ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4829, 23 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


20 października 2020r. godz. 09:31, odsłon: 5711, Kazimierz Marczewski
Zostaliśmy przez wychowawców poinformowani, że dyrektorka szkoły ma pozytywny wynik badania na COVID- 19
Bolesławiec - Informacje: Koronawirus w kolejnej szkole Szkoła w Trzebieniu (fot. Bolec.Info)

Na stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Trzebieniu ukazał się następujący komunikat.

W związku ze stwierdzonym przypadkiem COVID-19 wśród pracowników szkoły grupa 3-4 latków oraz klasy druga i czwarta wraz z rodzicami przebywają na kwarantannie. Pozostałe klasy mają zajęcia zgodnie z planem. Wszelkie decyzje są podejmowane w uzgodnieniu z Sanepidem i organem prowadzącym.

Rodzice dzieci są zaniepokojeni tą sytuacją i piszą do nas:

- Zostaliśmy przez wychowawców poinformowani, że dyrektor szkoły ma pozytywny wynik badania na COVID- 19 i tyle. Szkoła dalej normalnie funkcjonuje jedynie klasy, które miały kontakt z panią dyrektor są objęte kwarantanną w tym ich rodziny. Na stronie szkoły widnieje krótka informacja, że jest uzgodnione z sanepidem i organem prowadzącym i tyle. Zero wyjaśnienia zero informacji z Sanepidu. My jako rodzice tych dzieci nic więcej nie wiemy... wedle prawa kwarantanny nie mamy dopóki Sanepid nas nie poinformuje a co w takiej sytuacji, czy wpis taki traktować jako informacje również od Sanepidu? - pytają rodzice uczniów.

Jeśli interesuje Was temat epidemii zapraszamy do facebookowej grupy Koronawirus w Bolesławcu - tylko WAŻNE informacje z terenu powiatu


Przyłącz się do facebookowej grupy "Koronawirus w Bolesławcu - tylko WAŻNE informacje z terenu powiatu" , w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu. Kliknij w TEN link.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

~Kasztanowoczerwony Czosnek   20 października 2020r. o 9:40

~Kasztanowoczerwony Czosnek

Postów:

To poco chodzą dzieci do szkoly jak rodzice tez zostają na kwarantannie. kto da wolne jak niektórzy juz wykorzystali urlop...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnożółty Czyściec   20 października 2020r. o 9:55

~~Jasnożółty Czyściec

Postów:

Skoro klasy zostały zamkniete decyzją sanepidu- to teraz sanepid bedzie kontaktował się z wszystkimi i od tego momentu jest oficjalna kwarantanna-oczywiscie skoro wiemy już z komunikatu, że sytuacja ma miejsce,to nalezy już siedzieć w domu i czekac cierpliwie na telefon.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Karmazynowa Miodunka   20 października 2020r. o 10:36

~Karmazynowa Miodunka

Postów:

To ja siedzę spokojnie, kto mi za 'spokojne' siedzenie i czekanie zapłaci.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnożółty Czyściec   20 października 2020r. o 11:23

~~Jasnożółty Czyściec

Postów:

Za czas kwarantanny zleconej przez sanepid przysługuje wynagrodzenie chorobowe-decyzję sanepidu trzeba przekazać do pracodawcy i na tej podstawie jest wypłacane to świadczenie-natomiast jeżeli w czasie trwania kwarantanny zachorujemy to zgłaszamy sie telefonicznie do lekarza rodzinnego i on decyduje o wystawieniu zwolnienia lekarskiego czy też naszego dalszego badania w kierunku covid
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Posiwiała Mydlnica   20 października 2020r. o 11:31

~Posiwiała Mydlnica

Postów:

A jak masz własną działalność to nie masz nic. I nikogo nie interesuje że masz kredyt, rachunki, musisz wyżywić rodzinę. Co z tego że nawet zrobisz sobie prywatnie test na Covid i wyjdzie negatywny - ty z całą rodziną musisz siedzieć 10 dni w domu. 10 dni? To jest jak 1/3 wypłaty i teraz pytanie z czego zrezygnować z zapłaty za rachunki czy kredyt? Czy może nie dać jeść dziecią? Ludzie zaczynają się nie bać Covid tylko konsekwencji kwarantanny
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rumiana Nemezja   20 października 2020r. o 12:29

~~Rumiana Nemezja

Postów:

Trzeba myśleć jak się bierze kredyt, że w życiu mogą się zdarzyć różne sytuacje niezależne od Banku, firmy leasingowej itp.... Bo kredyt to często depozyt innego człowieka, emeryta który przez całe życie oszczędzał żeby żyć godnie na starość. Dla niego to raczej niezrozumiały problem.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Niebieskawozielona Facelia   20 października 2020r. o 13:25

~~Niebieskawozielona Facelia

Postów:

Jeżeli ma się własną działalność to składki na ubezpieczenie chorobowe są dobrowolne, jak płacisz to masz chorobowe. W przypadku pracowników składki te są obowiązkowe. Wiele osób prowadzących działalność do podstawy naliczania składek przyjmuje najniższą z możliwych kwot często rezygnując z ubezpieczenia chorobowego a potem zdziwienie ,że ZUS nie płaci. A z czego? Z pieniędzy płaconych przez innych?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

qwax_   20 października 2020r. o 13:46

qwax_

Postów: 1605

~~Rumiana Nemezja napisał(a): Trzeba myśleć jak się bierze kredyt, że w życiu mogą się zdarzyć różne sytuacje niezależne od Banku, firmy leasingowej itp.... Bo kredyt to często depozyt innego człowieka, emeryta który przez całe życie oszczędzał żeby żyć godnie na starość. Dla niego to raczej niezrozumiały problem.

Co to znaczy depozyt innego człowieka?
Chyba nie wiesz jak działa system udzielania kredytów. Kredyty są przyznawane "z powietrza", a nie z depozytów bankowych.
Gdyby tak było jak mówisz, to twoje środki bankowe (lub przynajmniej jakaś ich część) znikałyby z twojego konta w momencie udzielenia przez bank komuś kredytu. Ale tak się nigdy nie dzieje, bo banki pożyczają pieniądze których nie posiadają. Komuś pojawia sie koncie kwot pieniędzy, ale jednocześnie ta sama kwota nie znika z innych kont.
Takie hokus-pokus ;)
Co więcej, banki nawet nie posiadają naszych depozytów. Tzn. posiadają jakąś niewielka część. I gdyby nagle kliencie dowolnego banku ruszyli do oddziałów, by wybrać swoje oszczędności, to starczyłoby na wypłaty tylko dla niewielkiej początkowej grupy ludzi, a pozostali odeszliby z kwitkiem. Dodatkowo bank musiałby ogłosić upadłość.
Dlatego jest takie parcie na zlikwidowanie pieniądza papierowego i wprowadzenie na świecie pieniądza elektronicznego (będzie to tylko zapis na twoim koncie). Zapis, który w każdym momencie będzie można wykasować (np. "buntującym" sie obywatelom).
Podobno sa plany, by obecną "pandemię wykorzystać do zlikwidowania gotówki na świecie. Pożyjom, uwidim ;)


„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>