ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4312, 25 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tekst zlecony15 marca 2018r. godz. 19:41, odsłon: 1811, Zlecony tekst
Zima w tym roku była niezwykle kapryśna, nie do końca chciała z nami współpracować.
Bolesławiec - Informacje: Gdzie Polacy najczęściej wyjeżdżali na ferie zimowe? (fot. Gdzie Polacy najczęściej wyjeżdżali na ferie zimowe?)

Można powiedzieć, że sezon na ferie zimowe już się kończy, dlatego możemy pokusić się o drobne podsumowanie tego sezonu. Zima w tym roku była niezwykle kapryśna, nie do końca chciała z nami współpracować i raz prószył pięknie śnieg, innym razem puchowe kurtki zamienialiśmy na odzież jesienną. Czy to oznacza, że sezon się nie udał i właściciele obiektów noclegowych, jak i biura podróży mają na co narzekać?

Otóż nie do końca. Pomimo (nie)pogody, Polacy chętniej wyjeżdżali z domu i korzystali z tego, że ich dzieci mają wolne dni od szkoły i mogą wspólnie spędzić czas. Jakie kierunki cieszyły się największą popularnością?

Jak zima, to tylko góry, ale czy na pewno?

Wydaje się, że skoro są ferie zimowe, to muszą być zarezerwowane dla gór. Nic z tych rzeczy. Polacy na początku roku kalendarzowego wybierali także Pomorze, chociaż nie tak często, a nawet zagraniczne wyjazdy. Poprosiliśmy o krótki komentarz pracowników serwisu naferie.pl.

Zauważyliśmy, że z roku na rok, Polacy rezerwują coraz więcej wyjazdów rodzinnych - głównie tych na ferie, można powiedzieć, że cieszą się nawet większą popularnością niż wakacyjne. Może to wynikać z trudności otrzymania urlopów wypoczynkowych w okresie czerwiec - sierpień, ale nie o tym mowa. Najczęściej wybieramy góry, wyjazdy narciarskie, ale nie tylko w obrębie naszego kraju. Chcemy spędzać wakacje "na bogato", dlatego nie rezygnujemy z udogodnień typu, pełen pakiet posiłków, freepassy na stoki, dodatkowe atrakcje czy pakiety SPA. W końcu na wakacje wyjeżdżamy tak rzadko, że trzeba sobie tym odbić. Poza tym, często te podstawowe wycieczki są niewiele tańsze od pełnego pakietu, różnica jest może kilkuset złotych w przeliczeniu na koszt całkowity dla całej rodziny.

Lubimy jeździć, choć nie potrafimy

Jak się okazuje, nie tylko wyjazdy są popularne, ale także korzystanie ze szkółek narciarskich na miejscu. Coraz więcej z nas chce się nauczyć szusowania na nartach czy slalomów na desce snowboardowej. Jak mówią Polacy, którzy regularnie wyjeżdżają na takie zimowe eskapady, zaczynają poważnie zastanawiać się nad zainwestowaniem we własny sprzęt narciarski. Dwa sezony wypożyczania i mamy już swój własny. To oznacza także, że w planach mamy kolejne wyjazdy w góry, co jest pozytywną tendencją.

Właściciele hoteli, pensjonatów również nie mają na co narzekać. Współpracują z biurami podróży, wystawiają swoje oferty na popularnych serwisach i ich sezon z roku na rok się wydłuża, a efektem będzie cały rok wysokiego sezonu w obszarach górskich.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Szmaragdowy Fasolnik   16 marca 2018r. o 6:55

~Szmaragdowy Fasolnik

Postów:

Polacy najczęściej w ferie zimowe wyjeżdżali podcierać Niemców. Szusują po żółtym i brązowym na desce klozetowej.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

klucznick   16 marca 2018r. o 8:14

klucznick

Postów: 1206

Na ferie zimowe polacy wyjeżdzają do marketów po zakupy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.