ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4366, 18 października 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Zapraszamy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


Wideo8 czerwca 2019r. godz. 14:31, odsłon: 6903, Bolec.Info
W spotkaniu z dziennikarzem wzięło ponad 220 osób. Sala Teatru Starego wypełniona była po brzegi. WIDEO ZE SPOTKANIA!
Bolesławiec - Informacje: Sekielski: Ja też byłem ministrantem Tomasz Sekielski w Bolesławcu (fot. Wojtek Szoka / Bolec.Info)

W piątek, 7 czerwca 2019r., w Teatrze Starym ponad dwustu bolesławian wzięło udział w spotkaniu z okazji 15-lecia Portalu Bolec.Info. Zapewne widzów byłoby więcej, gdyby nie ograniczenia Teatru. Gościem specjalnym był znany dziennikarz Tomasz Sekielski, autor filmu „Tylko nie mów nikomu”.

Zebranych w Teatrze powitał Kazimierz Marczewski, szef Redakcji Bolec.Info. Redaktor naczelny Bolec.Info Marcin Marczewski opowiadał o sukcesach portalu a także pokazywał wyzwania jakie stoją przed redakcją. Szczególną uwagę zwrócił na proces uzależniania przez władze mediów lokalnych.

- Większość lokalnych mediów uzależniło się od środków z urzędu miasta czy powiatu – mówił Marcin Marczewski. – My się przed tym bronimy, bo wiemy, że to jedyna droga, aby pozostać niezależnym medium. Nie boimy się podejmować kontrowersyjnych, trudnych tematów. Robimy to dla mieszkańców powiatu – mówił.

Krótkie przemówienie redaktora naczelnego Bolec.Info było wstępem do głównej części spotkania – rozmowy z dziennikarzem Tomaszem Sekielskim. Rozmowę tę poprowadził dziennikarz Bolec.Info, autor piątkowego programu na żywo „W samo południe” Bernard Łętowski.

 Tomasza Sekielskiego publiczność powitała oklaskami.

- Dlaczego ludzie mnie tak witają? Bo wiedza, że jestem dobrym człowiekiem – skomentował owacje Sekielski. - Ale zapewne jest to związane z moim filmem „Tylko nie mów nikomu” – dodał.

- Żaden z moich reportaży do tej pory nie spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Nawet z zagranicy. Udało nam się zrobić coś wyjątkowego. Także w temacie przyszłości mediów. To jak ten mój film dotarł wszędzie pokazuje, że nie trzeba mieć wielkiej telewizji. Trzeba mieć dobry materiał, a internet daje możliwość dotarcia do każdego – zauważył Sekielski.

W rozmowie pojawił się także wątek lokalny. Bernard Łętowski zaprezentował wypowiedź dyrektora bolesławieckiej szkoły ojców pijarów, w której duchowny odnosił się do filmu Sekielskiego twierdząc, że „pedofilia jest najczęściej homoseksualna” a także użył sformułowania typu „pedałom won”.

- W filmie jest mowa o Annie i Zosi – obie były wykorzystywane gdy miały 7 lat. Pedofilia nie za każdym razem dotyczy kontaktów homoseksualnych. To jest zbytnie uproszczenie, robienie z pedofilii problemu homoseksualnego.To tak nie jest. Takie tłumaczenie mogłoby być wygodne dla części duchownych. Mogliby powiedzieć "proszę bardzo, to ci zboczeńcy, o których mówimy". Moim zdaniem homoseksualizm nie jest żadnym zboczeniem. Ale część kościoła tak naucza, że to jest choroba albo zboczenie – skomentował.

- Muszę zmartwić ojca dyrektora. Kościół ma o wiele większy problem do zdiagnozowania, niż myśli ojciec pijar.

 - Ja też byłem ministrantem. W wieku pięciu lat zacząłem służyć. Na szczęście nic złego mnie nie spotkało – opowiadał o swoich prywatnych doświadczeniach Sekielski.

Innym wątkiem dyskusji była sprawa proboszcza z pobliskiego Ruszowa, który również ma być pedofilem. Po emisji filmu Sekielskiego matka ofiary złożyła doniesienie na policję. Ksiądz został zatrzymany, aresztowany i przebywa teraz w areszcie śledczym. Postawiono mu zarzut dopuszczenia się innych czynności seksualnych wobec osoby małoletniej.

- To dzięki tym skrzywdzonym, który wystąpili w filmie i pokazali twarze – powiedział Tomasz Sekielski w odpowiedzi na pytanie, czy to dzięki niemu ludzie nabierają odwagi. - To oni dali odwagę innym, aby przerwać tę zmowę milczenia, aby domagać się prawdy i sprawiedliwości. I to jest wielka, wielka rzecz – dodał.

- Coraz więcej osób decyduje się, aby wyjść z tych umownych czterech ścian i powiedzieć o swoich bliskich, zgłosić się do psychologa po pomoc. Ważne są działania, gdy rodzicie ofiar reagują, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Gdy zawiadamiają organy ścigania – zauważył.

Tomasz Sekielski pytany był także, dlaczego nie jest dziennikarzem dużej stacji TV.

- Tak się potoczyło moje życie. Z TVN odszedłem na własne życzenie, a z TVP, bo zaczęła się dobra zmiana. I cieszę się z tej sytuacji. Cieszę się z sytuacji, w której się znalazłem i z możliwości, które mam. Niespecjalnie mi tęskno za stacją telewizyjną, dużą czy małą – mówił Sekielski.

Gościowi Bolec.Info zadaliśmy także pytanie Czytelnika: „Ile pan faktycznie zarobił na tym filmie?”

- Nic nie zarobiłem na tym filmie. Film został przekazany do dystrybucji nieodpłatnie. Pieniądze, które zbieraliśmy w całości zostały przekazane na produkcję. Patroni mają wgląd w rozliczenie finansowe. Nie mam poczucia, że dokładnie muszę publicznie, wszystkim pokazywać, jak wydawaliśmy poszczególne kwoty. Takie wyjaśnienia należą się tym, którzy się na film złożyli. Oni takie wyjaśnienia otrzymali – odpowiedział na pytanie Bolecnauty.

Obecni w Teatrze sponsorzy filmu z Bolesławca potwierdzili, że otrzymali pełne rozliczenie wydatków.

Czytelnicy pytali także dlaczego Sekielski nie ujawnił w dokumencie, że przedstawieni przestępcy to agenci SB. Pytali o to czy nie uważa, że gdyby przeprowadzono dokładną lustrację po upadku komuny, to te przestępstwa wyszłyby wcześniej na jaw, co spowodowałoby z kolei, że byliby wydaleni ze stanu duchownego i odsunięto by ich od dzieci.

- Współpraca z SB nie ma nic wspólnego z tym czy ktoś popełniał przestępstwo seksualne. Po drugie tylko trzech z dziewięciu oprawców, o których mowa w filmie było zarejestrowanych jako TW – powiedział Sekielski. – Widziałem te dokumenty. Gdyby było w nich cokolwiek istotnego dla filmu, że np. SB odnotowuje, że dochodzi do wykorzystywania seksualnego dzieci, to bym to wykorzystał. Jeśli chodzi o teczki duchownych, to albo ich nie ma, albo są bardzo przetrzebiane. Gdyby coś z nich wynikało to bym przekazał te informacje. Jeśli on był w SB to tłumaczy, że on był pedofilem, czy nie tłumaczy – nie rozumiem tego – zauważył.

- Jeśli była uruchomiona machina kościelna do tuszowania takich spraw, to co by zmieniła lustracja. Czy przeprowadzono by ją uczciwie? – zastanawiał się.

Zapytany o zniesienie celibatu w kościele odpowiedział: - Mnie to nie dotyczy. To sami księża powinni to rozstrzygnąć. Znam ewangelików, prawosławnych duchownych. I wygląda to normalniej. Także nauki przedmałżeńskie. No bo co ma do powiedzenia o rodzinie facet, który sam nie ma rodziny? – zauważył Sekielski.

Spotkanie z mieszkańcami trwało prawie trzy godziny. Na zakończenie zgromadzeni robili sobie zdjęcia z Tomaszem Sekielskim. Gość podpisywał także swoje książki.

WKRÓTCE NA BOLEC.INFO ZAPIS WIDEO SPOTKANIA

Sponsorami spotkania z Tomaszem Sekielskim, oprócz Bolec.Info byli: Ronin Zbigniew Zawada, Hotel Ambasada, Drukarnia Lendo, Redfilm Production oraz inni.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

~~Żółtawobrunatny Czosnek   13 czerwca 2019r. o 8:49

~~Żółtawobrunatny Czosnek

Postów:

~~Zielonobrunatna Bazylia napisał(a):
~~Białoszara Rezeda napisał(a): co się stało z pomnikiem w Licheniu ?
bo jakby to już nie pomnik
bazyli potrafisz odpowiedzieć ?
poszedł do ''konserwacji'' czy co?
a może tygrysówka wyjaśni tę ''tajemnicę ''?


A kogo to obchodzi?
Jesteś ciekaw, to drąż temat!


Karol nic nie wiedział ,Stachu nic nie wiedział bo gdzie Rzym a gdzie Krym .
Biskupy także nic nie wiedziały a betoniarzy to przenosili z brygady do brygady .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   13 czerwca 2019r. o 8:52

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

Skoro Sekielski dowiedział się o tym pierwszy, powinien zgłosić tuszujących biskupów do prokuratury, jeśli miał o nich wiedzę. Jest nawet taki nakaz w kodeksie karnym, że każdy kto się dowie o przestępstwie i nie powiadamia - sam popełnia przestępstwo zatajenia. Dlaczego zatem nie zgłosił? Żeby udało się nakręcić do końca dokument? Co było ważniejsze? Dziwne to wszystko.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtorudy Tytoń   13 czerwca 2019r. o 9:07

~~Żółtorudy Tytoń

Postów:

~~Białoszara Rezeda napisał(a): co się stało z pomnikiem w Licheniu ?
bo jakby to już nie pomnik
bazyli potrafisz odpowiedzieć ?
poszedł do ''konserwacji'' czy co?
a może tygrysówka wyjaśni tę ''tajemnicę ''?

A co tu tłumaczyć? Człowiek wzbudzał zbyt wiele kontrowersji, to go usunięto z cokołu, który stał w tak eksponowanym miejscu. Świątynia i jej okolice to nie miejsce na przysparzanie ludziom dodatkowych frustracji. Ludzie tam idą się w spokoju pomodlić. Nie pierwszy to taki przypadek i nie ostatni. Skoro takich prostych rzeczy nie rozumiesz to trudno.
Ale rozumiem. Środowiska, z którymi się utożsamiasz zwykły zawsze iść w zaparte. Jeszcze się nie zdarzyło, by napiętnowały czarną owcę w swoich szeregach.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielonobrunatna Bazylia   13 czerwca 2019r. o 9:27

~~Zielonobrunatna Bazylia

Postów:

~~Żółtawobrunatny Czosnek napisał(a):
Karol nic nie wiedział ,Stachu nic nie wiedział bo gdzie Rzym a gdzie Krym .
Biskupy także nic nie wiedziały a betoniarzy to przenosili z brygady do brygady .


Pokaż te liczne przypadki zboczonych sędziów, lekarzy, nauczycieli, których zgłaszał do prokuratury minister sprawiedliwości, zdrowia, oświaty!
A co to zmienia, jeśli zboczonego betoniarza albo innego zboczonego przeniosą w inne miejsce? Przecież to w NAJMNIEJSZYM STOPNIU nie ukrywa zboczeńca przed wymiarem sprawiedliwości! Czapkę niewidkę mu zakąłdali?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Pannazdzieckiem   13 czerwca 2019r. o 18:53

Pannazdzieckiem

Postów: 12331

Bernard napisał(a):
Pannazdzieckiem napisał(a):
Bernard napisał(a):
~~Czerwonopomarańczowa Malwa napisał(a): Tak. Na koniec zapytam: komu służysz? Na czyich usługach jesteś? Odpowiedz samemu sobie.


Niech pomyślę... Niedawno dostałem przelew od jakiegoś gościa... Sores, Soros, coś takiego. No i spotkałem się przed wyborami z facetem Biedronia! W weekend gadałem też z jednym Żydem, z jednym gościem z Hondurasu a w środę tłumaczyłem Anglikowi dlaczego hymn Czech jest piękniejszy od polskiego.

Sam nie wiem komu służę!


Chwalić poczucie humoru Ale powiedz Benek , kto w Szacownej Redakcji wpadł na pomysł z Siekielskim , bo dla myślących to typowa propaganda , w której uczestniczycie. Pytałem oficjalnie Mańka , czy usłyszał odpowieć na pytanie , które publicznie zadałem i prosiłem o rzetelną relację ... i ... dupa :) Może Ty odpowiesz . Nadzieja umiera ostatnia :)

Miłego :)


Być może dla myślących inaczej to typowa propaganda. Dla nas, ludzi obecnych na spotkaniu i wielu widzów na YT była to okazja dla dziennikarza, który pokazał czemu powinno służyć dziennikarstwo.
Co do pytania i odpowiedzi; masz wideo, jak Cię to nurtuje - sprawdź. Nikt ci na życzenie nie będzie opowiadał spotkania.Benek , ja jestem prosta obsługa betoniary bez matury. Gdzież mi mierzyć się z Tobą " dziennikarzem " . Ale ktoś tam w Szacownej Redakcji ubzdurał sobie , że hitem będzie wywiad na żywo z piewcą propagandy . Pytałem Ciebie , pytałem Mańka ... i ... dupa. Tacy z Was dziennikarze , jak ze mnie arcybiskup

Postawiliście publicznie pytanie , o co spytać Pana Tomasza . To fakt , a fakty to najbardziej up...ierdliwa rzecz pod Słońcem . Zadałem więc pytanie licząc na to , że nasi rodzimi " dziennikarze " udzielą sensownej i wiarygodnej odpowiedzi ... i ... dupa ...

Gdybym chciał posłuchać Siekielskiego , to byłbym na spotkaniu . Ale nie chciałem , bo nie mam czasu na propagandowe pier... do ... lety :) Liczyłem na rodzimych dziennikarzy , aby dostarczyli informacji ... i się przeliczyłem , niestety ... ić se panna pooglądaj , nich ci sie nie wydaje sze my tutaj zzys kolegom kiełownikiem mamy cośsłego na myślach.

Do dupy z takim dziennikarstwem . To jest mniej więcej tak , Benek , jak kleić płytki do góry nogami . Robiłem takie rzeczy i dobrze zapłacili . Czyżby Siekielski zapłacił Szacownej Redakcji ? ... nie , to nie możliwe . Tak nisko nie można upaść ...

Myślę , że można zamknąć temat. Rusz dupę Maniek . Pogadajmy o kwiatkach :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

emem   13 czerwca 2019r. o 19:21

emem

Postów: 4290

Pannazdzieckiem, my tu nie jestesmy na Twoje zawolanie. Bo niby dalczego mielibysmy byc? Pytanie zostalo zadane, odpowiedz zostala udzielona. Teraz rusz swoje cztery litery - jezeli rzeczywiscie Cie to interesuje - i odsluchan tej odpowiedzi. Ja nie widze powodu, dlaczego mielibysmy przynosic Ci wszystko na talerzu.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Pannazdzieckiem   13 czerwca 2019r. o 19:40

Pannazdzieckiem

Postów: 12331

Marcin , nie interesuje mnie Wasza relacja , interesuje mnie , to co Ty usłyszałeś i Benek . Wasze myśli szczere , nie pod publikę :)

Czytałeś Bułhakowa ? Mistrza i Małgorzatę ? Stać Was na szczerość ? :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szarawozielony Mamutowiec   13 czerwca 2019r. o 19:56

~~Szarawozielony Mamutowiec

Postów:

~~Zielonobrunatna Bazylia napisał(a):
~~Białoszara Rezeda napisał(a): co się stało z pomnikiem w Licheniu ?
bo jakby to już nie pomnik
bazyli potrafisz odpowiedzieć ?
poszedł do ''konserwacji'' czy co?
a może tygrysówka wyjaśni tę ''tajemnicę ''?


A kogo to obchodzi?
Jesteś ciekaw, to drąż temat!


ależ tobie postawiono pytanie a ty taki ''postępowiec ''w innych tematach prosisz innych o argumenty
tu wychodzi twoja kosmiczna ,nieokiełznana hipokryzja
jesteś śmieszny pisząc ''kogo to obchodzi '' bo kogoś jednak obchodzi skoro pomniczek w ruinie ...hahahaha
a co z pomniczkiem pedofila wesołka?
wrócił na miejsce bo solidaruch duda składał tam kwiaty i grzmiał że nie spocznie w działaniach by pomnik zboka wrócił ...
bazyl -wrócił czy nie ?
czy też napiszesz hipokryto że nikogo to nie obchodzi
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>