4 września 2014r. godz. 10:00, odsłon: 2497, Bolec.Info/BKS Bobrzanie

BKS gra dalej

W meczu drugiej rundy okręgowego Pucharu Polski BKS Bobrzanie Bolesławiec wygrał w Pieńsku z tamtejszym Hutnikiem 3:0.
BKS -logo
BKS -logo (fot. BKS Bobrzanie Bolesławiec)
Mimo mocno rezerwowego składu wyjściowego BKS-u przewaga naszego zespołu była widoczna już od początku meczu. Wprawdzie pierwsze minuty oba zespoły grały nerwowo i niedokładnie to z czasem to BKS zaczął nadawać ton grze. W efekcie tego w 15 minucie faulowany w polu karnym był Ziółkowski, a karnego na gola zamienił pełniący w tym meczu funkcję kapitana Dudkiewicz i wszyliśmy na prowadzenie 1:0. Po objęciu przez BKS prowadzenia tempo meczu nie wzrosło. Gospodarze nie potrafili przedrzeć się pod nasze pole karne, a BKS nie rzucił się do powiększenia prowadzenia. Różnica klas między zespołami była aż nadto widoczna i choć Hutnik Pieńsk grał niezwykle ambitnie to nie potrafił ambicji przekuć na sytuacje podbramkowe.

W drugiej połowie obie jedenastki zagrały już zdecydowanie lepiej i byliśmy świadkami ciekawszego meczu. Hutniki mimo wyraźnego opadnięcia z sił kilka razy uderzył na bramkę bronioną przez Łokaja ale nasz bramkarz za każdym razem był na posterunku. W 48 minucie po ładnej akcji piłka dotarła do stojącego w okolicach pola karnego Ziółkowskiego. Nasz pomocnik technicznym strzałem pokonał bramkarza gości i było już 2:0. BKS jeszcze kilka raze zagrażał bramce Hutnika ale brakowało dobrego wykończenia (strzał w słupek Czernatowicza) stwarzanych sobie sytuacji. Kiedy wydawało się się, że wynik spotkania już nie ulegnie zmianie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Rudyk, który mierzonym lobem ustalił wynik na 3:0 dla BKS-u.

BKS Bobrzanie Bolesławiec był zespołem lepszy, a duża ambicja Hutnika Pieńsk to było za mało żeby dzisiejszego dnia strzelić choćby gola honorowego. Meldujemy się więc w kolejnej rundzie okręgowego Pucharu Polski i czekamy na rywala w jego trzeciej odsłonie.

Hutnik Pieńsk - BKS Bobrzanie Bolesławiec 0:3 (0:1)

Bramki: Dudkiewicz (15') - karny, Ziółkowski (48'), Rudyk (88')

BKS: Łokaj, Janicki, Kapusz, Dudkiewicz (45' Bochnia), Pazio, Ziółkowski (78' Świca), Wojciechowski, Czernatowicz (79' Kraśnicki), Wakulski (71' Kosior), Kliwak (76' Ohagwu), Rudyk.