ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4368, 20 października 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Tylko na Bolcu20 maja 2019r. godz. 11:54, odsłon: 16856, Bolec.Info
Podczas sobotniego festynu w przedszkolu nr 7 dziecko zostało trafione śrutem z broni pneumatycznej.
Bolesławiec - Informacje: Sześciolatka postrzelona w przedszkolu Przedszkole nr 7 (fot. Bolec.Info)

W sobotę w Przedszkolu nr 7 sześciolatka została trafiona w szyję śrutem. Na szczęście na terenie placówki podczas festynu była karetka zabezpieczająca imprezę. Na festynie organizowanym przez placówkę oraz Radę Rodziców strzelnicę prowadziło Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62. Kompanii Specjalnej Commando. Byli żołnierze z bronią trafili na teren przedszkola z inicjatywy rodziców, a zaaprobowała tę propozycję dyrektorka. 

Policja określa zdarzenie jako nieszczęśliwy wypadek, podejrzewa też, że pocisk mógł trafić w dziewczynkę rykoszetem. Śrut usunięto z szyi dziecka w bolesławieckim szpitalu, a dziewczynka jest zdrowa, była dziś w przedszkolu.

- Spotkałam się dzisiaj z jej rodzicami, nie mają pretensji do naszej placówki, nie wnoszą przeciwko nam oskarżenia - mówi Ewa Szachowicz, dyrektorka przedszkola. 

Policja bada zdarzenie. Prawdopodobnie śrut pochodził z broni innej strzelającej dziewczynki. 

- Dzieci mogły strzelać tylko pod opieką rodziców, strzelnicę obsługiwali byli żołnierze, osoby wykwalifikowane - mówi Bolec.Info dyrektorka placówki. - Wszystkie zasady bezpieczeństwa zostały zachowane.

Mimo to dyrektorka w rozmowie z nami stwierdziła, że na kolejnych festynach organizowanych na terenie przedszkola nie będzie już strzelnic. 

Jak sądzicie, czy strzelanie to dobry pomysł na zabawę dla sześciolatków? 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

~~Jasnopomarańczowa Jagoda   21 maja 2019r. o 9:33

~~Jasnopomarańczowa Jagoda

Postów:

Pani dyrektor popisała się zatwierdzając program festynu. idealnie "wstrzeliła" się w ogólnopolską akcję, związaną z kontrolą i poprawą bezpieczeństwa w szkołach w związku z ostatnimi wydarzeniami w Polsce.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielononiebieski Jałowiec   21 maja 2019r. o 9:33

~~Zielononiebieski Jałowiec

Postów:

~~Brunatnofioletowa Runianka napisał(a): Dzieci + strzelanie jak takie durnoty można wymyślać, nienormalne. A jakby rikosztem trafiło w oko? W głowie się nie mieści.

Powiem więcej. W głowie się nie mieści że nieodpowiedzialni rodzice chodzą po ulicach z dziećmi bez kasków. A przecież spod każdego przejeżdżającego auta może wystrzelić kamień i wybić dziecku oko. Takim rodzicom powinno się odbierać prawa rodzicielskie!
A tak na poważnie to w festynie udział brały przedszkolaki z całymi rodzinami. Strzelectwo to popularny sport, z dużymi tradycjami w naszym mieście. Może warto do nich powrócić?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brunatnofioletowa Runianka   21 maja 2019r. o 10:24

~~Brunatnofioletowa Runianka

Postów:

w zerówce? weź się zastanów co za bzdury piszesz. Ciekawe czy jakby twojemu 6 letniemu dziecku ten śrut w oko się wbił, to byś mówiła o tolerancji i o szlachectwie tego sportu. Nic nie mam do sportu, ale do nieodpowiedzialnych dorosłych, którzy powinni na głowie stanąć, żeby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

fobiak   21 maja 2019r. o 10:37

fobiak

Postów: 3973

~~Bursztynowa Kanna napisał(a):
~~Rdzawozłoty Grujecznik napisał(a): Przedszkole to dzieci od 3 - 4 roku. Chcecie ich uczyć strzelać?

Przedszkole to też 6-latki. Poza tym byli tam rodzice, starsze rodzeństwo. A strzelectwo to sport. Chyba olimpijski. W przeciwieństwie do seksu (dla niektórych też sport - nieolimpijski).


dziewczynka zostala trafiona z broni, bron sluzy glownie do zabijania, czego ucza dzieci w przedszkolach przedszkolanki od malego? gdzie byl kosciol, ktory sie we wszystko miesza. na strzelnicy u kwiatkowskiego mozna bylo strzelac po ukonczeniu 14-go roku zycia. rodzice sa nieodpowiedzialni i panstwo powinno im te dzieci pozabierac. nie znam boleslawieckich tradycji w strzelaniu. jest taki palant w boleslawcu, ktory zabijal z wiatrowki koty, czy go w przedszkolu przedszkolanki nauczyly strzelac, trudno stwierdzic ale pewne jest, ze mozna zabic.

"z kazdym innym i z rogami jesli bedzie trzeba, dla polski nie ma, nie ma, nic nie ma nie, nic nie ma nie" bolek chyba
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Marchewkowy Chaber   21 maja 2019r. o 10:50

~~Marchewkowy Chaber

Postów:

~~Jasnogranatowy Szarłat napisał(a):
~~Marchewkowy Chaber napisał(a): Zanim powtórzysz takie bzdury, przeczytaj trochę więcej na ten temat, a nie przekazuj zmanipulowanych informacji, bo ręce opadają z ludzkiej ignorancji i zawierzania fake newsom.


Spojrzyj sobie chłopie/babo na tę matrycę i nie bredź, zobacz co jest w niej uwzględnione uważam, że to jest chore, nie wszystko, ale jednak!


A umiesz przeczytać ze zrozumieniem, o czym się rozmawia, a czego uczy? Nauka w zakresie seksualności: Uzyskanie świadomości, tożsamości płciowej; Rozmowa o przyjemnych i nieprzyjemnych odczuciach dotyczących własnego ciała; Wyrażanie własnych potrzeb, życzeń i granic, na przykład w kontekście „zabawy w lekarza”. - Co jest bardziej zdrowe? Spranie dziecka na kwaśne jabłko, bo bawiło się w tego lekarza? A może udawanie, że tematu nie ma i sprawianie, że później taki 16-latek będzie miał ogromne wyrzuty sumienia, bo się dotknie? Matko kochana, ludzie, myślcie trochę biologicznie, a nie przez pryzmat własnej pruderii.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brudna Przylaszczka   21 maja 2019r. o 14:29

~~Brudna Przylaszczka

Postów:

A co na to Kuratorium Oświaty?Dyrektorzy przedszkoli i pracujący tam nauczyciele, zobowiązani są do realizacji ściśle określonej podstawy zawartej w programie nauczania przedszkolnego.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kruczoczarna Bazylia   22 maja 2019r. o 14:50

~~Kruczoczarna Bazylia

Postów:

Co za głupota !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

DP   22 maja 2019r. o 19:28

DP

Postów: 6525

broń w przedszkolu hmm,to może zacznijcie od kołyski.


Dopisane 22.05.2019r. o godz. 19:28:

przyzwyczajać dziecko do broni
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 > >>