ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4422, 13 grudnia 2019r.
reklama
Ubezpieczenia OC i AC - najatrakcyjniejsze oferty tylko na mFind.pl!
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama Krajowy Fundusz Szkoleniowy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum


1 września 2013r. godz. 09:36, odsłon: 6343, Kazimierz Marczewski
Rodzinne Ogrody Działkowe to miejsce spotkań i wypoczynku dla wielu bolesławian.
Bolesławiec - Informacje: Jubileusz 60-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Bolesławcu 31.08.2013 (fot. Kazimierz Marczewski)
W sobotę, 31 sierpnia 2013 roku Rodzinny Ogród Działkowy "Kolejarz" w Bolesławcu obchodził jubileusz 60-lecia powstania. Z tej okazji na działkach " Kolejarza" przy ulicy Staroszkolnej w Bolesławcu odbyła się jubileuszowa uroczystość. Przybyło kilkadziesiąt działkowców, a także lokalni politycy; wicestarosta Stanisław Chwojnicki, prezydent Piotr Roman oraz radni Rady Miasta, sponsorzy i inni goście.

Najlepsi działkowcy otrzymali odznaki zasłużonego działkowca, nagrody książkowe i nagrody od sponsorów.

Prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego " Kolejarz" Władysław Kondratowicz udzielił Bolec.Info okolicznościowego wywiadu. Wywiad ten prezentujemy w całości.

- Pierwsze posiedzenia Zarządu naszego ogrodu działkowego odbywane były na stacji kolejowej w Bolesławcu- mówi Władysław Kondratowicz. - To był rok 1953- dodaje.

Rodzinny Ogród Działkowy " Kolejarz" to jeden z najstarszych ogrodów działkowych w Bolesławcu, nieduży, ale bardzo zadbany i czysty. Obecnie spełnia rolę ogrodu rekreacyjnego, chociaż niektórzy uprawiają tutaj warzywa na własne potrzeby.
Uroczyste spotkanie przebiegało w bardzo rodzinnej i miłej atmosferze. Grał zespół muzyczny, było dobre jedzenie i znakomita atmosfera.

Jubileuszowego spotkania nie zakłóciła, niepotrzebna polemika jaką "zafundowali" działkowcom zaproszeni na uroczystość politycy.
Wybory za rok, czyżby lokalni politycy zaczęli już liczyć głosy wyborców?

Z okazji jubileuszu wszystkim działkowcom " Kolejarza" Redakcja Gazety i Portalu Bolec.Info składa najlepsze życzenia.
Foto i filmik: Kazimierz Marczewski

Bolesławiec - Informacje: Jubileusz 60-lecia Rodzinnego Ogrodu Działowego Kolejarz Bolesławiec 31.08.2013 (fot. Kazimierz Marczewski)
Bolesławiec - Informacje: Jubileusz 60-lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego Kolejarz Bolesławiec 31. 08.2013 (fot. Kazimierz Marczewski)
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 > >>

~Bolecnauta   1 września 2013r. o 20:02

~Bolecnauta

Postów:

Kolec napisał(a): Frekwencja działkowiczów jakaś cienka. Wygląda jakby zarząd ogrodu spotkał się z władzami miasta i powiatu na pikniku.Faktycznie tak wygląda i faktycznie, praktycznie tak było.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~gość   3 września 2013r. o 20:08

~gość

Postów:

z tego co mi wiadomo są ogrody działkowe które mają prawie 60 lat, ich właściele juz nie żyją ale ich dzieci uprawią je dalej i nie byli wyróżnieni, nagrody dali tylko tym co zarządowi dobrze smarują...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~bleeee   3 września 2013r. o 22:05

~bleeee

Postów:

nagrodzeni zostali działkowicze którzy maja działki po 12 lat a gdzie ci co maja najdłużej, nawet nie dostali dobrego słowa za utrzymanie rodzinnej tradycji
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Kolec   3 września 2013r. o 22:15

Kolec

Postów: 161

Jest nadzieja, że już niedługo zniknie postkomunistyczna organizacja PZD i skończą się takie fasadowe imprezy organizowane przez i dla działaczy PZD,
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~pss   4 września 2013r. o 14:49

~pss

Postów:

Obchodzono święto z pompą a prezes pochwalił się że jest jeden kubeł na śmieci ,niech miasto da upust dla działkowiczów a nie tylko przychodzą na biby darmowe
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~pss   4 września 2013r. o 19:50

~pss

Postów:

~gość napisał(a): z tego co mi wiadomo są ogrody działkowe które mają prawie 60 lat, ich właściele juz nie żyją ale ich dzieci uprawią je dalej i nie byli wyróżnieni, nagrody dali tylko tym co zarządowi dobrze smarują...

Właśnie jestem potomkiem jednego z założycieli tego ogrodu. Kontynuuję pracę rodziców w ogrodzie i co? i pstro! Nawet dobre słowo z okazji nie padło. Ale użytkujący ogród 12 lat są nagradzani, widocznie są z klucza prezesa i idą z nim w parze zgodnie:)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~gość   4 września 2013r. o 22:51

~gość

Postów:

prezes mówił dużo, nawet pochwalił sie tym jednym koszem na wszystkie działki ale zapomniał wspomniec ze całkiem niedawno działkowicze płakali bo wielu z nch straciło swój dobytek po zalaniu i jak do tej pory nikt sie nie odezwał co zrobic zeby w przyszłosci uniknąc takiej sytuacji, nie mówiąc juz o jakimkolwiek odszkodowaniu za straty
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~pss   6 września 2013r. o 13:58

~pss

Postów:

Prezes żyje nadal propagandą sukcesu minionej epoki. Czy te ogrody wyglądają na ogrody rekreacyjne, czy też na ogrody warzywne ? Według mnie to jest totalny busz a nie zadbane i czyste ogrody jak można przeczytać w artykule - "Kolejarz" ma 60 lat.


Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 > >>