Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
27 października 2014r. godz. 17:28, odsłon: 1017, Bolec.Info/BKS Bobrzanie

Pewne zwycięstwo BKS-u

W meczu XII kolejki IV ligi dolnośląskiej BKS Bobrzanie Bolesławiec wysoko pokonał GKS Kobierzyce 5:1 (1:0).
BKS -logo
BKS -logo (fot. BKS Bobrzanie Bolesławiec)
Zakładany przed trzema tygodniami plan zdobycia kompletu punktów w trzech domowych meczach BKS-u Bobrzanie Bolesławiec został wykonany. Taka zdobycz punktowa pozwoli nam spokojniej podejść do kończących tę rundę trzech kolejek i powalczyć o jeszcze wyższą pozycję w tabeli. Sobotni mecz z GKS-em Kobierzyce, patrząc na dotychczasowy dorobek punktowy rywala wydawał się najłatwiejszy dla naszego zespołu. I choć końcowy wynik jest wysoki na naszą korzyść to po pierwszej połowie nic nie zapowiadało takiego pogromu.

Pierwszą połowę oba zespołu rozpoczęły niezwykle energicznie. Już w 5 minucie dobrą akcję dla BKS-u zainicjował Wojciechowski, który z prawej strony zagrał po ziemi w pole karne rywala. Niestety obecni tam zawodnicy BKS-u nie zdołali dostawić nogi i musieliśmy obejść się smakiem. Dwie minuty później to goście mieli dobrą sytuację do wyjścia na prowadzenie kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzona przez nich piłka przeszła obok słupka bramki Mazura. Dobra sytuacja gości dodała im skrzydeł bo w 11 minucie znów byli blisko gola ale w sytuacji sam na sam napastnik gości minimalnie chybił. W 17 minucie wreszcie mogliśmy odetchnąć z ulgą kiedy to po szybkim ataku naszego zespołu Dudka wypuści w sytuację sam na sam Ohagwu. Napastnik BKS-u nie zwykł marnować takich okazji i pewnym strzałem wyprowadził nas na prowadzenie 1:0. W 36 minucie przed szansą na gola stanął Ziółkowski, który dostał świetne podanie od Ohagwu. Młody pomocnik BKS-u zwiódł rywala ale jego strzał dobrze obronił bramkarz z Kobierzyc. Niewiele brakowało by na przerwę obie jedenastki schodziły remisując bo w 41 minucie goście znów mieli wietną sytuację na strzelenia gola. Po wymanewrowaniu naszego bramkarza i podaniu do lepiej ustawionego partnera goście stanęli przed pustą bramką, w której na nasze szczęście w ostatniej chwili nalazł się Dudkiewicz, który odbił strzał rywala. Na przerwę schodziliśmy więc minimalnie prowadząc ale trzeba przyznać, że GKS Kobierzyce postawił nam trudne warunki i wydawało się, że będzie stanie po przerwie odrobić straty. Na szczęście na drugą połówkę nasz zespół wyszedł odmieniony i oszczędził kibicom BKS-u nerwówki rozpoczynając festiwal strzelecki.

Po przerwie istniał już tylko BKS, który od początku wziął się do atakowania bramki rywala. Na efekty tych ataków musieliśmy poczekać do 55 minuty kiedy to ponownie Dudka świetnym podanie uruchomił apastnika BKS-u. Kacper Wojciechowski będąc oko w oko z bramkarzem gości minął go zwodem i pewnie umieścił piłkę w siatce. Po stracie gola GKS Kobierzyce wyraźnie opadł z sił i oddał pełną nicjatywę naszemu zespołowi. W 58 minucie świetną dwójkową akcję ponownie przeprowadził Wojciechowski z Dudką, w konsekwencj której ten drugi strzałem między nogami bramkarza gości podwyższył n 3:0. W 62 minucie świetnie dysponowany tego dnia Ohagwu dobrym podaniem uruchomił Kapusza, który zza pola karnego technicznym strzałem podwyższył prowadzenei naszego zespołu. Dzieło zniszczenie okonało się w 78 minucie kiedy to świetnie na lewej stronie pokazał się Pawlusiński, który wymanewrował obrońców GKS-u i dobrze podał do Dudki, który ładnym strzałem podwyższył na 5:0. Cztery minuty óźniej gościom udału się strzelić honorowego gola kiedy to wykorzystali rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym przez obrońcę BKS-u. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem BKS-u obrzanie Bolesławiec 5:1.

BKS-Bobrzanie Bolesławiec rozegrał bardzo dobre spotkanie i mimo iż w pierwszej połowie tego nie było widać zdominował rywala i dyktował na murawie swoje warunki. Goście mimo wysokiej porażki zaprezentowali ię korzystnie i jeśli tylko odnajdą swój rytm to mogą powalczyć o wyższe miejsce w tabeli. Nam pozostaje cieszczyć się z kolejnych trzech punktów i mieć nadzieję, że następnych meczach pójdziemy a ciosem i podtrzymamy passę zwycięstw. Następna ku temu okazja nadarzy się w przyszły weekend w Chojnowie.

BKS Bobrzanie Bolesławiec - GKS Kobierzyce 5:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Ohagwu (17'), 2:0 Wojciechowski (55'), 3:0 Dudka (58'), 4:0 Kapusz (62'), 5:0 Dudka (78'), 5:1 Tatko - karny (82')

BKS: Mazur, Wakulski, Bochnia, Dudkiewicz, Pazio, Ziółkowski (żk) (64' Pawlusiński), Dudka, Kapusz, Kraśnicki, Ohagwu (69' Kosior), Wojciechowski (84' Kliwak)