ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4305, 18 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tekst zlecony16 marca 2018r. godz. 19:21, odsłon: 3638, Zlecony tekst
Gdy planujesz kupno wiertarki, musisz wiedzieć o podstawowych rzeczach.
Bolesławiec - Informacje: Rzeczy, które musisz wiedzieć przed kupnem wiertarki! (fot. Najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć przed kupnem wiertarki!)

Bez dwóch zdań jest to jedno z narzędzi podstawowych, które ma przeznaczenie nie tylko warsztatowe, ale po prostu przydaje się do wykonywania prostych prac w gospodarstwie domowym. Wieszanie obrazków na ścianach, montaż żyrandoli czy innych źródeł oświetlenia, proste remonty – lista możliwości jest naprawdę dosyć długa.

Gdy planujesz kupno wiertarki, musisz wiedzieć o podstawowych rzeczach. Jakich? Przeczytaj porady od fachowców ze sklepu techniczno-narzędziowego EBMiA.pl

Różne typy wiertarek

Biorąc pod uwagę różnice w parametrach, dzielimy wiertarki na parę różnych typów. Pierwsza to ręczna wiertarka, którą napędzamy z pomocą naszych własnych mięśni. Doskonała do robienia otworów w surowcach miękkich, ale już przy ścianach przy twardym drewnie, nie mamy czego z nią szukać. Typ drugi to bez udarowe wiertarki do użytku amatorskiego. Mają moc w przedziale od 500 do 700 W. Z podstawowymi domowymi pracami poradzą sobie wprost świetnie. Jednakże wielogodzinna eksploatacja po prostu je zamęczy. Do prac dłuższych lepiej sięgać po udarowe wiertarki, które mamy dostępne w dwóch odmianach. Pierwsza to amatorska, o mniejszej mocy. Druga – profesjonalna, z mocą większą. Następna kategoria to wiertarko-wkrętarki akumulatorowe. Zasilane są energią elektryczną, która pochodzi z baterii. Dodatkowa funkcja wkręcanie oraz wykręcanie śrub, znacznie zwiększa zakres wykonywanych prac.Jeszcze młotowiertarki – narzędzia specjalistyczne, które wykonują otwory w betonie.

Pionowe wiertarki, czyli młoty pneumatyczne to sprzęty używane w pracach drogowych – kruszą beton czy asfalt. No i ostatnie – stołowe wiertarki, specjalistycznie stosowane w warsztatach ślusarskich. Warto znać te typy, by wybrać najlepszą wiertarkę dla siebie.

Udar, czyli co?

To cecha wiertarki, która łączy dwa ruchy – posuwisty oraz obrotowy. To sprawia, że wiertarki udarowe będą mogły swobodnie robić otwory zarówno w materiałach twardych, jak i kruchych. W wiertarka c istotna jest także moc. To znaczy, ściśle wiąże się z przeznaczeniem konkretnego modelu, a także z wielkością otworów, które z jej pomocą wykonujemy. Na przykład – dla średnicy w przedziale 6-15 mm wystarczy wiertarka w przedziale mocy 450-600. świetnie sprawdzi się w domowym użytku. Jeśli mamy do zrobienia coś poważniejszego, no to trzeba wybrać model z przedziału 700-1000 W. Można nim nie tylko wiercić otwory, ale też mieszać zaprawy w większych zbiornikach.

Średnica oraz prędkość

To kolejne cechy, o których należy wspomnieć. Maksymalna średnica wiercenia jest ważna dla określenia zakresu prac, bo podaje się ją dla konkretnych surowców. A prędkość obrotowa to wyznacznik wydajności konkretnego modelu.


Uchwyt do osprzętu – jaki?

Wiertarki mają dwa rodzaje uchwytów, w których potem mocuje się wiertła. Mocniejsze – kluczykowe i bezkluczykowe, czyli samozaciskowe, które łatwiej i szybciej się obsługuje. Wiertarka to naprawdę sprzęt, który ma wiele odmian i oblicz. Pozwala wykonać różne prace, niezależnie od tego czy mają to być działania amatorskie czy też profesjonalne. W związku z tym, warto znać podstawowe cechy, ponieważ dzięki temu mamy do czynienia z lepszym wyborem i sprawniej przebiegającą pracą.

Elektronarzędzia, narzędzia ręczne, skrawające i wiele więcej mogą Państwo kupić w sklepie EBMiA.pl pod adresem - https://www.ebmia.pl/narzedzia-c-1805.html

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

~Jasnoturkusowa Piwonia   16 marca 2018r. o 23:08

~Jasnoturkusowa Piwonia

Postów:

Masakra, rozumiem że puściliście ten tekst z uwagi na kasę.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnopiwna Inkarwilla   17 marca 2018r. o 12:33

~Ciemnopiwna Inkarwilla

Postów:

Tragedia, czekamy na poradnik "Jak kupić podpaski"
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnoszary Wawrzynek   17 marca 2018r. o 20:29

~~Jasnoszary Wawrzynek

Postów:

katastrofa .. masakra .. co nas jeszcze czeka po takim niusie ale w ogóle o co chodzi bo naprawdę nie wiem ..?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Konopna Morwa   17 marca 2018r. o 20:36

~Konopna Morwa

Postów:

Ten kto to pisał to chyba pisał dla siebie haha jakie porady ludzie szanuje się swoje myśli bo żaden komentarz nie opiszę tych porad
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnoszary Wawrzynek   17 marca 2018r. o 20:37

~~Jasnoszary Wawrzynek

Postów:

po co w ogóle przeglądać wiadomości na tym portalu bolecinfo kiedy już teraz wiemy, że robią sobie "JAJA" z wszystkich. Zablokować takim działalność ...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązoworuda Ślazówka   17 marca 2018r. o 20:45

~~Brązoworuda Ślazówka

Postów:

No i koniecznie sprawdzić, czy są wszystkie części, bo podobno podbierają.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ołowianoszara Gęsiówka   17 marca 2018r. o 21:17

~~Ołowianoszara Gęsiówka

Postów:

wrzucacie zdjecia firm które nie istnieja juz pare lat........
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Groszkowy Floks   18 marca 2018r. o 4:14

~~Groszkowy Floks

Postów:

~Konopna Morwa napisał(a): Ten kto to pisał to chyba pisał dla siebie haha jakie porady ludzie szanuje się swoje myśli bo żaden komentarz nie opiszę tych porad


Jak wytrzeźwiejesz to napiszesz o co ci chodzi ? .Ja zrozumiałam tylko,, haha.''
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Pobiegli z filiżankami Pobiegli z filiżankami

Rywalizowali o najlepszy czas