ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4633, 11 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


4 czerwca 2019r. godz. 15:30, odsłon: 2019, Bolec.info
Trzy medale Mistrzostw Polski Dzieci w Biegu na Orientację
Bolesławiec - Informacje: Sukcesy małych biegaczy z Iwin Młodzi biegacze (fot. Dariusz Pachnik)

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski dzieci do lat 14 w Biegu na Orientację. Oficjalna nazwa imprezy to Puchar Najmłodszych. W tym roku najmłodsi „orientaliści” spotkali się na najważniejszych zawodach w roku w Kwidzynie (woj. Pomorskie). UKS „Orientpark.pl” reprezentowało 7 zawodników w kategoriach sportowych i dwoje najmłodszych w kategorii usamodzielniającej  (KM10N). 

 Zmagania rozpoczęły się w piątek 31.05.2019 od biegu sprinterskiego rozegranego w centrum starego miasta z dominującym zespołem zamkowo- katedralnym pod wezwaniem św. Jana Ewangelisty. 

Pierwszy start i pierwszy medal dla Jędrzeja Pachnika (M13). Ustąpił jedynie rywalowi z klubu Wataha Warszawa Bartoszowi Stopczyńskiemu. W TOP 10 zameldowały się jeszcze Julka Halewicz - 8 miejsce i Sonia Szeliga -9 miejsce (w kategorii K12). Nieco poniżej możliwości spisał się Gracjan Dwojak (M13), który uplasował się na 12 pozycji, podobnie jak Antoni Pachnik (M10). Piętnaste miejsce zajęła Wiktoria Kulka(K14), a rozpoczynająca swoją przygodę z orientacją sportową Oliwia Roman (K12) 26 pozycja. Po pierwszym dniu w klasyfikacji drużynowej zajmowaliśmy  14 miejsce.

Drugi dzień rywalizacji to bieg na dystansie klasycznym, który gospodarze przeprowadzili częściowo w terenie leśnym, a częściowo w otwartym terenie toru motocross’owego. Teren dla młodych adeptów biegu na orientację okazał się bardzo wymagający. W takich warunkach nie mogło być mowy o przypadkach. Najlepsi zawodnicy w miarę sprawnie i szybko pokonywali swoje trasy, jednak Ci o mniejszym doświadczeniu mieli spore kłopoty i czasy uzyskane na mecie były dość spore. Różnice na mecie pomiędzy poszczególnymi zawodnikami były znaczne.

Nie zawiódł ponownie Jędrek, który znowu wywalczył miejsce na podium. Tym razem na najniższym stopniu. Gracjan bardzo zmotywowany, żeby zrehabilitować się za niepowodzenie w biegu sprinterskim, ruszył chyba zbyt szybko i początkowe duże błędy nawigacyjne spowodowały, iż rywalizacja o medale znacznie się od niego oddaliła. Jednak w drugiej połowie trasy, która była trudniejsza, poradził sobie bardzo dobrze i piął się stopniowo w górę, by ostatecznie uplasować się tuż za podium na czwartym miejscu. 

Bardzo dobrze spisała się Julia Halewicz, która w bardzo mocno obsadzonej konkurencji uzyskała piąty czas ! Sonia podobnie jak Gracjan ruszyła z wolą walki, ale błędy pozbawiły ją szans walki o wysokie lokaty. Antek uzyskał podobny wynik jak na sprincie i uplasował się na trzynastej pozycji. Wiktoria i Oliwia zajęły dalsze pozycje. Drużynowo utrzymaliśmy czternaste miejsce (sklasyfikowano 33 kluby).

Niedziela to bieg sztafetowy. Rywalizacja wróciła do Kwidzyna, ale już na jego obrzeża. Część rywalizacji odbyła się w terenie zurbanizowanym, a część w mocno zarośniętym i podbagnionym lesie. Podobnie jak w sobotę, teren w części leśnej był bardzo wymagający i selektywny. 

Przepisy pozwalają w biegu sztafetowym na łączenie składu sztafet w ramach jednego województwa. Ponieważ w kategorii młodzików mamy tylko dwóch zawodników, to po uzgodnieniu z trenerami MKS Paulinum Jelenia Góra do Jędrka i Gracjana dołączyliśmy Kubę Tomalaka z tego właśnie klubu. Kuba pobiegł na pierwszej zmianie i ze sporą stratą do pierwszego zawodnika zameldował się na 12 miejscu ( wystartowały 23 zespoły). Na drugą zmianę ruszył Gracjan, który miał swoje problemy na trasie, ale niektórzy rywale mieli jeszcze większe. Dwa pierwsze zespoły uciekły już bardzo daleko, a do trzeciego miejsca strata wynosiła też dużo, bo aż sześć minut. Gracek zameldował się w strefie zmian jako ósmy. Jędrek dość szybko zaczął odrabiać straty. Już na pierwszych punktach dogonił drugą drużynę  z Azymutu Pabianice, drugi zespól Wawelu Kraków, a w dalszej części trasy MOS Wrocław, pierwszy zespól Pabianic i Wawelu . Na mecie zameldował się … na trzeciej pozycji i zdobył swój trzeci medal na tych mistrzostwach, a ósmy w swojej karierze, potwierdzając przynależność do ścisłej czołówki w swojej kategorii wiekowej. W kategorii M13 tylko Jędrek zdobył więcej niż jeden medal !!! 

Dziewczęta z K12 również wystartowały w sztafecie wojewódzkiej z Wiktorią Dutkiewicz z Jeleniej Góry, oraz z Sonią i Julką z naszej strony.  To właśnie nasze dziewczęta nadawały ton sztafecie. Julka Halewicz dzięki bardzo dobremu biegowi z dziewiątego miejsca, wyprowadziła zespół na punktowane szóste miejsce. Druga sztafeta z Oliwią Roman  uplasowała się na 12 miejscu (wystartowało 21 zespołów).

Skromna siedmioosobowa ekipa zajęła  czternaste miejsce drużynowo, przywieźliśmy trzy medale i sześć miejsc w pierwszej dziesiątce indywidualnie i dwie sztafety w pierwszej szóstce. To naprawdę niezły wynik !!!

tekst i fotografie: Dariusz Pachnik

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Ciemnopopielata Dąbrówka   4 czerwca 2019r. o 22:02

~Ciemnopopielata Dąbrówka

Postów:

Gratulacje tak trzymać pasja i dobra zabawa daje Efekty i satysfakcję
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Pomarańczowa Katalpa   5 czerwca 2019r. o 7:14

~~Pomarańczowa Katalpa

Postów:

Gratulacje dla dzieci, Trenera i całej rodzinnej ekipy .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnobłękitny Kosaciec   6 czerwca 2019r. o 13:04

~~Ciemnobłękitny Kosaciec

Postów:

Gratulacje. Systematyczna praca przynosi wspaniałe rezultaty. Zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach trudniej zachęcić dzieci do treningu. Pozdrawiam
Waldemar Krzemiński
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Zamek Kliczków zaprasza!