Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo
BolecFORUM Nowy temat

Proza. Książki ulubione.

10114
#alter nieaktywny
2 listopada 2017r. o 17:09
Wyjazd z tego tematu śmierdzący trollu.


Dopisane 01.11.2017r. o godz. 10:39:

alter napisał(a): Międzynarodowy bestseller. Jak daleko pada jabłko od jabłoni?

Matka Annie jest seryjną morderczynią dzieci. Sposobem na przerwanie tych krwawych łowów jest oddanie jej w ręce policji. I czyni to jedyna osoba, która o tym wie – Annie.
Jednak nie zawsze co z oczu, to z serca. Im bliżej procesu matki, tym bardziej tajemnice przeszłości odbierają Annie spokój. Jest w rodzinie zastępczej, ma nową tożsamość i nowe imię – Milly. Nowe życie. Teoretycznie może zostać, kim zechce.
Ale jej matka jest seryjną morderczynią. Niedaleko pada jabłko od jabłoni?
Dobra ja, zła ja. Jest przecież córką swojej matki.
[img=1509528188_0vr8lzz.jpg]



Dopisane 02.11.2017r. o godz. 17:09:

Od „Daj, ać ja pobruszę...” do „No to frugo”. Najbardziej błyskotliwy specjalista od polszczyzny o pięćsetce najbłyskotliwszych, najniezwyklejszych, najważniejszych polskich zdań.

Jerzy Bralczyk nie tylko zebrał zdania, które najsilniej istnieją w świadomości Polaków, ale też z ich pomocą stworzył niezwykłą opowieść o polskiej mentalności, która odbija się w tym, jak mówimy na co dzień i od święta. Są tu literackie cytaty (z Mickiewicza, Sienkiewicza, Słowackiego, Wyspiańskiego, Konopnickiej, Tuwima, Kofty, Osieckiej i Młynarskiego), zdania wielkich Polaków (od Jagiełły i „Mieczów ci u nas dostatek...” do „Czuj się odwołany” Wałęsy), codzienne powiedzenia, zawołania kibiców i reklamowe hasła, które zrobiły zawrotną karierę w języku potocznym. Każde z nich opatrzone brawurowym, ale też wnikliwym komentarzem opowiadającym o genezie i zmiennych losach najsłynniejszych polskich zdań.
[img=1509638881_ikvmzel.jpg]

Pozycja dla ubogacenia swojej wiedzy ;)

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
2 listopada 2017r. o 21:10
''Powrót do natury, do wsłuchiwania się we własne ciało oraz świadomego dbania o zdrowie pozwalają odnaleźć rozwiązania skuteczne w przypadku codziennych dolegliwości. Ta książka zachęca, by zapoznać się z właściwościami roślin leczniczych i nauczyć się korzystać z dobroczynnego działania roślin, by wkroczyć na drogę ku zdrowotnej równowadze.''

http://www.kulturatka.pl/wp-content/uploads/2017/09/Rosliny_nas_ocala.jpg
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
22 listopada 2017r. o 20:45
"Yehuda Bauer przyznaje, że do zajęcia się historią Zagłady skłoniło go przerażenie. Ogarnięty tym przerażeniem, po latach sformułował własną interpretację wydarzenia, do którego – jak twierdzi – nie musiało dojść.
„Tak jak zbrodnia popełniona na Żydach nie była nieunikniona, tak samo nie jest ona niewytłumaczalna” – pisze Bauer, argumentując, że Zagładę można i należy zrozumieć, gdyż jest ona wydarzeniem ludzkim, w tym sensie, że dokonali go ludzie z powodów leżących w ludzkiej naturze i metodami wymyślonymi i zastosowanymi przez ludzi. Jakkolwiek trudne byłoby wyjaśnianie Zagłady, Bauer zachęca nas do odrzucenia wszelkich interpretacji lokujących ją poza sferą racjonalności, traktujących ją jako „niewytłumaczalną”, i zaprasza do przemyślenia tego bezprecedensowego wydarzenia w kategoriach historycznych.

Przemyśleć Zagładę – jedna z najważniejszych książek historyka światowej sławy – wreszcie, z wieloletnim opóźnieniem, trafia do rąk polskiego czytelnika. To elementarz dla wszystkich próbujących lepiej zrozumieć świat, w którym żyjemy. / Barbara Engelking / "

[img=1509720639_i940yc0.jpg]

:)


Dopisane 07.11.2017r. o godz. 21:31:

*CHCIWOŚĆ, KORUPCJA, ZIMNA KALKULACJA I TAJEMNICE, O KTÓRYCH NIEWYGODNIE MÓWIĆ.

Tylko niewtajemniczonym wydaje się, że kryzys na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych zaczął się jesienią 2008 roku. Znawcy tematu doskonale wiedzą, że prawdziwy, cichy krach miał miejsce rok wcześniej: na rynkach derywatów powiązanych z obligacjami i hipotekami, gdzie wykorzystano mizerię finansową uboższych, zadłużonych warstw społeczeństwa amerykańskiego. Na rynkach, na które SEC nie ośmielała się, czy też wolała nie zaglądać.
Wielki Szort. Mechanizm maszyny zagłady to pierwszy dokument, który szczegółowo przedstawia kulisy największego ogólnoświatowego kryzysu naszych czasów. Lewis opowiada historię równie wciągającą i niezwykłą jak w swoich poprzednich bestsellerach, dowodząc po raz kolejny, że jest znakomitym, obdarzonym humorem kronikarzem naszych czasów.
[img=1510086654_kmoogky.jpg]



Dopisane 08.11.2017r. o godz. 15:25:

"Dżihadystka"
*Chcąc poznać mechanizmy rekrutacyjne Państwa Islamskiego, dziennikarka decyduje się na wcielenie w rolę naiwnej, młodej dziewczyny gotowej do przyłączenia się do dżihadu. Kontynuując mistyfikację, zakłada hidżab i powoli przeistacza w uległą muzułmankę. Do kontaktów z islamistami używa awatara o imieniu Melodie. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość od Abu Bilela, 38-letniego dżihadysty mieszkającego na syryjskich terenach kontrolowanych przez Państwo Islamskie (PI). Kontakty z terrorystą przenoszą się na Skype’a. Mężczyzna prawie natychmiast namawia ją do wyjazdu, a niedługo później małżeństwa, odwołując się do „prawdziwej” wiary i konieczności walki z niewiernymi. Podróż stanowić ma ostatni etap zbierania materiałów do reportażu. Anna planuje ją wżnajdrobniejszych szczegółach i wyrusza zgodnie z tym planem. Wszystko jednak potoczy się inaczej… Dzisiaj, obłożona fatwą, ukrywa się pod pseudonimem w obawie przed bojownikami jej niedoszłego męża – prawej ręki Abu Bakra al-Baghdadiego – szefa Państwa Islamskiego.
[img=1510151060_7t18lo6.jpg]



Dopisane 10.11.2017r. o godz. 07:28:

Magdalena Grzebałkowska - 1945. Wojna i pokój.
Już nie wojna i jeszcze nie pokój. Fascynująca podróż po dwunastu miesiącach strachu, nadziei, euforii i rozczarowania. Najnowsza reporterska opowieść autorki głośnej biografii „Beksińscy...”.

Najnowsza książka Magdaleny Grzebałkowskiej – autorki bestsellerowej biografii „Beksińscy. Portrtet podwójny” – to reporterska opowieść o najbardziej dramatycznym roku XX stulecia. Autorka wkracza na ziemie przez chwilę niczyje, albo właśnie zagarnięte przez nową władzę, by przyjrzeć się z bliska losom ostatnich żyjących świadków tamtego czasu. Ludzi, którzy gonieni strachem próbowali się przedrzeć przez skuty lodem Zalew Wiślany (było ich pół miliona), przesiedleńców, którzy w swoich nowych domach zastawali jeszcze ich poprzednich właścicieli, wychowanków otwockiego domu dziecka dla ocalonych z Holocaustu, szabrowników, dla których wyzwolone tereny stały się gigantycznym sklepem Ikei, ludziom, którzy o włos wyprzedzili własną śmierć. Oddaje głos ofiarom, chociaż i katom poświęca sporo miejsca – zwłaszcza kiedy może dzięki temu pokazać powojenne pomieszanie ról i losów. [img=1510295313_7vbb2hw.jpg]



Dopisane 17.11.2017r. o godz. 09:55:

Rosja w łagrze - Iwan Soloniewicz.
Wielka ucieczka z państwa totalitarnego. W 1933 roku Iwan Sołoniewicz, wraz z synem i bratem podjęli nieudaną próbę ucieczki z Rosji bolszewickiej. W efekcie trafili do największego wówczas systemu łagrowego – Kanału Białomorsko-Bałtyckiego. Przez dwa lata opracowywali niezwykle pomysłowy plan ucieczki i wreszcie brawurowo dokonali niemożliwego - przechytrzyli „system” i wszyscy trzej z sukcesem przedostali się do Finlandii.
Przedstawione tu losy Sołoniewiczów, historie napotkanych przez nich osób oraz opisy codzienności (zarówno w łagrze, jak i poza nim), dowodzą jak istotne dla ocalenia życia są inteligencja i determinacja.Przenikliwe świadectwo rosyjskiego systemu opublikowane na 30 lat przed legendarnym Archipelagiem GUŁag.
[img=1510908896_tdpz14o.jpg]



Dopisane 20.11.2017r. o godz. 19:11:

Prawda, to wspomnienia...
[img=1511201425_7ktunhz.jpg]
Borowiecki Zygmunt - Odległe wspomnienia.
Fundacja Niezależny Zespół Badawczy właśnie wydała serię wspomnień ludzi, których komuniści chcieli wymazać z pamięci .


Dopisane 22.11.2017r. o godz. 20:45:

Tym razem coś z życia :)

Strażniczka kłamstwa.
*Jak daleko się posunie, żeby ocalić niewiernego męża?
Alice ma doskonałe życie: ukochaną pracę, udane dzieci, wspaniałego męża. Utalentowana malarka ma obsesję na punkcie prawdy i niezwykły dar uchwycenia jej na portretach. I zawsze wierzy swojemu instynktowi. I wie, że wyszła za mąż za dobrego człowieka. Aż do pewnej nocy, gdy mąż nie wraca do domu…Był na przyjęciu, za dużo wypił, nic nie pamięta. A kobieta, która była na imprezie, kilka dni potem nie żyje… W chwili słabości Alice przyrzeka sobie, że będzie wspierała męża, aby odsunąć od niego wszelkie podejrzenia. Ale kiedy prawda wychodzi na jaw, Alice zaczyna wątpić, czy zdoła wierzyć mężowi, utrzymać jego sekret i z tym żyć. Jakie konsekwencje będzie to miało dla jej rodziny, jej dzieci? Czy tak samo naznaczy ich życie, jak ją naznaczyło kłamstwo matki?Szaleństwo wątpliwości i niemożliwych wyborów w imię miłości, rodziny, przyszłości, zawiedzie Alice do zupełnie nieoczekiwanego obłędnego końca. Każdy wybór jest zły. I każdy prowadzi do tragedii…
[img=1511379878_y3pcql8.jpg]


<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
26 listopada 2017r. o 8:05
Amerykańscy bogowie
Neil Gaiman

kupiłam za 15zł. em.
prawdziwa okazja trafia się raz:) warto było:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
9 grudnia 2017r. o 10:51
Uciekinier - Józef Makowski.
Książka jest pamiętnikiem z czasów okupacji. Autor wspomnień, polski Żyd, skrył się przed swoimi prześladowcami w hitlerowski mundur. Legitymując się sfałszowanymi dokumentami, podróżuje po całej niemal Europie, korzysta z hoteli, restauracji, kartek na żywność, przedziałów kolejowych „nur fur Deutsche” z Soldatenheimów, tkwi w nienawistnym hitlerowskim środowisku. W opisie swoich przeżyć daje obraz tego środowiska widzianego „od środka”. Zapiski czyta się niemal jak powieść, w czym pomaga duża dawka humoru, świetna narracja i zmysł obserwacji autora.
[img=1511784889_lfsy10h.jpg]



Dopisane 03.12.2017r. o godz. 21:48:

Wojciech Sumliński - Teresa, Trawa, Robot.
Sensacyjna, z trudem przebijająca się do publicznej świadomości prawda o wieloletniej, zakrojonej na niespotykanie szeroką skalę inwigilacji rodzin czterech skazanych w procesie toruńskim sprawców morderstwa na księdzu Jerzym Popiełuszko. Trzy kryptonimy: „Teresa, „Trawa” i „Robot” największej operacji komunistycznych służb specjalnych. Wszystko po to ,aby ukryć prawdę. Ale prawdy ukryć się nie da…
[img=1512334133_4tgudki.jpg]



Dopisane 04.12.2017r. o godz. 20:06:

Christopher Eric Hitchens - Podlega dyskusji. Eseje.
Podlega dyskusji to zbiór esejów Christophera Hitchensa, pierwszy od czasu wydanego w 2004 roku Love, Poverty, and War. Pozwoli bliżej poznać pełnego pasji i sceptycyzmu ducha jednego z najbardziej błyskotliwych pisarzy, powszechnie podziwianego za przejrzystość stylu, przejaw jego metodycznego i pozbawionego uprzedzeń myślenia.Tematyka esejów jest różnorodna, począwszy od rozważań, dlaczego Charles Dickens był wspaniałym pisarzem, a jednocześnie nieznośnym człowiekiem, przez niepokojącą fantastykę J.G. Ballard i nieprzemijające dziedzictwa Thomasa Jeffersona i George’a Orwella, po ustawiczną agonię antysemityzmu i dżihadu. Hitchens poświęca nawet uwagę kryzysowi finansowemu z 2008 roku i przekonuje, że filozofia Karola Marksa wciąż nie traci na aktualności.
Książka ta jest pomostem między dwoma równoległymi światami kultury i polityki. Pokazuje, jak polityka usprawiedliwia się poprzez kulturę, a kultura ożywia politykę. W taki oto sposób Podlega dyskusji zapewnia Hitchensowi pozycję – jak to ujął Christopher Buckley – najwybitniejszego współczesnego eseisty piszącego po angielsku.
„Hitchens ma wyjątkowo szerokie spektrum zainteresowań. To jeden z najbardziej inspirujących myślicieli i najbardziej interesujących pisarzy, nawet wtedy – a może szczególnie wtedy – gdy prowokuje”. Bill Keller, New York Times Book Review „Powiedzieć, że przez ostatnie trzy dekady świat byłby uboższym, nudniejszym i w ogóle mniejszym miejscem bez Hitchensa i jego pisarstwa, byłoby kompletnym banałem z rodzaju tych, jakimi sam autor pogardzał. Byłoby to też prawdą”. John Gray[img=1512414356_rczt7ww.jpg]



Dopisane 05.12.2017r. o godz. 08:59:

Stracone pokolenie PRL. - Sławomir Koper.
Zbigniew Cybulski, Edward Stachura, Wiesław Dymny, Teresa Tuszyńska – ich świetnie zapowiadające się kariery zniszczyło burzliwe życie prywatne, alkohol i często tragiczna, przedwczesna śmierć.
Powodami porażek bohaterów opisywanych w "Straconym pokoleniu PRL" były wady charakteru, prywatne słabości, nadmierna wrażliwość, a czasami nieumiejętność przystosowania się do otaczającej rzeczywistości. Żyli i tworzyli relatywnie krótko. Zbyszek Cybulski i Ryszard Milczewski-Bruno w chwili śmierci mieli po 39 lat, a Stachura, Dymny i Grochowiak po 42. Andrzej Brycht przeżył 21 lat więcej, ale przez ostatnie dwie dekady życia nie napisał praktycznie nic wartego uwagi. Teresa Tuszyńska ostatnią rolę filmową zagrała w wieku 28 lat. Odchodząc młodo, pozostawili po sobie legendę.[img=1512460764_xlvcgtt.jpg]



Dopisane 08.12.2017r. o godz. 14:18:

*Zamach na Martina Luthera Kinga i wielka obława na jego zabójcę
W kwietniu 1968 roku James Earl Ray przyjechał do Memphis. Wynajął obskurny pokój ze świetnym widokiem na motel Lorraine, kupił karabin snajperski i wziął na cel historię. Po oddaniu śmiertelnego strzału do Martina Luthera Kinga porzucił broń, wsiadł do białego mustanga i spokojnie odjechał. Policja, która już parę minut po zabójstwie pojawiła się na miejscu zdarzenia, minęła się z nim o kilka chwil. Śledztwo wkrótce przejęło FBI, rozpoczynając największy pościg w historii Ameryki, w którym udział wzięło ponad trzy i pół tysiąca agentów, który kosztował prawie dwa miliony dolarów i który zakończył się daleko poza granicami USA.
Sides stworzył pasjonujący thriller non-fiction, konstruując równoległe portrety dwóch bardzo różnych mężczyzn, ofiary i zabójcy: charyzmatycznego lidera ruchu na rzecz walki z dyskryminacją rasową i zaburzonego samotnika z zagmatwaną i brutalną przeszłością, którego motywy były równie mętne jak jego tożsamość.
Książka nominowana do Nagrody Edgara.
Jedna z najlepszych książek roku według „Time”, „The Washington Post”, „The Christian Science Monitor”, „The Oprah Magazine”, „St. Louis Post-Dispatch” i „San Francisco Chronicle”. [img=1512739119_kz35nol.jpg]



Dopisane 09.12.2017r. o godz. 10:51:

To się nieźle zapowiada :)

Rok 1897. Na polach pod Bukaresztem znaleziony zostaje nieprzytomny mężczyzna. Nie wiadomo kim jest, ani skąd pochodzi. Może to oszust albo przestępca uciekający przed pościgiem? A może pacjent szpitala psychiatrycznego?

Akcja tej na poły kryminalnej powieści rozgrywa się w ciągu zaledwie 13 dni: od piątku 19 grudnia do końca roku. Dzięki niezwykle żywo odmalowanym obrazom atmosfera Bukaresztu końca XIX wieku odtworzona jest niczym w filmie. Wystarczy otworzyć książkę, aby znaleźć się w stolicy Rumunii.

„Życie zaczyna się w piątek” to książka, którą można czytać jako powieść kryminalną, powieść fantastyczną o podróżach w czasie lub powieść historyczną, ale czytelnik wyniesie z niej największą korzyść, jeśli zapomni o wszystkich tych kategoriach i będzie ją postrzegał jako żywy świat, pełen poezji i prawdy, jak wszystkie utwory, które coś znaczą w literaturze światowej.
Mircea Cărtărescu

Książka otrzymała w 2013 roku Nagrodę Literacką Unii Europejskiej.
[img=1512813065_djp5k4a.jpg]

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
15429
#piotrek2 nieaktywny
10 grudnia 2017r. o 13:56
Trzecia część trylogii : Filary Ziemi ,Świat bez końca


[img=1512910566_v4kxi7d.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
17 grudnia 2017r. o 21:29
Peter Pomerantsev - Jądro dziwności. Nowa Rosja.
Bandyta z duszą artysty, zawodowe podrywaczki, opasane dynamitem Czarne Wdowy, Nocne Wilki – obrońcy świętej Rusi na motorach, oligarchowie rewolucjoniści, modelki o skłonnościach samobójczych, niedoszły reżyser, który z wyżyn Kremla pociąga za sznurki w politycznym teatrze lalek: witajcie w surrealistycznym sercu Rosji w XXI wieku, w jądrze dziwności.
W kraju, który obejmuje dziewięć stref czasowych i zajmuje jedną szóstą powierzchni lądów, gdzie odcięte od świata wioski, w których ludzie wciąż czerpią wodę z drewnianych studni, współistnieją z mieniącymi się błękitnym szkłem i stalą wieżowcami nowej Moskwy, jedyną spajającą siłę stanowi telewizja. To ona jest najważniejszym narzędziem nowego typu autorytaryzmu, dużo subtelniejszego niż jego dwudziestowieczne odmiany.
[img=1513274738_1msr8u0.jpg]



Dopisane 15.12.2017r. o godz. 17:26:

Cezary Harasimowicz - Saga. Czyli filiżanka, której nie ma.
*To coś, co każdy z nas chciałby wreszcie zrobić. Usiąść i spisać rodzinną historię. Cezary Harasimowicz wybrał się w taką podróż. Zebrał wspomnienia przodków, obejrzał stare fotografie i wydobył na kartach książki zapomnianą rzeczywistość.

"Saga czyli filiżanka, której nie ma" to niezwykły portret rodziny i niejednokrotnie zabawna opowieść, w której obraz dawnej wielonarodowej Polski ukazuje się przed oczami czytelnika i na moment odżywa. Harasimowicz zagląda do pamiętników dziadka i zapisków matki. Czerpie z rodzinnych anegdot, poznaje gorące romanse, a dzięki wycinkom z ówczesnej prasy przywołuje świat, w którym równolegle toczy się wielka historia i życie zwykłych ludzi.
[img=1513355157_3zm09q3.jpg]



Dopisane 17.12.2017r. o godz. 21:29:

Interesująca pozycja... :)

Michał Heller - Sens życia i sens wszechświata.

O ile oczami wiary widzi się świat inaczej, niż oczami wiedzy naukowej? Jak, w perspektywie teologicznej, sens człowieka wiąże się z sensem Wszechświata? Jaki jest związek „teologii sensu” z „teologią stworzenia”? Pytania o sens człowieka i sens Wszechświata są ze sobą ściśle związane. Właściwie stanowią one jedno Wielkie Pytanie. Człowiek jest genetycznie związany z Wszechświatem. Korzenie człowieka wyrastają z historii Wszechświata. Jeżeli Wszechświat ma sens, to sens ten prawdopodobnie obejmuje także człowieka, ponieważ człowiek jest częścią, więcej: elementem struktury Wszechświata. A czy mógłby istnieć człowiek obdarzony sensem w bezsensownym Wszechświecie? Polecamy wznowienie klasycznej książki słynnego filozofa i kosmologa, poprawione i poprzedzone nowym wstępem Autora. Jednym z głównych problemów stojących przed teologią XXI wieku jest jej dialog z naukami, zwłaszcza z naukami przyrodniczymi. Fakt, że wielka liczba teologów (może nawet większość) nie dostrzega tego problemu, świadczy jedynie o tym, że jest to problem naprawdę palący. Zignorowanie go może zepchnąć teologię niedalekiej przyszłości na marginesy kulturowego życia ludzkości. Albo jeszcze wyraźniej – może włączyć teologię w ciągle przybierający na sile nurt irracjonalizmu, zrównując ją tym samym z wielu modnymi zabobonami. Należy więc problemowi dialogu teologii z naukami stawić czoło. /fragment książki/ Prof. Michał Heller - uczony, kosmolog, filozof i teolog, który w matematycznych równaniach teorii naukowych potrafi dostrzec dzieła sztuki, a wielkich fizyków uważa za genialnych artystów tworzących swe kompozycje z liczb i matematycznych formuł. W 2008 roku otrzymał prestiżową Nagrodę Templetona, przyznawaną osobowościom, które wnoszą „wyjątkowy wkład w postęp badań i odkryć dotyczących rzeczywistości duchowej”. W czerwcu 2013 odznaczony Medalem św. Jerzego, przyznawanym przez Redakcję Tygodnika Powszechnego za "zmagania ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym". Ostatnio opublikował książkę Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu
[img=1513542571_ej539yx.jpg]

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
15429
#piotrek2 nieaktywny
18 grudnia 2017r. o 12:59
warto rozmawiać [img=1513598340_kpvdiko.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza