ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4417, 8 grudnia 2019r.
reklama
Ubezpieczenia OC i AC - najatrakcyjniejsze oferty tylko na mFind.pl!
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza
reklama Krajowy Fundusz Szkoleniowy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tylko na Bolcu2 grudnia 2019r. godz. 21:04, odsłon: 5142, Bolec.info
- Górniczy stan hej niech nam żyje, niech żyje nam górniczy stan - słowa hymnu górniczego.
Bolesławiec - Informacje: Górnicy biesiadowali na zamku w Kliczkowie Górnicza biesiada w Kliczkowie (fot. Jakub Fiałkowski)

Na zamku w Kliczkowie w Sali Dworskiej zgodnie z tradycją górniczą na Biesiadzie Górniczej spotkali się pracownicy Kopalń Surowców Mineralnych "SURMIN - KAOLIN" S.A. oraz Kopalni i Zakładu Przeróbczego Piasków Szklarskich "OSIECZNICA" sp. z o.o. wchodzących w skład Grupy Quarzwerke aby wspólnie obchodzić "Barbórkę'.

  W niezwykłym spotkaniu integracyjnym razem z zaproszonymi gości uczestniczyło ponad dwieście osób. Biesiada miała bardzo uroczysty charakter. Najpierw ze szpadą górniczą, symbolem władzy górniczej wstąpił prezes Karczmy Piwnej w sprawach piwnych nigdy nieomylny.

Następnie wszyscy uczestnicy biesiady odśpiewali hymn górniczy. Z monologiem wyborczym wystąpił doświadczony górnik, stara strzecha. 

Po tym rozpoczęła się cześć oficjalna. Głos zabrał prezes obu spółek Sławomir Mokrzysz

- Mijający rok kończymy bardzo dobrym wynikiem - powiedział prezes Zarządu Sławomir Mokrzysz. - To dzięki Waszej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dziękuję Wam wszystkim na trud włożony przy produkcji i za wykonaną ciężką pracę. To dzięki Wam obie spółki dynamicznie się rozwijają. Wszystkim życzę dużo zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń. Przyjmijcie także życzenie od Zarządu grupy Quarzwerke. Niech żyje nam górniczy stan! Szczęść Boże! - dodaje.

Po przemówieniu, prezes wręczył nagrody wyróżniającym się pracownikom. Następnie starosta Tomasz Gabrysiak, burmistrz Robert Relich oraz wójt Waldemar Nalazek dziękowali prezesowi i pracownikom za współpracę i składali życzenia z okazji Barbórki. Życzenia załodze i prezesowi złożył w imieniu Redakcji  Bolec.Info Kazimierz Marczewski wieloletni prezes "SURMIN-KAOLIN".

Po oficjalnych wystąpieniach, przy kwantum pełnym piwa, górnicy oglądali występy tancerek.Potem na parkiecie tańczyli na balu górniczym. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Było syte jedzenie, piwo, drinki i ciasto a przede wszystkich wspaniała górnicza atmosfera i wiele innych atrakcji. Na pamiątkę każdy uczestnik biesiady otrzymał specjalnie przygotowany na to spotkanie okolicznościowy, szklany kufel.

Przypominamy,ż SURMIN - KAOLIN S.A. produkuje najwyższej jakości kaoliny, które stosuje się miedzy innymi przy produkcji ceramiki( płytki ceramiczne, kafle ceramika sanitarna, ceramika elektrotechniczna, porcelit, porcelana i inne), papieru, włókna szklanego, farb i lakierów i wielu innych przemysłów.

KiZPPS"OSIECZNICA" spółka z o.o. wytwarza  piaski szklarskie do produkcji najwyższej jakości  szkła.

 

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

~Oliwkowozielony Oczar   4 grudnia 2019r. o 7:53

~Oliwkowozielony Oczar

Postów:

A w gm.gromad są ....prosiaki?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3