ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4308, 21 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama STOL-ART zaprasza

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tylko na Bolcu15 maja 2019r. godz. 14:00, odsłon: 11771, Bolec.Info
Leśny Potok ma być otwarty, o ile będzie pogoda, za miesiąc. Będzie drożej nawet dla posiadaczy Karty Mieszkańca.
Bolesławiec - Informacje: Taniej, ale drożej
Leśny Potok - zbiornik przy ulicy Jeleniogórskiej (fot. Bolec.Info)

W pierwszym sezonie po otwarciu wstęp na nowy obiekt był darmowy. Potem przez dwa lata wszystkich obowiązywały te same ceny. Teraz ceny wzrastają nawet o 100 procent. Zamiast 10 zł za zwykły bilet na  całodniowy wstęp trzeba będzie zapłacić 20 zł. Chyba, że przysługuje komuś bilet ulgowy, lub ma Kartę Mieszkańca.

- Podnieśliśmy ceny, bo wszystkie ceny idą w górę - mówi Jacek Dudyński, dyrektor zarządzającego Leśnym Potokiem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Co do Karty Mieszkańca, jest ogólna tendencja, żeby mieszkańcy płacili mniej niż ludzie, którzy w Bolesławcu nie mieszkają i nie płacą tutaj podatków.

Z Kartą Mieszkańca za wstęp na Leśny Potok trzeba będzie zapłacić o dwa złote drożej niż w zeszłym roku - czyli 12 zł. Bilet ulgowy dla dzieci do lat 15 będzie kosztował 7 zł (dla posiadaczy Karty Mieszkańca - 4.20) Dzieci powyżej 15 roku życia zapłacą odpowiednio 11 i 6.60 zł.
Po godzinie 16 bilety będą kosztowały 7 zł i 4,20 z Kartą Mieszkańca. Tańsze po godzinie 16 będą też bilety ulgowe.

Takie podejście do polityki cenowej, dyskryminujące turystów i ludzi spoza Bolesławca, bardzo nie podoba się Szymonowi Pogodzie, radnemi PiS w Radzie Miasta. Składa w tej sprawie interpelację i wniosek do prezydenta miasta.

- Takie postępowanie nijak ma się do promocji miasta, jest to okres wakacyjny, w tym czasie w Bolesławcu pojawia się wielu turystów a do mieszkańców przyjeżdżają rodziny - mówi radny, który obawia się, że podniesienie cen za wstęp na baseny może zwiększyć korzystanie ze zbiorników niestrzeżonych i narazić, zwłaszcza młodzież i dzieci, na utonięcia. - Prezydent powinien ujednolicić ceny wstępu na obiekty odkryte. Mam nadzieję, że jeszcze to przemyśli. - dodja Pogoda.

Podobną politykę cenową, choć opłaty będą niższe, MOSiR zastosuje wobec basenów przy Spacerowej. 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

~~Groszkowa Aralia   16 maja 2019r. o 9:46

~~Groszkowa Aralia

Postów:

~~Sinoniebieski Sundaville napisał(a):
~Ołowianoszary Rojnik napisał(a): Ale mieszkajac po za miastem ale w gminie Bolesławiec rozliczam sie w US w Bolesławcu gdzie moje podatki również ida na miasto. Wiec dlaczego nie mam prawa wyrobic sobie karty mieszkanca Bolesławca jak moje podatki ida na to miasto

To , że rozliczamy się w USD B-c nie świadczy o tym, że pieniądze pozostają w Bolesławcu. Podatki z PIT " wędrują" do gminy, w której jest się zameldowanym. Wielu mieszkańców gmin sąsiadujących z miastem pracuje w Bolesławcu. Miasto z tego nie ma żadnych korzyści, jedynie roszczenia ; darmowe autobusy, tańsze wstępy do miejskich obiektów.

Tak ale gdyby nie ci ludzie to kto by pracował w Bolesławcu?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kremowy Gajowiec   16 maja 2019r. o 11:00

~~Kremowy Gajowiec

Postów:

Proszę wszystkich, którzy twierdzą, ze coś im się zabiera.
Gdybyście do ceny wyjściowej doliczali coś bo jesteście zamiejscowymi to dopiero możecie mówić o dyskryminacji!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złocistożółty Migdałowiec   16 maja 2019r. o 11:14

~~Złocistożółty Migdałowiec

Postów:

bylety po 50 i palywo po 10 i bedą rozwiązane 2 problemy. hy hy hy
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bladoniebieska Cykoria   16 maja 2019r. o 11:16

~~Bladoniebieska Cykoria

Postów:

~Kasztanowatoczerwony Kaczeniec napisał(a): A teraz proponuje podnieść przez wszystkie okoliczne firmy budowlane brukarskie itp itd które mieszkają w okolicach Bolesławca ceny usług dla mieszkańców Bolesławca. Czyli załużmy że budujesz dom. Twój wykonawcą mieszka poza Bolesławcen a ty w Bolesławcu. Bez karty mieszkańca wsi płacisz 50 procent więcej za budowę. Pasuje. Albo robisz wesele na sali wiejskiej to samo. Albo jedziesz na festyn pierogowy dla mieszkańców wsi pierogi po 10 zł a miasta po 20zł. Pasuje?Za przejazd nową ścieżką rowerową przez teren wiosek też miastowi nich płacą , w końcu za nasze to pieniądze jest robione ….
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bladoniebieska Cykoria   16 maja 2019r. o 11:18

~~Bladoniebieska Cykoria

Postów:

emem napisał(a):
~~Sinoniebieski Sundaville napisał(a): Wielu mieszkańców gmin sąsiadujących z miastem pracuje w Bolesławcu. Miasto z tego nie ma żadnych korzyści, jedynie roszczenia


Nie jest to prawda. Jeżeli firma jest w Bolesławcu to miasto jak najbardziej ma z tego korzysci. M.in. część z wpływu z podatku CIT, a także podatki od nieruchomości, które te firmy wykorzystują. Dodatkowo ci ludzie, którzy tu pracuja (a na przykład mieszkają poza Gminą Miejską Bolesławiec), robią w mieście zakupy, czyli bezpośrednio wpływają na rozwój lokalnych, miejskich firm.


Dokładnie dorabiamy firmy z miasta a one płacą podatki w mieście, do cholery czy to miasto to prywatny folwark jednej osoby?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bladoniebieska Cykoria   16 maja 2019r. o 11:19

~~Bladoniebieska Cykoria

Postów:

~~Brudnożółta Śnieguliczka napisał(a): CHORE MIASTO

Chore to mało powiedziane to jest cyrk na kółkach, jedna osoba nie liczy się z resztą mieszkańców i ma w dupie ich na kolejne 5 lat.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brudnozielony Berberys   16 maja 2019r. o 14:26

~~Brudnozielony Berberys

Postów:

~Kasztanowatoczerwony Kaczeniec napisał(a): A teraz proponuje podnieść przez wszystkie okoliczne firmy budowlane brukarskie itp itd które mieszkają w okolicach Bolesławca ceny usług dla mieszkańców Bolesławca. Czyli załużmy że budujesz dom. Twój wykonawcą mieszka poza Bolesławcen a ty w Bolesławcu. Bez karty mieszkańca wsi płacisz 50 procent więcej za budowę. Pasuje. Albo robisz wesele na sali wiejskiej to samo. Albo jedziesz na festyn pierogowy dla mieszkańców wsi pierogi po 10 zł a miasta po 20zł. Pasuje?


Albo ziemniaczki rosnące na wsi. albo marchewka, albo pietruszka,albo mąka ze zboża rosnącego na wsi. Tak PAŃSTWO Z MIASTA, będziecie, hodować krowy na balkonach, aby napić się mleka. aby zjeść twarożek. Będziecie hodować świnie w łazienkach, aby zjeść schabowego. Będziecie trzymać kury pod łóżkami, aby zjeść jajeczko. Nie może tak być, że mieszkańcy wsi miastu nie są potrzebni, ale produkty ich ciężkiej pracy OWSZEM. I np. chleb, olej czy inne produkty spożywcze nie kosztują w mieście dwa razy drożej niż na wsi. a to wiejska produkcja. Mieszkaniec wsi bez TERM czy LEŚNEGO POTOKU przeżyje, a mieszkaniec miasta.............. .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Posiwiała Niezapominajka   16 maja 2019r. o 14:55

~~Posiwiała Niezapominajka

Postów:

~~Kremowy Gajowiec napisał(a): Moim zdaniem karta mieszkańca i wiążące się z nią zniżki to dobry pomysł. Zwłaszcza dla zwiększenia obrotów obiektów w mieście.
Na celu nie ma dyskryminować mieszkańców z zewnątrz tylko bardziej zachęcić tych, którzy nie korzystali wcześniej z takich atrakcji, ponieważ bez zwiększenia liczby gości nie można utrzymać ceny biletu na stałym poziomie, zwłaszcza że koszty pracy i usług stale rosną.
Przykład:
Ochrona obiektów MOSiR na 2019 rok względem roku 2018 wzrosła o 23000, informacje ogólnie dostępne na stronach bip.
Przy wzroście ceny biletów o 2zł to jest 11500 osób musi odwiedzić obiekty żeby sama różnica na ochronie się zwróciła!
Jeśli wzrosło minimalne wynagrodzenie, w tym roku o 150 zł brutto, powiedzmy że pracownikami MOSiR jest 50 osób, 150brutto*50osób*12 miesięcy=90000
Natomiast uwzględniając koszta pracodawcy jest to grubo ponad 100 000 rocznie do pokrycia za sam wzrost minimalnego wynagrodzenia!
Do tego dochodzi droższy prąd, gaz, woda, etc.

Stąd pytanie do wszystkich którzy tak narzekają na wzrost cen: w jaki sposób ogólnie cały MOSiR ma świadczyć usługi w stałej cenie?

Ludzie cieszą się podwyżką minimalnej, pięćset plusem, ale nie widzą że z jednej strony im się daje, ale z drugiej trzeba zabrać bo inaczej to nie działa.


PITU PITU
Podobny efekt jest do uzyskania nie podwyższając cen. Przy wzroście zamożności społeczeństwa , ilość osób korzystających z basenów, term itp. wzrasta a tym samym wzrastają dochody. Niestety obecna władza Bolesławca nie dostrzega tego. Ops, dostrzega ale tylko przed wyborami i wtedy jest w stanie wszystko udostępnić za darmo
Bolesławianie uspokójcie się, przecież sami wybraliście taką władzę, zaufajcie im!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.