ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4306, 19 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama UPC zaprasza
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Wideo2 lipca 2018r. godz. 11:17, odsłon: 7210, Bolec.Info
Cezary Przybylski myśli że wspiera Gliniadę i umywa ręce? Zapomniał jak był Glinoludem?
Bolesławiec - Informacje: Czy marszałek wie, co finansuje? Cezary Przybylski był gościem redakcji Bolec.Info (fot. Bolec.Info)

4000 zł przeznaczył Urząd Marszałkowski na imprezę organizowaną przez Stowarzyszenie Bolesławianie.eu. Organizowany po raz pierwszy event jest reklamowany jako "powrót parady" ludzi pomalowanych glinianym leiwem. W dodatku portal internetowy, dla którego pracują członkowie stowarzyszenia promuje imprezę zdjęciem z Gliniady. Wygląda to na podróbkę imprezy organizowanej przez Bogdana Nowaka od 12 lat albo przynajmniej próbę wykorzystania jej ogromnej sławy.

W zeszłym tygodniu opublikowaliśmy oświadczenie Bogdana Nowak w tej sprawie, które możecie przeczytać TUTAJ. Temat był też poruszony w naszym piątkowym programie "W samo południe" - możecie go obejrzeć TUTAJ.

Marszałek województwa Cezary Przybylski wsparł tegoroczne wydarzenie kwotą 4000 zł choć stowarzyszenie Bolesławianie.eu w konkursie ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego w 2018 r wnioskowało o 19 850 zł. Według oferty stowarzyszenia cały budżet imprezy to 54 410 zł.

Gdy spytaliśmy marszałka o wsparcie dla tej imprezy powiedział:

- Dla mnie istotne jest by wspierać te przedsięwzięcia, które na stałe wpisały się w uroczystości. Jeżeli Gliniada zagościła i jest jakimś trwałym elementem działań i obchodów w Bolesławcu, no to uważam, że trzeba je wspierać - powiedział nam marszałek. Wynika z tego, iż myśli on, że wspiera prawdziwą  Gliniadę Bogdana Nowaka. 

Marszałek stwierdził, że nie zna oświadczenia twórcy Gliniady i że sprawę rozstrzygnie sąd. Powiedział także, że dla komisji konkursowej istotna była ranga imprezy, którą dofinansowano.

- Ranga tej imprezy naprawdę jest duża, bo pod słowem Gliniada, która rzeczywiście jest kojarzona z Bogdanem Nowakiem, jest nie tylko marka polska, ale marka europejska, można powiedzieć nawet - światowa - stwierdził marszałek.

Tyle, że impreza Stowarzyszenia Bolesławianie.eu jest organizowana po raz pierwszy, więc nie wiemy o jakiej randze pan marszałek mówi. Posłuchajcie sami:

Marszałek Przybylski powinien doskonale odróżniać Gliniadę od produktów gliniadopodobnych, sam w 2008 roku był Glinoludem i uczestniczył w paradzie jako starosta bolesławiecki. W roku 2014 wsparł oryginalną Gliniadę Bogdana Nowaka już jako marszałek i wziął w niej udział.

Marszałek Przybylski na Gliniadzie 2014 w Bolesławcu.

Rok 2008 - Ówczesny starosta bolesławiecki, Cezary Przybylski jako Glinolud.

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że event mogący okazać się podróbką Gliniady prawdopodobnie wspiera także miasto przy pomocy BOK MCC. Do sprawy wrócimy.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   2 lipca 2018r. o 9:45

~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

Widać że wie o co kaman. Zmieszany jest na tym video. Jakie to wszystko paskudne... bleee
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Srebrnobiały Ubiorek   2 lipca 2018r. o 10:03

~~Srebrnobiały Ubiorek

Postów:

Nie musi wiedzieć do finansuje,, to nie jego pieniądze. Jest przecież marszałkiem.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnoczerwony Szafirek   2 lipca 2018r. o 10:30

~~Ciemnoczerwony Szafirek

Postów:

Marszałek winien zastanowic sie czy przed wyborami konieczne jest odpieranie zarzutow o ewentualne pomocnictwo w zorganizowanej kradzieży własnosci intelektualnej .
Zwykła opstroznośc zyciowa nakazuje wstrzymanie sie z finansowaniem przedsiewziec , ktore mogą byc niezgodne z prawem, do czasu rozstrzygniecia przez niezawisły sąd.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Bladoniebieski Ciemiernik   2 lipca 2018r. o 10:34

~Bladoniebieski Ciemiernik

Postów:

Z całym szacunkiem - rzeczywiście niech sąd rozstrzyga, kto w tym sporze ma rację. Dla mieszkańców i miasta i województwa, ale też turystów z Polski i zagranicy liczy się atrakcja, promocja, dobra zabawa. Warto o tym pamiętać. I warto takie wydarzenia wspierać choćby 4 tys. zł. Mamy jeszcze niezależne sądy - one rozstrzygają spory, szczegółów których kapletnie nie znamy! Zamiast się szczuć szukajmy w Gliniadzie dobrych emocji. Reszta w rękach sądu.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Modry Milin   2 lipca 2018r. o 10:34

~Modry Milin

Postów:

Glinoludu stały się symbolem miasta i mocno dziwi rozczeniowe podejście do nich. Chyba nie taka jest idea tego wydarzenia.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Białawoszary Oczar   2 lipca 2018r. o 10:40

~~Białawoszary Oczar

Postów:

Zwrócę uwagę na drobny szczegół w treści artykułu: "Według oferty stowarzyszenia cały budżet imprezy to 54 410 zł."
A Nowak miał zrobić imprezę za 15 tys. zł
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtobrązowy Szarłat   2 lipca 2018r. o 10:40

~~Żółtobrązowy Szarłat

Postów:

~Modry Milin napisał(a): Glinoludu stały się symbolem miasta i mocno dziwi rozczeniowe podejście do nich. Chyba nie taka jest idea tego wydarzenia.

Marszałek po nadchodzących wyborach przy korzystnych wiatrach zostanie tylko etatowym członkiem zarządu powiatu ,Schetyna pogoni go gdzie pieprz rośnie .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zszarzała Frezja   2 lipca 2018r. o 10:54

~~Zszarzała Frezja

Postów:

Od 2014 roku nie było w Bolesławcu Gliniady... Jakoś Panu Nowakowi nie zależało na jej organizacji. Jeżeli miasto nie chciało pomoć to można było próbować to zrealizowac ze wsparciem ludzi, dobrej woli, których mysle nie brakuje... Panu Nowakowi jakos nie bylo z tym spieszno. Teraz jak czas oczekiwania sie skonczyl i ktos inny wzial sie za to jest placz i biadolenie... Nie rozumiem , dlaczego bolec.info tak mocno angazuje sie w ta sprawe stojac po jednej stronie konfliktu? " Uważajcie na podróbki Gliniady...!) jakby ludzia miala stac sie krzywda. Ja sie ciesze ,ze zabiore dzieci, ktore zobacza cos fajnego. Oczywiscie szkoda , ze Pan Nowak nie bierze w tym udzialu, nie bylo by zadnego konfliktu tylko fajna zabawa, ale nie ma co czekac na ruch Pana Nowaka., bo chyba bysmy sie nigdy nie doczekali.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
MDK na BŚC MDK na BŚC

Mały Bolesławiec oraz Iniemamocne 4 - zespoły z MDK wystąpiły podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki.