ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4309, 22 sierpnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama STOL-ART zaprasza
reklama Hotel Garden zaprasza

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


BolecForum

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

rafix0016   23 maja 2013r. o 21:20

rafix0016

Postów: 570W Europie mieszka 20 milionów muzułmanów. Kardynał Miroslaw Vlk ostrzega przed islamizacją naszego kontynentu.

Dramatyczne ostrzeżenie sędziwego arcybiskupa metropolity Pragi przed islamizacją Europy wywołało różne reakcje. Niektórzy chrześcijanie podzielają obawy hierarchy. Inni uważają, że nasz kontynent musi się otworzyć na muzułmanów i zabiegać o szerzenie tolerancyjnego euroislamu.

Europa wyrzekła się swoich chrześcijańskich korzeni, z których wyrosła i które mogłyby dać jej siłę do odparcia zagrożenia, że zostanie podbita przez muzułmanów, co stopniowo się staje – powiedział przechodzący na emeryturę kardynał Miroslav Vlk. Tę opinię wyraził w pożegnalnym wywiadzie opublikowanym na jego stronie internetowej. Według 77-letniego kardynała, głowy Czeskiego Kościoła Katolickiego, jeśli Europa nie zmieni stosunku do swoich korzeni, zostanie zislamizowana.

Szacuje się, że nasz kontynent (bez Turcji) zamieszkuje obecnie około 20 milionów muzułmanów. Według BBC w samej Francji, która ma największą populację islamską, żyje 5 – 6 milionów muzułmanów, co stanowi 8 – 9,6 proc. ludności kraju. W innych państwach zachodniej Europy (poza Holandią) mniejszości islamskie nie przekraczają 5 proc.

Lęk części chrześcijan wzbudza jednak fakt, że wyznawców islamu przybywa, a tymczasem z powodu laicyzacji zachodnich społeczeństw liczba katolików i protestantów zdaje się zmniejszać. Jak podkreślił kardynał Vlk, muzułmanie będą mogli łatwo wypełnić puste miejsce powstałe w wyniku tego, że Europejczycy systematycznie usuwają ze swego życia elementy chrześcijaństwa.

Czy to taran?

W swoich poglądach czeski hierarcha nie jest osamotniony. – Zgadzam się z wypowiedzią kardynała. Europa odwróciła się od chrześcijaństwa, w związku z czym brak jej narzędzi instytucjonalnych i światopoglądowych, by przeciwstawić się zagrożeniu islamizacji – mówi Rz filozof i europosełPiS prof. Ryszard Legutko.

Wśród części prawicowych chrześcijan popularna jest nawet opinia, że Unia Europejska celowo wspiera imigrację muzułmanów, by wyplenić religię Chrystusa z kontynentu. – Dla polityków UE muzułmanie są taranem, który ma przełamać chrześcijańską tożsamość oraz tożsamości narodowe poszczególnych krajów. To dlatego tak chętnie przyjmują w Europie ludzi, którzy nie zgadzają się z naszymi chrześcijańskimi i demokratycznymi wartościami – przekonuje w rozmowie z Rz Anders Gravers z międzynarodowej organizacji Stop Islamizacji Europy (SIOE

źródło euroislam.pl


Nie pozwólmy żeby Muzłumanie weszli do Europy i zmienili nasze kraje na muzłumańskie .Stop szariatowi w Europie !Na dwie rzeczy nie ma lekarstwa: na śmierć i na bezczelność
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~pinio   23 maja 2013r. o 21:27

~pinio

Postów:

A po co oni tu przyjdą , już na początku zastaną podatki , opłaty manipulacyjne , VAT , becikowe marne paliwo najdroższe w Europie ,i popróbują naszej berbeluchy to sami uciekną..........zresztą jak Arab leń i wygodniś się utrzyma w naszym kraju jak my pracujemy i ledwie ledwie .........tak że spokojnie nic nam nie grozi . Chyba że od razu założy komis z mułami o osłami ale u nas tego nie brakuje .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Pannazdzieckiem   23 maja 2013r. o 21:38

Pannazdzieckiem

Postów: 12250

Watykan jest właśnie rozwalany od środka , przez Masonów, a Ty się islamizacją Europy przejmujesz? Czyżby ogólnoświatowa wojna z terroryzmem ( islamizmem) na łeb Ci padła Rafix? Właściwie to nie wiem , do kogo kierować te słowa , do Ciebie Rafix , czy do czeskiego przygłupa? Jaka islamizacja , kolonializm ma swoje następstwa , chcieli to mają. Trzeba było nie żerować na innych , nie byłoby dzisiaj problemu z muzułmanami. Inna sprawa , że eurokołchoźnicy lubią mieszać krew i ... w ludzkich głowach. Mają coś wspólnego z kosmitami Dobranoc :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Amnesty   23 maja 2013r. o 22:14

~Amnesty

Postów:

mieszkasz w kraju gdzie kazdy ,,inny'' chodzi kanałami i nie wystawia nosa poza własne podórko Panno wiec mało wiesz na temat wpływu arabów na życie ludzi w Europie .Ich egocentryzm i ignorancja obyczajów do których nikt ich przecież nie zmusza!
Nie podpalali ci auta w nocy pod domem ani nie tłukli szyb kamieniami....
Masoni...hehe dobre...... :/
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

ostry2011   23 maja 2013r. o 22:20

ostry2011

Postów: 104Dopisane 23.05.2013r. o godz. 22:20:
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~europman   23 maja 2013r. o 22:27

~europman

Postów:

~pinio napisał(a): A po co oni tu przyjdą , już na początku zastaną podatki , opłaty manipulacyjne , VAT , becikowe marne paliwo najdroższe w Europie ,i popróbują naszej berbeluchy to sami uciekną..........zresztą jak Arab leń i wygodniś się utrzyma w naszym kraju jak my pracujemy i ledwie ledwie .........tak że spokojnie nic nam nie grozi . Chyba że od razu założy komis z mułami o osłami ale u nas tego nie brakuje .

Poczytaj sobie o cyganach oooops Rmach we wrocku. Żyja i mają prawa takich o jakich tobie się nie sniło. To samo bedzie z arabami. Tylko w stanach sobie z nimi radza, my ciagle smichy chichy a potem jest za poźno.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~europman   23 maja 2013r. o 22:28

~europman

Postów:

romach miało być
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~s   23 maja 2013r. o 22:55

~s

Postów:

Grozi. I im więcej lewactwa w rządach państw europejskich, tym gorzej.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

Jarmark Garncarski w Nowogrodźcu (16-18.08.2019r.) - raport specjalny
Bolesławieckie Święto Ceramiki (14-18.08.2019r.) - raport specjalny
Dzień po święcie ceramików Dzień po święcie ceramików

W niedzielę setki ludzi w rynku a w poniedziałek pusto, cicho i zamknięte budki.