ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4157, 23 marca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama KOMFORT zaprasza
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tylko na Bolcu6 sierpnia 2014r. godz. 16:21, odsłon: 93248, Kazimierz Marczewski
Przemysław Moszczyński, działacz Twojego Ruchu, pierwszy zadeklarował swój start w wyborach na prezydenta Bolesławca.
Bolesławiec - Informacje: Jestem lepszy niż Piotr Roman Przemysław Mosczyński (fot. Kazimierz Marczewski)
Rozmawiamy z Przemysławem Moszczyńskim – mieszkańcem Bolesławca i działaczem Twojego Ruchu, który jako pierwszy zadeklarował, że wystartuje w tegorocznych wyborach na Prezydenta Bolesławca.

Kazimierz Marczewski, Bolec.Info: Witam Pana ponownie w redakcji oraz na łamach Gazety i Portalu Bolec.Info.

Przemysław Moszczyński: Dzień dobry Panu oraz wszystkim Bolecnautom.

Proszę się przedstawić Czytelnikom Bolec.Info.

W największym skrócie: Przemysław Moszczyński, mam 60 lat, zamieszkały Bolesławiec, żonaty, dorosłe dzieci, wykształcenie średnie techniczne - technik budowlany oraz technik samochodowy.

Jest Pan szefem Twojego Ruchu w powiecie bolesławieckim? Jakie jeszcze funkcje Pan pełni?

Tak. Jestem także członkiem Dolnośląskiej Rady Wojewódzkiej Twojego Ruchu.

Dowiedziałem się że zamierza Pan kandydować na stanowisko Prezydenta Bolesławca?

Tak i nie.

Tak i nie? Co to znaczy? Chce Pan być prezydentem, czy nie?

Jeśli wynik okazałby się pozytywny wystąpiłbym natychmiast o nadanie tej funkcji właściwej mu nazwy - burmistrza. Funkcja ta ma służyć głównie interesom mieszkańców, a nie ponad miarę budować pozycję szefa.

W czym, według Pana, jest Pan lepszy od aktualnego prezydenta Bolesławca Piotra Romana?

To akurat jest zupełnie oczywiste. Piotr Roman reprezentuje interesy swoje oraz podległych mu ludzi. Ja natomiast chcę reprezentować interesy wszystkich mieszkańców, bez względu na to kim są. Ludzie wybierają władzę po to, aby władza ułatwiała im życie, a nie po to, aby tylko podnosiła podatki i ceny.
Prezydent to wizjoner, którego pomysły realizuje administracja miasta przy poparciu Rady Miasta. I tu mam żal do obecnej Rady, że nie reprezentuje interesu mieszkańców i zaprzedała się całkowicie władzy. Nazywa się to niby „koalicja”, a w praktyce jest manipulacją dla wywiezienia w pole wyborców.

Dlaczego wyborcy mają uwierzyć Panu, że jest Pan inny?

Jestem spoza jakiegokolwiek układu. Bolesławiec już dawno został rozparcelowany pomiędzy lokalnych działaczy. Wybory mają tylko umocnić ich pozycję. Oni natomiast mają pilnować stanowisk swoich oraz krewnych. Swoją drogą byłoby dobrze przyjrzeć się powiązaniom rodzinnym w urzędach.

Jakie główne cele stawia Pan sobie po wyborze na prezydenta?

Na początek należałoby dokonać rzetelnej oceny stanu posiadania miasta oraz prawdziwego zadłużenia wraz z długami spółek miejskich.
Wnikliwej analizie należy poddać wszystkie stanowiska administracyjne, budynki oraz tereny. Wprowadzić drastyczne oszczędności wydatków ponoszonych na administracje. Tak, aby jak najszybciej spłacić zadłużenie i mieć możliwość obniżania podatków i cen na usługi komunalne. Niestety długi już są i spłacą je mieszkańcy. Rzecz w tym, aby nie urosły nowe.

Żeby zwiększać zatrudnienie trzeba budować nowe miejsca pracy, nowe zakłady. Jak Pan to zrobi?

No właśnie. Tu też zdecydowanie różnię się od obecnego prezydenta. Aby w Polsce było lepiej musimy mieć swój kapitał, swoich milionerów. Urzędy Pracy nie dadzą nowych stanowisk. To sklepy bez towaru. Pieniądze z rynku pracy muszą pozostawać w kieszeniach ludzi a nie w urzędach.
Czym więcej kapitału pozostanie u ludzi tym szybciej wszystkim poprawi się byt. Gospodarka socjalistyczna się nie sprawdziła. I tu ciekawostka: Pan Prezydent Piotr Roman ma się za wzorcowego prawicowca, tymczasem w praktyce zachowuje się jak „komuszek”. To Piotr Roman forsował państwową restaurację w BOK-MCC takimi słowy „To jest wstrząs dla prywatnych przedsiębiorców, rodzi się konkurencja”. W każdym normalnym kraju byłyby to ostatnie słowa jako prezydenta. Prezydent miasta przeciwko własnym chlebodawcom. Szarlatan czy nieodpowiedzialny niekompetentny macher?

Czy Pana zdaniem mieszkańcy są manipulowani przez władzę?

Oczywiście. Tak się dzieje w całym kraju. Po pierwsze władza pozyskuje jak najwięcej państwowych firm, co jest swoistym powrotem do komuny, aby zatrudniać swoich. Ci swoi to nowi wyborcy. Miejsca pracy to sposób na trwanie przy władzy. Pozostałych stara się maksymalnie skłócić, aby byli słabi w małych grupkach. Na tle światopoglądowym, politycznym i jakimkolwiek możliwym.
A przecież tak na prawdę ludzi interesuje tylko status domowego ogniska, finanse. To czy za wypłatę mogą podołać opłatom oraz to czy służba zdrowia spełnia ich oczekiwania.

A jak według Pana powinna wyglądać współpraca lokalnych samorządów?

No tak, tu dopiero. mamy problem. Trzy władze: prezydent, starosta, wójt. I to wszystko na niewielkim obszarze administracyjnym. To zdecydowanie zbyt wiele. Ale jak to mówi bliska mi osoba „puk, puk, rzeczywistość”. Zatem póki co trzeba dokonać maksymalnej integracji i minimalizować koszty.

Co zrobić, aby mieszkańcy powrócili z emigracji?

Mówiłem o tym przed chwilą. Więcej przedsiębiorców, więcej dobrze płatnej pracy poza budżetem. Zdecydowanie mniejsze podatki i ceny usług komunalnych. Tańsza administracja.

Prawdopodobnie w walce o fotel prezydenta Bolesławca wystartuje wielu kandydatów. Jak Pan chce przekonać do siebie wyborców?

Ja jestem jedynym kandydatem, który umożliwi prawdziwy rozwój bolesławianom. Bolesławiec to ludzie a nie urzędy i urzędnicy. Zatem pozostają tylko dwie alternatywy. Albo miasto dla bolesławian albo bolesławianie dla miasta. Każdy musi zdecydować sam czy chce być pracownikiem czy niewolnikiem.

A wierni kościoła? Co Pan chce im powiedzieć?

Nikt nigdy, nikomu nie odbierze wiary. Wiara i marzenia to dobro osobiste. Jak najbardziej je szanuję. Nigdy nie byłem przeciwnikiem wiary. Na koniec zwracam się do starszego pokolenia: Nie pozwalajcie, aby Wasze dzieci i wnuki musiały uciekać za granicę. Oni to robią przez wysokie podatki. Miejsce Waszych bliskich jest tu w Polsce. To czy zostaną tutaj w Bolesławcu będzie też zależało od Waszej decyzji na kogo zagłosujecie w lokalnych wyborach.

Dziękuję za rozmowę.

Ja również. Pozwolę sobie przy okazji pozdrowić bolesławian: pamiętajcie, że miasto to ludzie nie urzędy.

UWAGA! Uzupełnienie:

Przemysław Moszczyński poinformował Redakcję Bolec.Info, że zamierza kandydować na stanowisko prezydenta z niezależnego komitetu wyborczego, a nie list Twojego Ruchu.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 157 158 159 160 161 162

~~Różowy Przebiśnieg   17 marca 2019r. o 2:01

~~Różowy Przebiśnieg

Postów:

" Pieniądze rynku pracy mają pozostać w kieszeniach ludzi a nie w urzędach "

A czym płacić za prace urzędów ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rdzawobrunatna Rozplenica   17 marca 2019r. o 6:29

~~Rdzawobrunatna Rozplenica

Postów:

~~Różowy Przebiśnieg napisał(a): " Pieniądze rynku pracy mają pozostać w kieszeniach ludzi a nie w urzędach "

A czym płacić za prace urzędów ?


talomami
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Różowy Przebiśnieg   17 marca 2019r. o 20:30

~~Różowy Przebiśnieg

Postów:

~~Rdzawobrunatna Rozplenica napisał(a):
~~Różowy Przebiśnieg napisał(a): " Pieniądze rynku pracy mają pozostać w kieszeniach ludzi a nie w urzędach "

A czym płacić za prace urzędów ?


talomami


Rząd musi miec kase .Czym ma placic nauczycielom , policjantom i wojsku, no czym. A bezpieczenstwo socjalne biednych to kto zadba ?

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 157 158 159 160 161 162

Prezydent RP Andrzej Duda w Bolesławcu
Prezydent wyjechał z Bolesławca Prezydent wyjechał z Bolesławca

Zakończyła się wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w mieście ceramiki.