ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4661, 8 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Cyfrowy Polsat zaprasza
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecPolecamy11 lutego 2020r. godz. 13:20, odsłon: 4504, Bolec.info
Sędziowie z okręgu wyrażają dezaprobatę i sprzeciw w związku z kampanią deprecjonująca ich pracę.
Bolesławiec - Informacje: Sprzeciw sędziów Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze (fot. lwowecki)

"Nie do zaakceptowania są podejmowane działania, w tym wszczynanie postępowań dyscyplinarnych, stosowanie kar dyscyplinarnych, zawieszanie sędziów w sytuacji, gdy czynności podejmowane przez sędziów są jedynie konsekwencją przestrzegania Traktatu Europejskiego i Konstytucji RP i wynikającej z nich zasady pierwszeństwa prawa unijnego nad normami prawa krajowego. " - czytamy w jednej z uchwał Zgromadzenia Ogólnego Sędziów okręgu Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. W zgromadzeniu tym biorą udział sędziowie Sądu Okręgowego oraz sędziowie delegaci z sądów rejonowych naszego regionu. Uchwały podjęli w piątek.

Oto pełne ich brzmienie:

Uchwała nr 1

Przedstawiciele Zgromadzenia Ogólnego Sędziów okręgu Jeleniogórskiego wyrażają stanowczy sprzeciw wobec działań podejmowanych przez Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych Piotra Schaba jak i jego zastępców Przemysława Radzika i Michała Lasoty w stosunku do sędziego tutejszego Sądu Okręgowego Andrzeja Żuka, jak i innych sędziów w kraju, którzy realizując obowiązki orzecznicze mają na uwadze normy prawa europejskiego jak i orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 19 listopada 2019r. w sprawach: C 585/18, C 624/18 i C 625/18 oraz wyrok Sądu Najwyższego z dnia 5 grudnia 2019r. w sprawie III PO 7/18.

Nie do zaakceptowania są podejmowane działania, w tym wszczynanie postępowań dyscyplinarnych, stosowanie kar dyscyplinarnych, zawieszanie sędziów w sytuacji, gdy czynności podejmowane przez sędziów są jedynie konsekwencją przestrzegania Traktatu Europejskiego i Konstytucji RP i wynikającej z nich zasady pierwszeństwa prawa unijnego nad normami prawa krajowego.

Czynności podejmowane przez sędziów dotkniętych działaniami rzecznika dyscyplinarnego i jego zastępców - odraczanie rozpraw i występowanie z pytaniami prawnymi do Sądu Najwyższego w celu ustalenia czy skład sądu orzekającego był sprzeczny z przepisami prawa albo czy sąd był nienależycie obsadzony i czy w wydaniu orzeczenia brała udział osoba nieuprawniona stanowią prerogatywę sądu i znajdują uzasadnienie w treści przepisów art. 379 pkt 4 k.p.c. i art. 439 § 1 pkt 2 k.p.k.

O tym, że były to działania potrzebne, a wątpliwości powzięte przez sądy i sędziów uzasadnione świadczy uchwała składu połączonych Izb: Cywilnej, Karnej oraz Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego z dnia 23 stycznia 2020r.

 

Uchwała nr 2

Wyrażamy również sprzeciw i dezaprobatę w związku z nasiloną w ostatnim czasie kampanią mającą na celu deprecjonowanie pracy sędziów i ich dyskredytowanie mające na celu przedstawienie zafałszowanego obrazu sądownictwa i pracy sędziów prowadzoną przez reprezentantów władzy wykonawczej i ustawodawczej piastujących najwyższe stanowiska w RP.

Ubolewamy też z powodu uchwalenia przez Sejm RP i podpisania przez Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudę ustawy z dnia 20 grudnia 2019r. o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych, ustawy o Sądzie Najwyższym oraz niektórych innych ustaw. Przepisy tej ustawy służą ograniczaniu wolności słowa sędziów ( co sprzeczne jest z art. 10 ust. 1 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, z którego wynika, iż każdy obywatel w tym także sędzia ma prawo do krytycznych opinii), stanowią faktyczną likwidację organów kolegialnych sądów i samorządu sędziowskiego, przewidują wszczynanie postępowań dyscyplinarnych i karanie sędziów za działania będące jedynie przejawem przestrzegania Traktatu Europejskiego i Konstytucji RP.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 > >>

~Płowobrązowy Ligustr   11 lutego 2020r. o 13:40

~Płowobrązowy Ligustr

Postów:

Sędziowie mają rację!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonobiały Chaber   11 lutego 2020r. o 13:53

~~Zielonobiały Chaber

Postów:

Specjalna kasta chce żeby było jak było - czyli bez zmian a ludzie? służą tylko po to żeby bulić na nich kasę.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Oliwkowozielony Driakiew   11 lutego 2020r. o 14:28

~~Oliwkowozielony Driakiew

Postów:

Wyroki sądów od poniedziałku zeszłego tygodnia, w skrócie:

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Oliwkowozielony Driakiew   11 lutego 2020r. o 14:30

~~Oliwkowozielony Driakiew

Postów:

~~Oliwkowozielony Driakiew napisał(a): Wyroki sądów od poniedziałku zeszłego tygodnia, w skrócie:
"PONIEDZIAŁEK: Sąd Rejonowy w Warszawie skazał dziennikarza Michała Majewskiego i wydawcę pisma Michała M. Lisieckiego na 18 tys. zł i 20 tys. zł grzywny za przeszkadzanie funkcjonariuszom ABW w odebraniu laptopa podczas akcji w redakcji "Wprost".

WTOREK: Decyzją Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu skazany za pedofilię, który gwałcił własną 6-letnią wnuczkę wyszedł z więzienia szybciej. Za dobre sprawowanie.

WTOREK: Sąd Najwyższy utrzymał wyrok, według którego upośledzony umysłowo mężczyzna został uznany geniuszem zbrodni. Musi pozostać w więzieniu. Jedynym dowodem przeciwko niemu było przyznanie się do winy.

WTOREK: Tzw. "Farmazon", ochraniający KOD i polityków PO miał odpowiadać za czynną napaść na funkcjonariusza policji podczas manifestacji przed pałacem prezydenckim. Sąd Rejonowy w Warszawie go uniewinnił.

ŚRODA: Zwyrodnialec zgwałcił i pobił na śmierć trzylatka. Sąd Apelacyjny w Łodzi zmniejszył mu wyrok o 10 lat. Sędzia stwierdził, że "można sobie wyobrazić to przestępstwo o wiele bardziej brutalnie".

CZWARTEK: Sąd Rejonowy w Kołobrzegu zdecydował, że 70-latek musi zapłacić 120 zł za kradzież cukierka wartego 40 groszy.

Pojawiają się głosy, że słusznie. Tylko tę sprawę przywołuje się w porównaniu z innymi. Gdy sędzia zwinął cudze 50 zł, to Sąd Najwyższy go wybronił stwierdzając, że to z roztargnienia (luty 2018). Gdy sędziego oskarżono o oszukiwanie na kilometrówce i przyjęcie nienależnych mu 42 tys. zł., to Sąd Najwyższy nie zgodził się, by pociągnąć go do odpowiedzialności (grudzień 2019). Czyli bezwzględni tylko dla emerytów z cukierkami."

Za "Kamieni Kupa"

A tydzień się jeszcze nie skończył
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Starozłota Iglica   11 lutego 2020r. o 15:20

~Starozłota Iglica

Postów:

Za telewizja rzadowa propagandowa.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Szafranowa Bazylia   11 lutego 2020r. o 15:29

~Szafranowa Bazylia

Postów:

Czy sędzia K , sekretarz W i adwokat Sz-W też protestują? Program "Kasta" niebawem zawita do Bolesławca
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jaskraworuda Trytoma   11 lutego 2020r. o 16:02

~~Jaskraworuda Trytoma

Postów:

~Starozłota Iglica napisał(a): Za telewizja rzadowa propagandowa.


zauważ że ten co to o wyrokach sądu pisze ani słowem nie wspomina nazwisk sędziów a przecież przynajmniej jeden sędzia jest z nadania zbynia ''zero''

dlaczego nie pisze o upolitycznionych sędziach ...ach?
dlaczego nie pisze o upolitycznionej do bólu przyłębskiej?

ja wiem dlaczego ...
to pisowski oszołom któremu jak prezesina nakaże powiedzieć na białe czarne , to on tak zrobi...Zastosowana autokorekta
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

skorn   11 lutego 2020r. o 17:54

skorn

Postów: 11786

Sędzia jest z nadania Komorowskiego, sądzi od 2011 r.

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 > >>

Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Przedsmak Święta Ceramiki Przedsmak Święta Ceramiki

Rabaty dla klientów sklepu internetowego Zakładów Ceramicznych "Bolesławiec"