ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4417, 8 grudnia 2019r.
reklama
Ubezpieczenia OC i AC - najatrakcyjniejsze oferty tylko na mFind.pl!
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama
reklama Krajowy Fundusz Szkoleniowy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


BolecSzort27 listopada 2019r. godz. 10:22, odsłon: 3181, KPP Bolesławiec/Bolec.Info
Sprzeciwiamy się atakowaniu policjantów w jakiejkolwiek formie - czy to fizycznej, czy poprzez hejt i wyzwiska.
Bolesławiec - Informacje: Nie ma zgody na atakowanie policjantów! Odznaka (fot. źródło: wikipedia)

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz kierownictwo polskiej Policji stanowczo sprzeciwiają się atakowaniu policjantów w jakiejkolwiek formie - czy to fizycznej, czy poprzez hejt i wyzwiska.

W związku z wydarzeniami, które miały miejsce po interwencji przeprowadzonej przez policjantów i zakończyły się śmiercią mieszkańca Konina, pragniemy podkreślić, że zdecydowana większość społeczeństwa zachowuje w obliczu tej tragedii właściwą postawę. Charakteryzuje się ona spokojnym oczekiwaniem na oficjalne ustalenia śledczych i jest daleka od jakichkolwiek domysłów, niepopartych żadnymi dowodami.

Niestety część osób, nie potrafiąc uszanować zarówno tragedii rodziny, jak i codziennej, ciężkiej, często ofiarnej służby policjantów, już zdaje się wydała wyrok na policjanta, który podczas interwencji użył broni palnej.

Zdecydowanie przeciwstawiamy się takim zachowaniom, jasno podkreślając, iż nie ma przyzwolenia Komendanta Głównego Policji ani kierownictwa polskiej i wielkopolskiej Policji na fizyczne i werbalne ataki na policjantów oraz propagowanie hejtu i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji w Internecie.

Kierownictwo Policji od początku wspiera i będzie wspierać policjanta, który przeprowadzał interwencję wobec 21-latka, zapewniając mu wszelką pomoc – również prawną i psychologiczną. Dalsze decyzje w tej sprawie będzie podejmowała niezależna Prokuratura i ewentualnie Sąd, które z pewnością nie będą się kierować zachowaniami oraz opiniami pijanych i agresywnych chuliganów. W świetle prawa i oceny kierownictwa polskiej Policji nasz policjant jest niewinny, a przebieg podjętej interwencji  wyjaśni szczegółowe, niezależne śledztwo prowadzone przez Prokuraturę.

Każdy policjant kieruje się hasłem „Pomagamy i chronimy” zdając sobie sprawę, że narażając swoje życie służy obywatelowi. Użycie broni służbowej to ostateczność i występuje najczęściej w obronie własnej i innych osób. Należy przy tym pamiętać, że nie tylko policjanci zobowiązani są działać zgodnie z prawem, ale i każdy obywatel ma również obowiązki określone w przepisach, w tym m in. obowiązek zachowania zgodnego z prawem.

Należy pamiętać, że każdy, kto podnosi rękę na policjanta, znieważa go lub oczernia w oczach opinii publicznej, powinien liczyć się z konsekwencjami prawnymi i zdecydowaną reakcją  ze strony Policji.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4

~~Topazowy Bluszcz   2 grudnia 2019r. o 8:56

~~Topazowy Bluszcz

Postów:

~~Sinoniebieska Piwonia napisał(a):
~Fioletowoczarny Powojnik napisał(a): Wypowiedz posterunkowego pokazuje jak bardzo ma w nosie zwyklych obywateli i ze wszystko mu wolno. Brawo


Nie jestem żadnym policjantem. Natomiast sprawdza się przysłowie "Uderz w stół, a nożyce się odezwą". No i odezwała się patologia, którą zabolało parę słów prawdy. Jestem nawet pewien, że na policję mówisz "psy", to wasz język.No więc Panie PSIE ze wzorowej, przykładnej rodziny, co nigdy nie posmarowała nikomu żebyś PSEM pozostał i szybko miał emeryturkę, nie kłam. Psy czytają to forum bo jest źródłem informacji o tak znienawidzonej patologii.
A ty PIESKU przecież dużo wiesz na temat patologii i słownictwa jakiego patologia używa.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Lawendowy Cypryśnik   2 grudnia 2019r. o 11:29

~Lawendowy Cypryśnik

Postów:

Nawet sprawnie się tym językiem porusza. Jakos dziwne ze ta patologia nikomu nie ubliza tylko wyraza wlasne zdanie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4