ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4219, 24 maja 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

25 kwietnia 2005r. godz. 18:07, odsłon: 985, Bolec.Info
Ostre oranie w Ocicach
Od soboty, 23 kwietnia, aż do niedzielnego wieczoru, w Ocicach rozgrywano II Międzynarodowe Mistrzostwa w Orce Konnej o Złoty Lemiesz.
Zdobywca głównej nagrody - Wielkopolanin, Pan Andrzej Lipowy - odebrał główną nagrodę turnieju - ośmiomiesięcznego źrebaka klasy śląskiej.
Bolesławiec - Informacje: Ostre oranie w Ocicach (fot. Bolec.Info)

Kolejne nagrody odebrali:
Stanisław Hora ze Szprotawy - kompletna uprząż za orkę trójką koni
Jan Kawałko z Gościszowa w gminie Nowogrodziec - Złoty Lemiesz oraz liczne nagrody rzeczowe w konkurencji jednokonnych zaprzęgów.

Turniej w Ocicach w ogóle nie istniał by, gdyby nie pomysł Pana Dariusza Michalskiego. Idąc za przykładem innych krajów europejskich, postanowił on wypromować podbolesławiecką miejscowość i zintegrować hodowców koni z całej Polski.
Do zorganiowania imprezy zaprzęgnięto niemalże całą wieś. Wycinano zarastające drogę krzaki, malowano płoty, czyszczono ulice, sadzono kwiaty, tak, aby jak najlepiej zaprezentować Ocice. Tak było w tamtym roku, podczas pierwszej rywalizacji o Złoty Lemiesz
Nie inaczej było w tym roku, z tą jednak różnicą, że tym razem impreza była jescze bardziej okazała. Dzięki staraniom organizatorów, do Ocic zjechali się oracze z prawie całego kontynentu dlatego, jak tłumaczą organizatorzy, imprezę rozłożono na 2 dni.
Dodatkowymi atrakcjami były m.in. pokazy rasowych koni, gonitwa chłopska na oklep, zawody w skokach przez przeszkody, turniej powożenia.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


MORENAZuraw KlevetDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusAroni Hydraulik
reklama Promedica zaprasza
Inne informacje z regionu
reklama MAXI BUSY!