ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4219, 24 maja 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

19 kwietnia 2005r. godz. 19:58, odsłon: 958, Bolec.Info
Radni grają i zwiedzają
Po zdobyciu pierwszego miejsca na, trwających od 1-2 kwietnia br., Mistrzostwach Polski Samorządowców w Halowej Piłce Nożnej w Wolsztynie, bolesławieccy radni powiatowi zanotowali kolejny sukces.
Na organizowanym w zaprzyjaźnionym Siegburgu turnieju zdobyli, po zaciętej walce i trudnościach z przystosowaniem się do zmienionego regulaminu, wysokie, drugie miejsce.
Bolesławiec - Informacje: Radni grają i zwiedzają (fot. Bolec.Info)

W zmaganiach wzięło udział 8 najlepszych drużyn reprezentujących zakłady pracy i samorządy powiatu liczącego ponad 600 tys. mieszkańców.

- Od początku wiedzieliśmy, że nie będziemy mieli łatwego zadania - mówi starosta Krzysztof Konopka.
- Średnia wieku zawodników z Niemiec wynosiła dwadzieścia kilka lat, kiedy w naszym zespole przekracza ona lat 40. Do tego Niemcy grają bardzo agresywny futbol i obowiązują tam inne reguły gry niż u nas.Najważniejszymi zmianami regulaminu było to, że zawodnicy grali bez autów. Boczne granice boiska wyznaczała banda, o którą mogła odbijać się piłka (która także jest inna od tych, jaką gra się w piłkę halową).Również bramkarz nie mógł opuszczać pola karnego, jak może to robić na polskich boiskach.
Jednak te zmiany nie osłabiły naszego zespołu, który szybko przystosował się do nowego regulaminu. Bolesławianie pokonali drużyny z grupy eliminacyjnej, ćwierć i półfinału. W walce o puchar zmierzyli się ze swoimi kolegami ze starostwa Rhein-Sieg. W tym spotkaniu jednak lepsi okazali się samorządowcy z Niemiec, którzy pokonali nasza drużynę 5:1.
- Biorąc pod uwagę średnią wieku zawodników oraz inne warunki gry uważamy, że w turnieju odnieśliśmy ogromny sukces - mówi Krzysztof Konopka.
- Mamy nadzieję, że uda nam się zrewanżować podczas pobytu reprezentacji Rhein-Sig w Bolesławcu, podczas dni miasta.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Duet - dekoracje na każdą okazjęCasusAroni HydraulikMORENAZuraw KlevetDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy Duzy
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Efekt-Okna zaprasza