ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4312, 25 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama MAXI BUSY!
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tekst zlecony27 listopada 2018r. godz. 03:03, odsłon: 2555, Zlecony tekst
W pamięci niektórych pacjentów widnieją jeszcze sposoby na leczenie zębów z przeszłości.
Bolesławiec - Informacje: Co musisz wiedzieć o leczeniu kanałowym? Co musisz wiedzieć o leczeniu kanałowym? (fot. )

Najpopularniejszym wskazaniem do leczenia kanałowego (leczenia endodontycznego) jest sytuacja, gdy długo nieleczona próchnica doprowadzi do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. W pamięci niektórych pacjentów widnieją jeszcze sposoby na leczenie zębów z przeszłości, kiedy to leczenie kanałowe było wyjątkowo nieprzyjemne. Obecnie stomatolog przeprowadza zabieg w znieczuleniu miejscowym, więc pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych. Sprawdź, jak wygląda leczenie kanałowe.

Leczenie kanałowe – na czym polega?

Gabinet stomatologiczny to miejsce, do którego powinniśmy się udać od razu, gdy tylko zacznie boleć nas ząb. Na początku wizyty dentysta wykona RTG zęba, na podstawie którego oceni, jak duże nastąpiły uszkodzenia. Jeśli dostrzeże szansę na uratowanie zęba, zaproponuje leczenie kanałowe.

Jak wygląda wspomniane leczenie? Aby pacjent nie odczuwał żadnych dolegliwości bólowych stosuje się silne znieczulenie miejscowe. Najczęściej leczenie wykonywane jest pod mikroskopem, co zapewnia jego precyzję. Pozwala on oczyścić kanały zębowe z resztek tkanek i bakterii oraz wypełnić je na całej ich długości. Gdy zakażona miazga zostanie usunięta, kanał odpowiednio ukształtowany, dokładnie oczyszczony i osuszony, stomatolog zamyka go przy użyciu materiału wypełniającego.

Wskazania do leczenia kanałowego

Pierwszym sygnałem mówiącym o tym, że pora odwiedzić dentystę są zmiany próchnicze. Nieleczone wnikają w coraz głębsze warstwy zęba. Próchnica w pierwszej kolejności atakuje zębinę, a z biegiem czasu dociera do miazgi. Bakterie namnażają się w mgnieniu oka, wywołując stan zapalny tej części zęba. Nie da się go nie zauważyć, gdyż wywołuje bardzo silny ból. To ostatni dzwonek, by rozpocząć leczenie, w przeciwnym razie zapalenie miazgi przemieni się w martwicę, a potem w zgorzel zęba.

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Na początku warto podkreślić, że cena za leczenie kanałowe rośnie wraz z ilością kanałów, które są leczone. Dlatego właśnie leczenie zębów jednokorzeniowych (dolne i górne: jedynki, dwójki i trójki oraz dolne czwórki i piątki) jest znacznie tańsze niż leczenie zębów posiadających więcej kanałów, takich jak przedtrzonowce górne i trzonowce górne i dolne. Najczęściej za leczenie kanałowe zęba jednokanałowego trzeba zapłacić od 300 do 450 zł, dwukanałowego – 400-600 zł, a trzykanałowego nawet 500-800 zł.

Zastanawiasz się, gdzie przeprowadzić leczenie kanałowe zębów? Odwiedź La Dentista we Wrocławiu, gdzie specjaliści z zakresu stomatologii zadbają o Twoje zęby. Szczegóły świadczonych usług znajdziesz pod adresem: https://ladentista.pl/uslugi/leczenie-kanalowe-wroclaw-mikroendodoncja/.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Rudobrunatnyrudawy Rozchodnik   27 listopada 2018r. o 11:11

~Rudobrunatnyrudawy Rozchodnik

Postów:

Całkowity koszt oferowanego leczenia to:cena leczenia + koszty dojazdu + koszty pobytu we Wrocławiu. Dziękuję. Mam bliżej podobne oferty!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

somsiad   27 listopada 2018r. o 11:45

somsiad

Postów: 113

Dziwne, że w cenniku na stronie LaDentista są dużo wyższe ceny niż podane w artykułe portalu numer 1 w powiecie.

Dziennikarz to bardzo trudny zawód
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.