13 kwietnia 2015r. godz. 10:55, odsłon: 2532, Bolec.Info/BKS Bobrzanie

BKS: Podział punktów z Orkanem

W meczu XX kolejki IV ligi dolnośląskiej BKS Bobrzanie zremisował przy Spółdzielczej 0:0 z Orkanem Szczedrzykowice.
BKS -logo
BKS -logo (fot. BKS Bobrzanie Bolesławiec)
Mecz zapowiadał się jako hit kolejki, gdyż spotkały się ze sobą zespoły sąsiadujące w czubie tabeli. Niestety sobotni mecz nie należał do ładnych widowisk i skończyło się na bezbramkowym remisie. Było sporo walki jednak ładnych akcji podbramkowych po obu stronach można było policzyć na palcach jednej ręki.

W pierwszej połowie minimalnie lepsi byli goście ze Szczedrzykowic. Orkan umiejętnie długo rozgrywał piłkę i nie pozwała naszym chłopcom na konstruowanie skutecznych akcji. W 1 minucie meczu na strzał zza pola karnego zdecydował się Dzięgleski jednak piłka przeszła obok słupka bramki Orkanu Szczedrzykowice. Później przez długi czas na boisku nie działo się nic ciekawego. Oba zespoły okopały się na własnych połowach i czekały na ruch rywala. Zarówno Orkan jak i BKS popełniał sporo błędów, a gra była bardzo szarpana. Zagrożenie w naszym polu karnym rywale stwarzali tylko przy wrzutkach z rzutów rożnych i wolnych. W 17 minucie po jednej z takich wrzutek mogło być 1:0 dla rywala jednak piłka odbiła się od naszej poprzeczki. Do przerwy było więc bez bramek, a kibice zgromadzeni na stadionie przy Spółdzielczej mieli nadzieję, że druga połowa będzie lepsza niż nudna pierwsza odsłona meczu.

Obraz gry w drugiej połowie wyglądał już troszkę lepiej chociaż nadal nie było to porywające widowisko. Na szczęście w tej części meczu to BKS Bobrzanie Bolesławiec był troszeczkę lepszy i miał okazje do wygrania tego meczu. W 51 minucie dobrą akcję BKS-u strzałem z ostrego kąta zakończył Bochnia ale bramkarz Orkanu Szczedrzykowice był na posterunku. W 57 minucie dobrze w polu karnym pokazał się Pawlusiński jednak uderzenie naszego napastnika było niecelne. Wprawdzie goście ze Szczedrzykowic mieli swoje szanse jednak piłka padała łupem stojącego w bramce BKS-u Janiczaka. W 89 minucie czerwoną kartkę za faul obejrzał Ziółkowski i ostatnie minuty zapowiadały się ciężko dla BKS-u. Mimo tego w 92 minucie mieliśmy piłkę meczową. Wtedy to Wojciechowski ograł dwóch obrońców rywali i wyszedł sam na sam z bramkarzem Orkanu. Niestety dla nas strzał napastnika BKS-u obronił bramkarz i musieliśmy obejść się smakiem. Chwilę później arbiter spotkania zagwizdał po raz ostatni i bezbramkowy podział punktów stał się faktem.

Z przebiegu spotkania wynik remisowy należy uznać za sprawiedliwy jednak zapewne piłkarze obu ekip i zwłaszcza kibice liczyli na widowisko na wyższym poziomie. Mecz oglądało się ciężko na szczęście emocji nie zabrakło. W następnej kolejce BKS Bobrzanie Bolesławiec zagra na wyjeździe z Granicą Bogatynia.

BKS Bobrzanie Bolesławiec - Orkan Szczedrzykowice 0:0

BKS: Janiczak, Janicki, Zapiór, Pazio (żk), Wakulski, Dzięgleski (69' Długosz), Kosior (67' Dudka), Bochnia, Kraśnicki (77' Ziółkowski (89'czk)), Wojciechowski, Pawlusiński (żk).