Nasz patronat
10 lutego 2015r. godz. 12:16, odsłon: 1856, Bolec.Info/KS Talent

Żaki na 3 miejscu w FORZA CUP

Bardzo dobry występ zanotowały Żaki KS Talent. W prestiżowym turnieju FORZA CUP we Wrocławiu chłopcy zajęli 3 miejsce.
Żaki KS Talent
Żaki KS Talent (fot. KS Talent)
Turniej we Wrocławiu ściągnął bardzo dobre zespoły z całej Polski. Zaproszenie otrzymało 16 drużyn. W drodze losowania KS Talent znalazł się w grupie B wraz z: Oranje Konin, Juventus Soccer School Silesia oraz Olympic Wrocław.

Fazę grupową nasi chłopcy przeszli bez straty punktów odprawiając kolegów z Konina 5-1, Juventus 6-1 i w Olympic 3-2. W ćwierćfinale, niebiescy w 15 minut rozgromili Andaluzję Piekary Śląskie aż 8-1. Wygrana dała nam przepustkę do ścisłej czwórki. W półfinale trafiliśmy na zespól MKS Oława. Mecz ten zapamiętamy chyba na zawsze gdyż jego przebieg był bardzo emocjonujący. Po 5 minutach KS Talent przegrywał aż 4-0. Każdy strzał w kierunku naszej bramki okazał się golem. Mimo tak dużej straty zabraliśmy się do jej odrabiania. W 11 minucie było już 4-4 i z ogromna naszą przewagą w końcówce, przeciwnikom udaje się dotrwać do dogrywki. Mimo ataków nie udało nam się strzelić złotej bramki. Naszą nieuwagę wykorzystali oławianie i skutecznym kontratakiem strzelili bramkę dającą im awans do finału.

Nam pozostał mecz o 3 miejsce w którym zagraliśmy z AS Progres Kraków (szkółka piłkarska Jerzego Dudka) Mecz kolejny raz z ogromną dawką emocji. Mimo, że przegrywaliśmy 0-2, konsekwentny napór na przeciwnika przyniósł nam zwycięstwo 5-3. W finale spotkał się Olympic oraz Oława, który wygrali oławianie 2-1.

Cieszymy się, że dane nam było zagrać w tym turnieju. Zawody pod względem sportowym i organizacyjnym stały na bardzo wysokim poziomie. Na koniec gratulacje dla naszych piłkarzy, którzy mimo bardzo okrojonego składu, potrafili tak dobrze zagrać. Chłopcy za zajęcie 3 miejsca otrzymali okazałe pamiątkowe medale oraz sporo fantów i gadżetów. Indywidualne wyróżnienie otrzymał Kuba Szabłowski, który z 13 bramkami okazał się królem strzelców turnieju.