ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4305, 18 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


13 czerwca 2018r. godz. 09:31, odsłon: 2252, ZSE w Bolesławcu/Bolec.info
Uczniowie rywalizowali w dyscyplinach sportowych oraz mieli możliwość poznania sposobów założenia własnej firmy
Bolesławiec - Informacje: Dzień Sportu w Dzień Sportu (fot. ZSE w Bolesławcu)

Jak co roku 1 czerwca w Zespole Szkół Elektronicznych w Bolesławcu zorganizowano Dzień Sportu, który w tym roku był wzbogacony o projekt „Start it up!”. Jego celem było zapoznanie uczniów z tematyką zakładania własnej działalności gospodarczej.

Pierwsza część związana z tym projektem odbyła się w amfiteatrze przed szkołą. Uczniowie każdej z klas uczestniczyli w konkursie na najlepsze przebranie związane z wylosowanym zawodem. Następnie przeprowadzony został turniej „Szkolne Koło Fortuny”, w którym uczniowie musieli wykazać się wiedzą w zakresie poszczególnych zawodów i branż.

Rywalizacja sportowa odbyła się już na terenie szkoły, gdzie przeprowadziliśmy turniej międzyklasowy w piłce nożnej, siatkówce plażowej oraz w sztafecie niespodziance, w której udział brali także wychowawcy poszczególnych klas. Dodatkowo chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił w konkursie strongmanów, w którym rywalizowali w wyciskaniu sztangi, planku i „uścisku Herkulesa”.

Sympatyczna atmosfera zapanowała wówczas, gdy młodzież rozłożyła kocyki i rozpoczęło się wspólne grillowanie.Skutkowało to tym, że zapiekanki i hot-dogi z pobliskich lokali gastronomicznych zamieniliśmy na smakołyki z grilla. Uczniowie, którzy nie brali udziału w rywalizacji sportowej, mogli pograć rekreacyjnie w badmintona, frisbee, boule oraz gry planszowe lub kibicować swoim kolegom w trakcie rozgrywanych meczy.

Przygotowane zostało także stanowisko, gdzie można było pogłębić wiedzę z zakresu zakładania własnej działalności gospodarczej. Do dyspozycji naszych uczniów byli eksperci z Centrum Informacji i Planowania Kariery, przedstawiciele Młodzieżowego Centrum Kariery oraz nasi szkolni fachowcy pani Beata Solpa-Tertel i pan Mariusz Potyszka. Przy tym stanowisku można było dowiedzieć się m.in. w jaki sposób pozyskać środki z Unii Europejskiej, jak napisać poprawnie własny biznesplan, bądź też jaką formę opodatkowania wybrać.

Podsumowując warto nadmienić, iż fundusze na zakup napojów oraz poczęstunku na grilla, a także zaplanowaniem realizacji projektu i pozyskaniem środków na jego realizację zajęła się pani Elżbieta Niedźwiecka. Natomiast za realizację Dnia Sportu odpowiedzialni byli nauczyciele wychowania fizycznego: Edyta Kwiecińska, Paweł Wiśniewski i Michał Sobczyszyn.

W realizacji całości przedsięwzięcia pomogli uczniowie klas III H, III E, II H oraz I Ti i I E. Wszystkim tym osobom bardzo dziękujemy!

Jeśli chodzi o wyniki rywalizacji sportowej to:
- w turnieju piłki nożnej: I m. zajęła klasa III E, II m.- kl. I Ti i III m.- kl. II E
- w turnieju piłki plażowej najlepiej zagrała reprezentacja klasy II T
- sztafetę wygrała klasa I Ti z wych. Edytą Kwiecińską,
- w turnieju Strongmenów najlepiej zaprezentował się uczeń klasy III E - Bartosz Abramowicz.

Wszystkim, którzy wzięli udział w tym dniu dziękujemy za wspólnie spędzony w miłej atmosferze. Do zobaczenia w przyszłym roku!

zdj: Paweł Wiśniewski

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Niebieskozielona Gipsówka   14 czerwca 2018r. o 10:35

~Niebieskozielona Gipsówka

Postów:

tak było :)


Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złotobrązowa Glicynia   14 czerwca 2018r. o 13:09

~~Złotobrązowa Glicynia

Postów:


Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Pobiegli z filiżankami Pobiegli z filiżankami

Rywalizowali o najlepszy czas