ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4537, 6 kwietnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Restauracja zaprasza
reklama Sposoby na wypadające włosy mogą być różne – warto jednak na samym początku poznać przyczynę problemu, by znaleźć odpowiednie rozwiązanie.
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Sprawy mieszkańców25 lutego 2020r. godz. 08:07, odsłon: 6531, Bolec.Info
Publikujemy opinię Bolecnautki o stanie bolesławieckiego cmentarza komunalnego.
Bolesławiec - Informacje: Na cmentarzu gorzej?
Pojemnik na śmieci na cmentarzu komunalnym, (fot. Bolecnautka)

Oto refleksje Bolecnautki o stanie naszego cmentarza:

"Nigdy nie byłam fanką pana F., ale bałagan jaki widzę na cmentarzu, odkąd go zdjęli z podejrzeniem mobbingu, zastanawia i rodzi we mnie pytanie: czy to był mobbing, czy wymaganie od pracowników, by pracowali? Liczba kontenerów na śmieci zmniejszyła się o połowę. Te, które stoją, są przepełnione. Pracowników w ogóle nie widać na terenie cmentarza a bałagan rzuca się w oczy.

Irracjonalne jest też, że firma która podobno zajmuje się segregacją odpadów, zabrała z terenu poległego podmiotu niemal wszystkie kontenery na plastik i szkło. Jedyne takie pojemniki znalazłam się przy wejściu głównym.

Przeszłam się  po cmentarzu i ze zdziwieniem stwierdziłam, że do najbliższego kontenera wypchanego po brzegi odpadami mam jakieś 400 metrów. Zniknęły trzy kontenery do segregacji. Zmniejszyła się ich liczba. Zamiast pospuszczać wodę z kranów założono zaślepki. Na środku alejek stoją kontenery z piachem i wszędzie panuje nieporządek. Po ścięciu drzewa przy głównej alei od kilku dni stoi zdewastowana ławka. Moja mama chodzi na cmentarz prawie codziennie od 2 lat. Ja bywam tam średnio co 3 tygodnie. Tak brudno nigdy nie było. I co ciekawe - gdy był pan F., to pracowników było widać na cmentarzu. Teraz ich nie uświadczysz."

Taką opinię, zilustrowaną fotografiami, wyraziła Bolecnautka. O odniesienie się do jej słów poprosiliśmy odpowiadający za cmentarz Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Oto treść maila od dyrektora MZGM:

  1. W odniesieniu do ilości kontenerów informuję, iż z uwagi na ogromne koszty wywozu odpadów z terenu Cmentarza podejmowane są próby optymalizacji wydatków. W okresie mniejszego ruchu osób odwiedzających cmentarz, w oparciu o ilości odbieranych odpadów w analogicznym okresie w latach ubiegłych, zmniejszono ilość kontenerów na śmieci zmieszane. W miesiącu marcu nastąpi zwiększenie ich ilości. Obecnie następuje wymiana pojemników do segregacji na  pojemniki typu „iglo”,  które mają zminimalizować mieszanie odpadów. 
    Jednocześnie pragnę zauważyć, iż nie było sytuacji, aby wszystkie pojemniki były przepełnione. 
  2. W okresie zimowym pojemniki z piaskiem stoją przy alejkach, a nie jak to wspomniała czytelniczka na ich środku.
  3. Konstrukcja ławki została uszkodzona w dniu 11.02.2020 r. na skutek huraganu, w wyniku którego nastąpiło powalenie drzewa. Drzewo to zostało usunięte jeszcze tego samego dnia, natomiast jego korzeń usunięto w dniu 24.02.2020 r. Podkreślam, że ławka nie uległa uszkodzeniu, jedynie jej mocowanie, które w najbliższych dniach zostanie naprawione.

Kazimierz Łomotowski

 


A co Wy sądzicie o sytuacji na cmentarzu? Jest lepiej, czy gorzej?

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5

~~Brązowoszara Miesiącznica   27 lutego 2020r. o 14:37

~~Brązowoszara Miesiącznica

Postów:

~~Ołowiany Winorośl napisał(a): A ja uważam żę niby temu wielkiemu kończy się okres chorobowego/6 miesięcy/ i dlatego ten temat.Skończ to i wstydu dla rodziny nie przynoś.
Skończyłeś ..?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Przekrwiona Jeżówka   27 lutego 2020r. o 18:21

~~Przekrwiona Jeżówka

Postów:

Byłam dziś na cmentarzu i wcale nie jest gorzej fakt nie ma pojemników do segregacji ale te co są wcale nie były przepełnione. Bardziej są widoczne walające się śmieci na ulicach naszego miasta w rowach kartony plastiki itp. Czemu nikt tego nie posprząta.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czarny Tytoń   29 lutego 2020r. o 17:45

~~Czarny Tytoń

Postów:

Jestem na cmentarzu często, nie zgadzam sie z opiniami tej Pani, mam wrażenie że artykuł powstał pod Pana F. A jak pamiętamy był bardzo nieuprzejmym człowiekiem. Obecnie zarządzająca to całkowite przeciwieństwo , ale ludziom nie dogodzi nigdy. Krany zdjęte bo zima, do kontenerów hm działkowcy się dokładali ale nie maja nic sobie do zarzucenia. Trochę rozwagi i rozsądku a nie krytykować.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szarawy Pięciornik   1 marca 2020r. o 8:23

~~Szarawy Pięciornik

Postów:

Drzewa przycięte, trociny pozamiatane, alejki ogarnięte. No tak ... gorzej. Mogło być gorzej. Na szczęście nie jest.
Gratulacje dla pani, która jako pierwsza przeciwstawiła się takiemu traktowaniu ludzi, jakie miało miejsce.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Brązoworuda Lilia   2 marca 2020r. o 14:24

~Brązoworuda Lilia

Postów:

Ani lepiej, ani gorzej.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Żółtobrązowy Winobluszcz   10 marca 2020r. o 0:51

~Żółtobrązowy Winobluszcz

Postów:

Jest gorzej toalety są w weekendy zamknięte choć zewnętrzne firma ma je otwierać bo za to ma płacone ale nikt tego nie sprawdza. Zima w tym roku ciepła A nawet koło kaplicy nie ma wody! Zawsze w zimie koło kaplicy wodą była dostępna dla ludzi mimo mrozów. Masakra
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5

reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama Sposoby na wypadające włosy mogą być różne – warto jednak na samym początku poznać przyczynę problemu, by znaleźć odpowiednie rozwiązanie.