ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4370, 22 października 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama UPC zaprasza

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


30 lipca 2018r. godz. 17:58, odsłon: 5086, Michael Page / Bolec.Info
Blisko 60% dolnoślązaków jest zadowolonych ze swojego wynagrodzenia.
Bolesławiec - Informacje: Zadowoleni ze swojej pensji (fot. Bolec.Info)

– 64 proc. polskich pracowników pozytywnie ocenia krajowy rynek pracy i swoją obecną sytuację zawodową. Ze swojej pensji zadowolona jest z kolei prawie połowa rodaków (ponad 47 proc.). Najbardziej usatysfakcjonowani wysokością wynagrodzenia są osoby pracujące w sektorze usług dla biznesu (ponad 58 proc.), za to najniższe zadowolenie panuje w finansach (ponad 38 proc.) – wynika z cyklicznego badania Confidence Index przeprowadzonego w II kwartale 2018 r. przez firmę rekrutacyjną Michael Page.

Dobre nastroje pod tym względem panują także w sektorze produkcji (ponad 54 proc. pozytywnych odpowiedzi), logistyce (ponad 46 proc.) oraz dobrach konsumenckich (blisko 45 proc.). Najniższy poziom zadowolenia, oprócz finansów, panuje jeszcze w obszarze technologicznym (41 proc.) – wynika z badania Michael Page.

Biorąc pod uwagę płeć, zdecydowanie bardziej optymistycznie do swoich zarobków podchodzą mężczyźni (52 proc.) niż kobiety (ponad 43 proc.). W podziale na regiony kraju, najbardziej usatysfakcjonowani zarobkami są pracownicy z woj. dolnośląskiego – blisko 60 proc. Jest to wynik o ponad 12 pkt. proc. wyższy od średniej krajowej (47,4 proc.). W dalszej kolejności jest woj. śląskie oraz mazowieckie (ok. 46 proc.) i małopolskie (ponad 42 proc.).

Należy tutaj zaznaczyć, że Polacy optymistycznie patrzą na przyszłość swoich zarobków. Podwyżki w ciągu najbliższego roku spodziewa się ponad 53 proc. z nich. Najwięcej oczekiwań pod tym względem mają reprezentanci sektora dóbr konsumenckich (ponad 60 proc.) oraz finansów (blisko 56 proc.). Na wyższe wynagrodzenie liczą także pracownicy z obszaru technologicznego oraz usług dla biznesu (po ok. 50 proc.). Podobnego zdania – blisko 49 proc. – są osoby zatrudnione w produkcji. Najniższy poziom wskazań w tym aspekcie pracy panuje natomiast w logistyce (40 proc.).

Wg danych GUS, w skali roku przeciętne wynagrodzenie w firmach zatrudniających co najmniej 9 osób wzrosło o 7,5 proc., co tylko umacnia pracowników w ich oczekiwaniach względem pracodawców. Tylko w średnich i dużych firmach w czerwcu br. przeciętna płaca wyniosła 4848 zł brutto, co daje ponad 3400 zł netto – mówi Piotr Dziedzic, dyrektor w Michael Page i członek zarządu Polskiego Forum HR z Michael Page. – Pozycje pracowników na rynku umacnia również fakt, że firmy stale szukają nowych kandydatów. Zgodnie z GUS w czerwcu zatrudnienie było wyższe o 3,7 proc. niż rok wcześniej. Powoduje to tym samym, że przedsiębiorstwa muszą sukcesywnie zwiększać swoją atrakcyjność, aby konkurować o najlepsze talenty – podkreśla Piotr Dziedzic.

****

Michael Page jest światowym liderem w dziedzinie doradztwa personalnego. Firma założona w 1976 roku w Londynie posiada dziś biura w 35 krajach na 6 kontynentach. Firma jest częścią PageGroup, w skład której wchodzą w Polsce: Michael Page rekrutujący specjalistów oraz managerów średniego i wyższego szczebla oraz Page Executive, poszukujący kadry zarządzającej najwyższego szczebla. Michael Page Poland specjalizuje się w rekrutacji profesjonalistów w takich obszarach jak: Finance & Accounting, Banking & Financial Services, Sales & Marketing, Property & Construction, Manufacturing & Engineering, Information Technology oraz Human Resources. W 2017 r. firma została uznana za jednego z najlepszych pracodawców w Polsce i w Europie, zdobywając prestiżowe wyróżnienie Top Employer. Więcej informacji: www.michaelpage.pl.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

fobiak   31 lipca 2018r. o 10:13

fobiak

Postów: 3973

pic na wode, propaganda
moge tez takie badania przeprowadzic i mi wyjdzie, ze polacy zarabiaja za duzo i chca oddac polowe swoich zarobkow niemcom, ktorzy ciagle sa niezadowoleni bo zarabiaja za malo

"z kazdym innym i z rogami jesli bedzie trzeba, dla polski nie ma, nie ma, nic nie ma nie, nic nie ma nie" bolek chyba
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czekoladowa Trzmielina   31 lipca 2018r. o 11:41

~~Czekoladowa Trzmielina

Postów:

Jak widać cebulaki są zadowolone to może i w Londynie będą zadowoleni z 650 funtów miesięcznie. Trzeba to tam wprowadzić i świat będzie piękny
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ognistorudy Pomidor   31 lipca 2018r. o 11:46

~~Ognistorudy Pomidor

Postów:

badania przeprowadzono tylko i wylacznie w okolicach polkowic i lubina - sami gornicy to i zadowoleni...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Malinowy Krokus   31 lipca 2018r. o 15:29

~~Malinowy Krokus

Postów:

Wreszcie ruszyły płace w Zakładach Ceramicznych "Bolesławiec". Nie musimy już zazdrościć elicie z Artystycznej. Teraz oni będą nadganiać !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Sina Acidantera   31 lipca 2018r. o 16:06

~~Sina Acidantera

Postów:

to dlaczego jadą za granicę do pracy , skoro w Polsce tak dobrze......
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czerwonobrunatna Kufea   31 lipca 2018r. o 20:46

~~Czerwonobrunatna Kufea

Postów:

Ta......najbardziej to chyba zadowoleni są emeryci, którzy w swoich zakładach pracy przepracowali ponad 30 lat i mają pensje głodowe.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

fobiak   1 sierpnia 2018r. o 9:08

fobiak

Postów: 3973

~~Czerwonobrunatna Kufea napisał(a): Ta......najbardziej to chyba zadowoleni są emeryci, którzy w swoich zakładach pracy przepracowali ponad 30 lat i mają pensje głodowe.


nie narzekaj, nie jest tak zle, stac nas na wiecej. emeryci sa bardzo zadowoleni i uwazaja, ze za duzo dostaja
http://dziejesienapodkarpaciu.pl/juz-tysiecy-ukraincow-pobiera-polskie-swiadczenia-500-renty-emerytury/

"z kazdym innym i z rogami jesli bedzie trzeba, dla polski nie ma, nie ma, nic nie ma nie, nic nie ma nie" bolek chyba
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Atramentowy Tulipanowiec   1 sierpnia 2018r. o 12:54

~~Atramentowy Tulipanowiec

Postów:

Emeryci stanowczo za dużo dostają .1000 zł emerytury i 5 zł waloryzacji.

Mają darmową komunikacje, dwa razy do roku nie płacą za przejazd pkp ,mają za darmo leki, nie muszą dawać na tacę i jeszcze pomagają dzieciom i wnukom.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>