ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4312, 25 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama STOL-ART zaprasza
reklama MAXI BUSY!

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tekst zlecony18 marca 2018r. godz. 14:47, odsłon: 1707, Zlecony tekst
Ostatnie lata to czas odchodzenia od stylu „stal i szkło” na rzecz prostoty i bliskości z naturą.
Bolesławiec - Informacje: Lampy z drewna – hit czy kit? (fot. Lampy z drewna – hit czy kit?)

Proste linie, jasne kolory – brzmi znajomo? Oczywiście, w końcu to dominujące od dłuższego czasu trendy! Chociaż stosunkowo łatwo znaleźć meble zgodne z taką stylistyką, o inne elementy wyposażenia jest już dużo trudniej. Poprosiliśmy specjalistów z serwisu www.dekorplanet.pl o pomoc w dopasowaniu instalacji oświetleniowej!

Drewniana lampa – skąd taki pomysł?

Chociaż hasło „lampa z drewna” może brzmieć nieco dziwnie, wbrew pozorom takich modeli jest wiele. To dość oczywista odpowiedź na filozofię hygge i niesłabnącą popularność minimalizmu. Również temat recyklingu i społecznej odpowiedzialności biznesu staje się coraz gorętszy. Producenci zaczynają sięgać po organiczne materiały od sprawdzonych dostawców i tworzą produkty, które można przetworzyć, by nadać im drugie życie. Stworzenie drewnianych lamp było w gruncie rzeczy naturalnym krokiem na drodze do w pełni ekologicznych, zgodnych z najpopularniejszymi trendami wnętrz.

Lampa z drewna – polska tradycja

Absolutnym pionierem tworzenia tego typu instalacji oświetleniowych jest firma SPOT Light z niewielkiego Ciska na południu Polski. Śmiało można powiedzieć, że jej założyciel wyprzedził modę na bycie eko i produkcję przyjaznych środowisku lamp zaczął już w 1996 roku. Za sprawą tych lat doświadczeń, gdy całkiem niedawno rozgorzała dyskusja o minimalizmie i eco-friendly, SPOT Light posiadał już w swojej ofercie całą gamą instalacji oświetleniowych wykonanych z pochodzącego z polski drewna. Ich projekty wyróżnia absolutnie nieskrępowane podejście do tematu – oprócz standardowego rozwiązania, czyli wykorzystaniu drewna do produkcji stelażu i nóżek, SPOT Light tworzy z niego również abażury!

Drewniany abażur – tyle światła, ile tylko chcesz

W lampach autorstwa SPOT Light drewniane abażury występują w dwóch formach – tylko stelażu oraz pełnej całości. Te pierwsze modele to po prostu grube, drewniane listwy zbite tak, by tworzyć rozmaite kształty geometryczne. Mamy zatem tradycyjne stożki, ale też bardziej skomplikowane wielokąty. Drugą ciekawą formą są modele składające się niemalże w całości z drewna. Drewniany abażur w mniejszym lub większym stopniu przepuszcza światło (w zależności od konkretnego produktu)

Drewno i żarówka – najmodniejszy duet sezony

SPOT Light ma na swoim koncie także modele, będące odpowiedzią na więcej, niż tylko jeden trend. Doskonałym przykładem takiego zabiegu jest lampa, która składa się z drewnianej podstawki o kształcie pnia i… gołej żarówki. Chociaż może to brzmieć nieco ekstrawagancko, w praktyce łączy dwa aranżacyjne hity, które wyjątkowo dobrze do siebie pasują.

LED plus drewno, czyli bardziej eko już się nie da

Pośród swoich produktów firma SPOT Light posiada również modele, które są wykonane z drewna i przystosowane do oświetlenia typu LED. Co to oznacza dla Ciebie? Ten typ diod uchodzi za najbardziej przyjazny środowisku i… Twojemu portfelowi. Raz zakupione żarówki LED świecą nieprzerwanie wiele lat i nie posiadają kruchego drucika, który przerywa się przy pierwszym spięciu. Są także niezwykle energooszczędne – ich zamontowanie oznacza prawdziwą rewolucję w domowych warunkach (oczywiście na lepsze).

Lampa z drewna – klasyczna prostota

Tworzenie prostych, drewnianych lamp do perfekcji opanowała firma BriTop. Ten polski producent słynie z projektów silnie inspirowanych najpopularniejszymi, światowymi trendami i korzystania z materiałów od rodzimych dostawców. Łącząc organiczne drzewo i materiał, tworzą praktyczne produkty o niezwykłej, eleganckiej aparycji. Ich popisową kolekcją jest seria stojących lamp podłogowych Lotta. Okrągły abażur z materiału w jednolitym kolorze został osadzony na trzech prostych, drewnianych nogach. Chociaż sama lampa wygląda niezwykle estetycznie, producenta należy pochwalić za elastyczność i wszechstronność. Wykorzystano różne rodzaje drewna, które w rozmaitych kombinacjach połączono z różnorodnymi wersjami kolorystycznymi (nawet czarnymi) abażurów. W ten sposób BriTop oddał w ręce klientów dużą liczbę modeli tak, aby każdy mógł dopasować je do kolorystyki swojego wnętrza. Ten rozsądny zabieg uczynił z firmy BriTop jednego z liderów wśród producentów drewnianych lamp w Polsce.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Niebieska Choina   28 grudnia 2018r. o 15:33

~Niebieska Choina

Postów:Zmoderowano 29.12.2018 godz.7:55 - powód: (kazimierz)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.