ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4307, 20 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Hotel Garden zaprasza
reklama Zamek Kliczków zaprasza!

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tekst zlecony14 marca 2018r. godz. 20:25, odsłon: 2040, Zlecony tekst
Jakie jeszcze funkcjonalności może posiadać Twój telefon?
Bolesławiec - Informacje: Pilot do telewizora w telefonie (fot. Pilot do telewizora w telefonie - jakie jeszcze funkcjonalności może posiadać Twój telefon?)

Smartfony opanowały naszą rzeczywistość. Widać to wszędzie, na ulicy, w domu, na spotkaniach z przyjaciółmi. Od początku swojego istnienia służą nie tylko jako urządzenie do wykonywania połączeń, robienia zdjęć czy kręcenia filmów, ale też jako przenośne komputery. Technologiczna rewolucja zmieniła sposób utrzymywania kontaktów, zarządzania finansami i pracy. Smartfon pod ręką to wygoda.

W jakim celu najczęściej używamy smartfonów?

Główna cechą smartfonów jest wielofunkcyjność. Ilość funkcji jaką może pełnić telefon jest ogromna. Oprócz podstawach, do najpopularniejszych należą:

- dostęp do mediów społecznościowych

- nawigacja GPS – dokładna informacja, gdzie w danej chwili się znajdujemy

- mobilne zarządzanie finansami i płatnościami

- bieżący dostęp do poczty e-mail i portali informacyjnych

- słuchanie muzyki i oglądanie filmów, korzystanie z gier.

Jak z telefonu zrobić pilot do telewizora?

Współcześnie produkowane telewizory obsługują łączność przez sieć WiFi i oferują aplikację przeznaczoną na smartfona, dzięki czemu telefony mogą z powodzeniem zastąpić pilot do telewizora. Wystarczy połączyć obydwa urządzenia do tej samej sieci bezprzewodowej, zainstalować aplikację i można się cieszyć, że nasz smartfon został wzbogacony o kolejną funkcjonalność. To na pewno komfort, piloty zazwyczaj często się gubią lub po prostu nie chce nam się po niego sięgać, a smartfon to dla nas cenna rzecz i zawsze mamy go na oku. Pozostaje tylko zainstalować aplikację innym domownikom, aby uniknąć kłótni przy oglądaniu telewizji.

Czy jest możliwe, aby smartfony służy jeszcze w inny sposób?

Okazuje się, że tak. Dynamiczny rozwój sprawia, że pojawiają się coraz to nowe zastosowania dla urządzeń mobilnych. Operator telefonii komórkowej w aplikacji Folx to najnowsze na polskim rynku rozwiązanie. Wirtualna sieć komórkowa, pracująca w ramach aplikacji, to pierwsza tak oryginalna strategia na rynku telekomunikacyjnym. Internet, rozmowy i SMS-y to oferuje każdy operator komórkowy. Musimy iść do salonu, podpisać umowę, wybrać abonament, ewentualnie zakupić kartę pre-paid. Operator w aplikacji łączy zalety abonamentu i telefonu na kartę. Klientem zostaje się poprzez aplikację mobilną. Wystarczy założyć konto, zamówić kartę SIM (którą na wyznaczone miejsce przywozi nam kierowca) i podpiąć kartę płatniczą.

Jak działa operator przez aplikację w telefonie?

Całość działa w aplikacji dostępnej dla telefonów z Androidem i z systemem iOS. Internet, rozmowy i SMS-y oferowane są w postaci subskrypcji. Jak zaznaczają specjaliści Folx subskrypcja daje nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y, 20 GB internetu i roaming w UE bez dodatkowych opłat. Aby, móc z niej skorzystać, trzeba posiadać zaproszenie i kod aktywacyjny. Jeśli znajomy ma już konto w sieci i wyśle nam zaproszenie, miesiąc subskrypcji otrzymamy za darmo. Kod aktywacyjny można otrzymać też po zainstalowaniu aplikacji i wysłaniu adresu e-mail. Wszystkie usługi, włączanie i wyłączanie subskrypcji w każdej chwili oraz płatności, można realizować w aplikacji w telefonie. Niewątpliwie zaletą jest bardzo indywidualne podejście do klienta, karta SIM jest dowożona do domu po złożeniu zamówienia na subskrypcję, użytkownik nie zostaje związany jakąkolwiek umową, więc jeśli będzie zawiedziony jakością oferowanych usług rezygnacja będzie prosta. Operator w aplikacji to bardzo ciekawa propozycja i warto poważnie ją rozważyć.

Telefon to urządzenie, w którym mamy dostęp do wszystkiego co dla nas ważne. Jeśli jesteśmy jego posiadaczami, to rozwijający się świat i technologie oferują nam dostęp do coraz to nowszych rozwiązań. Powinniśmy z nich korzystać.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Bordowa Fasola   14 marca 2018r. o 20:45

~Bordowa Fasola

Postów:

Każdy wynalazek ma również swoje złe strony. Ze smartfonami jest tak, że młodzi ludzie ich nadużywają - nie ma praktycznie żadnej godziny życia (oprócz snu) żeby nie mieli ryja wlepionego w telefon. Dotyczy to nawet małych dzieci. W szkole jest to prawdziwe przekleństwo, tam już nie ma zbiorowego skupienia się na lekcji, nawet choćby była najciekawsza, większość uczniów gapi się w telefon, podzielając swoją uwagę i tym samym spłycając emocjonalne i intelektualne przeżywanie lekcji. A o używaniu telefonu podczas kierowania samochodem, to lepiej nie wspominać.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązoworuda Ślazówka   14 marca 2018r. o 21:18

~~Brązoworuda Ślazówka

Postów:

Czy redakcja mówi, że słyszy telefona? Mam nadzieję, że nie.
W takim razie, dlaczego aplikacja jest na smartfona?!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Szarawy Oczar   14 marca 2018r. o 21:30

~Szarawy Oczar

Postów:

Xiaomi A1 ma wbudowaną podczerwień i nie trzeba żadnych wynalazków. Działa na każdy sprzęt agd, tv, blue ray, etc. I czysty jak łza android.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ognistoczerwona Calibrachoa   14 marca 2018r. o 21:55

~~Ognistoczerwona Calibrachoa

Postów:

~Bordowa Fasola napisał(a): Każdy wynalazek ma również swoje złe strony. Ze smartfonami jest tak, że młodzi ludzie ich nadużywają - nie ma praktycznie żadnej godziny życia (oprócz snu) żeby nie mieli ryja wlepionego w telefon. Dotyczy to nawet małych dzieci. W szkole jest to prawdziwe przekleństwo, tam już nie ma zbiorowego skupienia się na lekcji, nawet choćby była najciekawsza, większość uczniów gapi się w telefon, podzielając swoją uwagę i tym samym spłycając emocjonalne i intelektualne przeżywanie lekcji. A o używaniu telefonu podczas kierowania samochodem, to lepiej nie wspominać.

Są szkoły gdzie używanie smartfona jest zabronione.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.