. Robić nie będzie komu a automaty zawiodły. No to będzie się działo. Na rynku pracy w cenę idą fachowcy 50+, bo ci jeszcze wiedzą co to praca. A co po nich?matko i córko! co ty czytasz!

lepiej przestań bo wpędzisz się w depresję

Czytasz? Wystarczy mieć oczy i rozejrzeć się ci się wkoło nas dzieje. A nie patrzeć na świat przez wąskie okienko TVN-u i GW.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Niebieskawozielona Aukuba   19 listopada 2019r. o 10:55

~~Niebieskawozielona Aukuba

Postów:

To rozglądaj się, umartwiaj się i składaj modły do jakiego tam boga chcesz. A ja idę dalej.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Bławatny Lędźwian   2 grudnia 2019r. o 10:37

~Bławatny Lędźwian

Postów:

drug treatment cost http://cgeganters.esplugues.ppe.entitats.diba.cat/2016/08/18/baccarat-assault-technique-3/ anti bloating remedies
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 2 3 4 5 6 7