ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4309, 22 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Wideo13 maja 2019r. godz. 07:56, odsłon: 11612, Bolec.info
Film Tomasza Sekielskiego pokazał szokujące przypadki pedofilii w Kościele oraz zadziwiający brak reakcji hierarchów.
Bolesławiec - Informacje: Tylko nie mów nikomu (fot. Kadr z filmu "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich)

Film Tomasza Siekieleskiego "Tylko nie mów nikomu" opisuje przykłady pedofilii w polskim Kościele. Dziennikarz pokazuje ofiary księży i ukrytą kamerą nagrywa ich konfrontacje (po latach) z oprawcami. Można dowiedzieć się, jak ofiary księży pedofili radzą sobie i funkcjonują po latach.

Sekielski mówił w jednym z wywiadów, że pomysł stworzenia dokumentu narodził się kilka lat temu, kiedy "widział płaczących dorosłych ludzi, których życie było zburzone". Dziennikarz podkreślał, że jego film nie jest "antyreligijny" i rozmawia z ofiarami, by inni ludzie żyjący z poczuciem krzywdy też się ujawnili i "walczyli o swoje prawa i prawdę.

Film Tomasza Sekielskiego adresowany jest do wszystkich Polaków zainteresowanych tym, jak przez lata Kościół zamiatał problem księży pedofilów pod dywan. Okazuje się, że dokument obejrzał także Prymas Polski. Abp Wojciech Polak wydał specjalne oświadczenie w związku z filmem.

- Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego. Ogromne cierpienie osób skrzywdzonych budzi ból i wstyd. W tym momencie przed oczami mam także dramat osób pokrzywdzonych, z którymi spotkałem się osobiście. Dziękuję wszystkim, którzy mają odwagę opowiedzieć o swoim cierpieniu - napisał w oświadczeniu rozesłanym do mediów Prymas Polski abp Wojciech Polak

Film do poniedziałku rano został wyświetlony ponad 6,8 mln razy. Oglądało, go także wielu bolesławian, z księżami na czele.

- Nie ma tu żadnego usprawiedliwienia. Takich zboczeńców trzeba usuwać z Kościoła bez żadnego „zmiłuj się - napisał na Facebooku ksiądz Adam Langhammer, dyrektor bolesławieckiej szkoły pijarów.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu braci Sekielskich oraz dyskusji. A może Wy znacie podobny przypadek z terenu Bolesławca lub powiatu bolesławieckiego?

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 > >>

~~Hebanowa Firletka   14 maja 2019r. o 21:42

~~Hebanowa Firletka

Postów:

Wierni odchodzą od kościoła, ciekawe czy w Bolesławcu wszystko jest w porzadku?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Srebrna Smagliczka   14 maja 2019r. o 21:44

~~Srebrna Smagliczka

Postów:

Reakcja internautów na film braci Sekielskich - http://mh24.pl/reakcja-internautow-na-film-braci-sekielskich/72343/
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rumiana Rogownica   14 maja 2019r. o 23:36

~~Rumiana Rogownica

Postów:

Przerażające jest to, że nikt z komentujących nie mówi o ofiarach - tylko o sprawcach, że pozostają bezkarni, że kościół na to przyzwalał, że bezpieka..

Szanowni Państwo.
Film jest o ofiarach - p.Anna, pierwsza bohaterka przeszła wieloletnią i koszmarnie trudną psychoterapię. Jaką trzeba mieć odwagę, aby wejść w konfrontacje ze sprawcą?
Czy ktoś z Was o tym pomyślał?
Co dzieje się z dzieckiem, które doświadcza przemocy seksualnej, naruszone zostają wszelkie granice. Jaka w tym ogromna psychopatyczna brutalność.
Doświadczenie wykorzystania seksualnego pozostawia piętno na całe życie - brak granic, niemożność zbudowania relacji, brak poczucia tożsamości.

Sprawcy - w filmie okazano osoby duchowne, paradoksalnie duchowość kojarzy się z bezpieczeństwem i zaufaniem. Jak trudno jest złamać ten schemat? Ile osób w przedziale wiekowym 60+ uważa księdza za autorytet moralny, posłańca Jezusa. To, co ksiądz zrobi jest święte. W społeczeństwie pokutuje taki schemat myślenia i fakt, że dochodzi do ujawnienia tragedii ofiar, np. poprzez filmy rodzi bunt. W społeczeństwie. A temat jest lotny, tylko szkoda, że bardziej niżeli na ofiarach skupia się na sprawcach.Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnozielony Rabarbar   15 maja 2019r. o 0:58

~~Jasnozielony Rabarbar

Postów:

https://dorzeczy.pl/kraj/102614/Po-filmie-Sekielskiego-Mlynarska-oskarza-Wajde.html?fbclid=IwAR0MSciiwczZPXyC_FcK_POocpsAXB0jmLHnvYI5k5_qkbTrhsXpX-r20SY
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnozielony Rabarbar   15 maja 2019r. o 0:58

~~Jasnozielony Rabarbar

Postów:

fobiak napisał(a): jesli ten reportaz kims wstrzasnal to albo byl odciety od swiata albo jest hipokryta. takie wydarzenia w kosciele katolickim maja tysiacletnia tradycje. rowniez na naszym terenie byly podobne przejawy milosci do blizniego np w trzebeniu i boleslawicach. nie wypada mi atakowac calego kosciola katolickiego przez tych ktorzy mineli sie z powolaniem i nie zrozumieli celibatu bo bez kosciola katolickiego bysmy nie obronili sie przed najazdami i nie przezyli zadnej niewoli.
solidarnosc rozbisurmanila ksiezy, dopuszczajac ich do wladzy i pieniedzy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brudny Czosnaczek   15 maja 2019r. o 5:55

~~Brudny Czosnaczek

Postów:

Pisi próbują zmylić pogoń. Chcą, aby zdezorientowany suweren pogonił za trzema-czterema odzianymi w kiecki pedofilami, z których połowa nie żyje a zapomniał o grubym, aroganckim, pełnym pychy zwierzu. Stąd ten pożar w burdelu, wzmożenie kaczora i pisanie nowych wyroków. 30, 15+, Polański, "oni też", "u nauczycieli też", itp. Tymczasem tu chodzi o wyprowadzenie z pałaców, osądzenie i wsadzenie do pudła kolesi w purpurowych beretach na spoconych, łysiejących łepetynach, którzy w sposób zorganizowany i świadomy ukrywali skazanych za przestępstwo na tle seksualnym, mataczyli i wprowadzali w błąd opinię publiczną z zamiarem ochrony sprawców czynów przestępczych, co jest czynnością ściganą prawem i karalną. Już, tu i teraz, bez zmieniania w nocy prawa i wypowiadania wojny Watykanowi. Państwo dziś dysponuje procedurą wręcz nakazującą interwencję.
Pisi, nie biorąc za dupę Głódzia, łamią prawo poprzez zaniechanie działań do których zobowiązuje ich kodeks karny i sprawowany urząd.
Nie dajcie się wplątać w pogoń za pedofilami w kościele. Złapmy wpierw ich ochroniarzy i mocodawców.
Nie słuchajcie Bazyla że nie ma grzechu, nie ma molestowania bo nie było wytrysku
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Purpurowa Iglica   15 maja 2019r. o 7:28

~~Purpurowa Iglica

Postów:

Bazyl ma rację nie ma grzechu, nie ma molestowania bo nie było wytrysku .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnopomarańczowy Bluszcz   15 maja 2019r. o 7:31

~~Ciemnopomarańczowy Bluszcz

Postów:

Czy ktoś pamieta Czy ten proboszcz ze Staszica miał kiedyś, dawno dawno temu jakies 25-30 lat temu praktyki w parafii Cyryla i Metodego?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 > >>

Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.