ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4425, 16 grudnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama
reklama FLOATEKA zaprasza!
reklama Krajowy Fundusz Szkoleniowy

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum

W górę   Temat zamknięty Strona 1 2 3 > >>

~   27 sierpnia 2014r. o 9:13

~

Postów:

31 sierpnia wchodzi w życie nowelizacja prawa o ruchu drogowym, zgodnie z którą za brak odblasków będzie groził mandat od 20 do 500 zł. Nie będziemy jednak musieli nosić odblaskowych kamizelek - wystarczy wyposażyć się w elementy odblaskowe.

To mogą być np. odblaskowe opaski, które za 2-3 zł można kupić w supermarketach. Nosząc je w trakcie marszu poboczem, należy pamiętać, że powinny być założone na prawą kostkę.

Istotna zmiana dotyczy także dzieci. Choć osoby poniżej 15. roku życia już mają obowiązek noszenia odblasków, to od niedzieli policjant będzie mógł nałożyć na rodzica mandat – do 500 złotych – gdy dziecko odblasku nie ma.

źródło onet.pl
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~FX   27 sierpnia 2014r. o 18:42

~FX

Postów:

Co ta mafia jeszcze nie wymyśli aby nas okraść. Niedługo postawią fotoradary na korytarzach szkolnych. Za przekroczenie prędkości 500 zł mandat dla rodzica.
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~ala   27 sierpnia 2014r. o 19:26

~ala

Postów:

ŚWIETNY POMYSŁ I SZACUNEK ZA TO... W MIEJSCACH PO ZA OBSZAREM ZABUDOWANIA CZŁOWIEK BEZ ODBLASKU JEST NIEWIDOCZNY DLA KIEROWCY.
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

k1p   27 sierpnia 2014r. o 19:35

k1p

Postów: 2627

Tutaj akurat zgodzę się z ustawodawcą. Kamizelka czy odblask to naprawdę niewielki wydatek, a powoduje, że pieszy jest widoczny o wiele wcześniej. Są sytuacje, gdzie naprawdę te kilka sekund więcej na reakcję ma ogromne znaczenie. Nie każdy kierowca ma wzrok i refleks 20-30 letniego człowieka. Uwierzcie, spotkałam wielu pieszych idących poboczem, wyłaniających się z mroku lub mgle przed autem. Każda ustawa gwarantująca bezpieczeństwo słabszej jednostki jest potrzebna. Co więcej, nakazałabym pieszym chodzić lewą stroną jezdni. Tak, aby zawsze widzieli nadjeżdżające pojazdy.
To tylko moje zdanie, nie musicie się z nim zgadzać. Po prostu już chyba zbyt długo mam prawko i zbyt dużo jeżdżę, żeby myśleć inaczej.
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~Reksio   27 sierpnia 2014r. o 20:40

~Reksio

Postów:

Jechałem kiedyś we mgle na Bolesławiec od strony Nowogrodźca, odcinek między Kolonią N-c, a Zabłociem. Pan na rowerze miał założoną kamizelkę odblaskową - gdyby nie to, nie zauważyłbym go, a jechałem przepisową prędkością, bo i tak nie było prawie nic widać.

Miejmy na uwadze szczególnie takie sytuacje - do jesieni prawie miesiąc, a to czas mgieł. Dni będą coraz krótsze, dlatego warto wczuć się w kierowcę, jadąc na rowerze i w rowerzystę, jadąc samochodem. Czasem naprawdę przestrzeganie przepisów i wzmożona czujność nie dadzą nic, jeśli nie założymy kamizelki czy takiej opaski, żeby tylko było widać z daleka. To tak niewiele, a może zapobiec niejednej tragedii.
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~   27 sierpnia 2014r. o 20:48

~

Postów:

Skoro rowerzyści są uczestnikami drogi więc powinni się stosować do kodeksu drogowego,a tam jest wyszczególnione co i jak .Jestem za.W dzień pouczenie ,a nocą mandat. ;)
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

~majętny Stef   27 sierpnia 2014r. o 23:45

~majętny Stef

Postów:

Teoretycznie odblask jest całkowicie zbędny pieszemu. Pieszy ma iść lewą stroną drogi, poboczem. Auto ma jechać szosą, nie może jeździć po poboczu.
Gdyby każdy się stosował do tych przepisów to odblaski są niepotrzebne.

Nie powinno się karać za brak odblasków ale za chodzenie po ulicy i to prawą stroną.


A jak mamy na smyczy psa, z którym idziemy wzdłuż drogi, to on też musi mieć odblask?
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

hemi   27 sierpnia 2014r. o 23:51

hemi

Postów: 4466

~FX napisał(a): Co ta mafia jeszcze nie wymyśli aby nas okraść. Niedługo postawią fotoradary na korytarzach szkolnych. Za przekroczenie prędkości 500 zł mandat dla rodzica.


Typowy człowiek ,który ma w doopie własne bezpieczeństwo.
Ale gorsze jest to,że taki osobnik może to wpajać swym dzieciom
Walić system,ja najmądrzejszy jestem
To jest dla zakichanego waszego bezpieczeństwa i tyle

Szkoda naszej Europy-była taka piekna,teraz czeka nas MuslimEuropa :(
Zgłoś do moderacji Temat zamknięty  

W górę   Temat zamknięty Strona 1 2 3 > >>