ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4417, 8 grudnia 2019r.
reklama
Ubezpieczenia OC i AC - najatrakcyjniejsze oferty tylko na mFind.pl!
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama Krajowy Fundusz Szkoleniowy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Aktualizacja1 grudnia 2019r. godz. 19:48, odsłon: 16232, Kazimierz Marczewski
Samochód audi na drodze między Nowogrodźcem a Gierałtowem śmiertelnie potrącił pieszego.
Bolesławiec - Informacje: Pieszy zginął na drodze Śmiertelne potrącenie mężczyzny (fot. KPP Bolesławiec)

W niedzielę 1 grudnia około godz.17.00 doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego na drodze między Nowogrodźcem a Gierałtowem.  Strażacy natychmiast  przystąpiliśmy do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Niestety po przyjeździe zespołu ratownictwa medycznego w wyniku obrażeń lekarz stwierdził zgon. Policja  pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Aktualizacja:

30 letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, śmiertelnie potrącił 33 letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego. Z ustaleń wstępnych policji wynika, że pieszy szedł nieprawidłową stroną jezdni i bez odblasków.

Bolesławieccy policjanci przypominają o obowiązku noszenia przez pieszych elementów odblaskowych. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo piesi muszą zadbać o bycie widocznym na drodze. Piesi jako tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego wobec rozpędzonych pojazdów są całkowicie bezbronni. Wypadek z ich udziałem niesie za sobą niezwykle poważne konsekwencje. Mundurowi apelują do osób pieszych o rozwagę na drogach, zwłaszcza podczas poruszania się poboczami oraz przechodzenia przez jezdnię.  

  

Ponadto policjanci przypominają kierującym o zachowanie rozsądku i ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że jadąc zbyt szybko narażamy swoje życie i życie innych osób. Prędkość dopuszczalna w czasie intensywnych opadów deszczu czy śniegu nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną. 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

~~Złotawobrązowa Wiśnia   2 grudnia 2019r. o 18:18

~~Złotawobrązowa Wiśnia

Postów:

O tej godzinie to się siedzi na tyłku w domu, albo w barze, a nie szwęda pomiędzy miejscowościami na dodatek bez odblasków. Współczuję rodzinie zabitego jak i kierowcy. U nas jest normą czarna kurtka. I na nic zdają się apele policji. Jesteśmy głupim społeczeństwem.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Indygowa Jeżyna   2 grudnia 2019r. o 19:20

~~Indygowa Jeżyna

Postów:

smolisty jesion,a może tak burmistrz powinien całą drogę oświetlić żeby piesi byli widoczni,albo co lepsza wybudować im jeszcze chodnik?,piszecie wszyscy takie bzdury że tego sie nie da opisać,tyle się teraz mówi o wypadkach z udziałem pieszych i w wiekszości sami są sobie winni bo są nie widoczni na jezdni,,tak ciężko założyć tą kamizelkę prawda?jak ty byś zareagował jadąc nawet 50 km/h kiedy przed maskę wpada Ci pieszy co
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Szarawobiała Irezyna   2 grudnia 2019r. o 22:14

~Szarawobiała Irezyna

Postów:

Czesto jest tak ze piesi ida bez odblaskow i ubrani na ciemno.Dzis wieczorem o malo nie potracilem kobiety miedzy wioskami.Szla niby dobra strona ulicy,ale na czarno i po drodze.W ostatniej chwili swiatla odbily sie od jej zegarka na rece. Ludzie tak ciezko i drogo kupic i zalozyc jakis odblask?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Liliowa Aralia   5 grudnia 2019r. o 2:39

~~Liliowa Aralia

Postów:

Myślę, że Ustawodawca mylnie przyjął założenie, że dając pieszym więcej praw na poruszanie się po drogach i ich przekraczaniu, poprawi ich bezpieczeństwo. Obserwuję bezwzględne egzekwowanie "praw pieszego" plus komórki . To nie odnosi się bezpośrednio do tematu artykułu, ale coś może być na rzeczy. " Bezwzględne egzekwowanie swoich praw na drodze nie gwarantuje powrotu do domu" i to nikomu. Na drodze trzeba myśleć.aby nie dać się zabić, Co do Ustawodawcy to należy więcej środków przeznaczyć na chodniki i drogi rowerowe zamiast tworzyć NIEŻYCIOWE prawo . Polska jest jednym z nielicznych krajów praktycznie bez dróg rowerowych i chodników,Zamiast przeznaczać tyle pieniędzy na zmianę nazw ulic to lep[iej je przeznaczyć na modernizację ciągów rowerowo- pieszych .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Paliowa Żurawina   5 grudnia 2019r. o 21:09

~~Paliowa Żurawina

Postów:

Im więcej kombinują z pieszymi dając im więcej praw tym liczba wypadków na przejściach się zwiększa. Dlaczego ja, jako kierowca mam obowiązek się zatrzymać przed kimś kogo nie widzę. Odblaski kosztują grosze ale większość pieszych tego nie rozumie. Przy tej pogodzie oślepieniu z naprzeciwka nawet jadąc 30 na godzinę przy najechaniu na pieszego skutki będą tragiczne. Jak policja karze kierowców widziałem wielokrotnie, ale jeszcze nigdy nie widziałem aby ukarali pieszego.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3