Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Villaro zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
27 października 2015r. godz. 18:00, odsłon: 1126, UM Bolesławiec

Wzajemne poznanie regionalnych i narodowych tradycji

MZS nr 2 w Bolesławcu został współkoordynatorem projektu Erasmus+ Zjednoczeni przez kulturową i naturalną różnorodność.
Młodzież w Orle
Młodzież w Orle (fot. UM Bolesławiec)
Szkołą koordynującą cały projekt jest Osnovna Skola Odra – Zagreb (Chorwacja) W projekcie uczestniczą również: Gymnazium, zakladni skola a materska skola Hello – Ostrava-Hrabuvka (Czechy), Masarykova zakladni skola Navsi – Navsi (Czechy), Zakladni skola – Humenne (Słowacja), Scoala Gimnaziala „Ion Pop Reteganul” – Sincel (Rumunia).

Głównym celem projektu jest wzajemne poznanie regionalnych i narodowych tradycji, kultury i dziedzictwa narodowego wszystkich pięciu krajów partnerskich. Uczniowie przeprowadzą badania porównawcze w siedmiu dziedzinach: 1. Legendy, baśnie, podania; 2. Architektura drewniana; 3. Tradycje garncarskie oraz lokalne rzemiosło artystyczne; 4. Charakterystyka regionu – język, tradycje; 5. Muzyka i tańce; 6. Tradycje kulinarne; 7. Tradycyjne stroje.

Szkoły biorące udział w projekcie będą pracować podczas lekcji, w grupie projektowej, na forum szkoły oraz na forum lokalnym. Każda szkoła uczestnicząca w projekcie odpowiada ponadto za realizację wybranych problemów badawczych. W trakcie projektu planowane są również międzynarodowe spotkania. Spotkanie w Bolesławcu zaplanowano na sierpień 2016 roku. Projekt rozpocznie się w listopadzie br. i potrwa dwa lata.

Warto przypomnieć, że projekt “United through cultural and natural diversity – learning through research” jest dla bolesławieckich uczniów kolejną przygodą z programem Erasmus+. We wrześnie br. w Bolesławcu odbył się finał projektu - „Festiwal Małych Projektów, podczas którego młodzi naukowcy zaprezentowali efekty swojej pracy, a także uczestniczyli w wycieczkach i grze miejskiej. Wówczas uczniowie Gimnazjum Samorządowego nr 3 wraz z koleżankami i kolegami z miejscowości Acuto (Włochy), Vallecorsa (Włochy), Troyan (Bułgaria) oraz Prnjavor (Bośnia i Hercegowina) realizowali projekt „Small projects of great Enthusiasts”.
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo