Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Tekst zlecony
31 marca 2016r. godz. 08:32, odsłon: 2754, Redakcja

Płatności bezgotówkowe – przyszłość e-commerce

Branża e-commerce, rozwija się w Polsce z zawrotną prędkością. Wraz z nią zwiększa się ilość płatności bezgotówkowych.
(fot. Płatności bezgotówkowe – przyszłość e-commerce)

Istnieje silna korelacja pomiędzy ubankowieniem społeczeństwa i rozwojem płatności bezgotówkowych, dlatego dla dalszego rozwoju handlu w Internecie konieczna jest zmiana ugruntowanych wciąż w społeczeństwie postaw i przyzwyczajeń, które temu rozwojowi stoją na przeszkodzie.

Handel przenosi się do sieci

Coraz więcej sklepów przenosi swoją działalność do Internetu. Wiele osób niektóre zakupy robi tylko w sieci. Jest to bowiem rozwiązanie wygodne i często tańsze niż zakupy w sklepie stacjonarnym, pozwala również zaoszczędzić czas. Płatności bezgotówkowe znacząco ułatwiają życie zarówno konsumentom, jak i e-handlowcom. Dlatego wciąż powstają nowe narzędzia, które pozwalają zwiększyć sprzedaż – przelewy realizowane są błyskawicznie, cenę produktu można rozłożyć na raty bądź na spłatę zobowiązania zaciągnąć szybkie pożyczki przez Internet. Obrót bezgotówkowy w Polsce jest jednak wciąż zbyt mało upowszechniony. Ma to związek z niewystarczającym poziomem ubankowienia polskiego społeczeństwa.

Ubankowienie Polaków a e-commerce

W Polsce wciąż odnotowuje się niewystarczający poziom ubankowienia obywateli w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej – około 20% dorosłych Polaków nie posiada konta w banku. Wśród nich dominują osoby starsze, powyżej 65. roku życia. Nie brak jednak i młodych osób, w wieku 18-24 lat, które nie posiadają rachunku bankowego – jest to aż 30% osób z tej grupy wiekowej.

Do bankowości elektronicznej ma dostęp połowa Polaków. Wśród posiadaczy kont osobistych jest to aż 66%. Wśród osób nieposiadających rachunku w banku jedynie 7% dokonało zakupów przez Internet. Wśród posiadaczy kont jest to już 66%. Wobec takich danych oczywiste jest, że poziom ubankowienia społeczeństwa przekłada się na aktywność w zakresie e-zakupów.

Z badań przeprowadzonych przez Gemius wynika, że 74% transakcji dokonanych w Internecie zostało zrealizowanych przy wykorzystaniu bezgotówkowych metod płatności. Wciąż niesłabnącą popularnością cieszy się jednak realizacja zakupów internetowych za pomocą gotówki, w formie płatności przy odbiorze – tak realizuje zakupy 26% przebadanych osób. Wpływ na to mają zarówno zakorzenione zwyczaje i przekonania, jak również brak zaufania wobec instrumentów płatności bezgotówkowych. Sposobem na zmianę tych zwyczajów jest zintensyfikowanie działań edukacyjnych i promocyjnych, które z pewnością przełożą się na dalszy rozwój e-commerce w Polsce.

Płatności bezgotówkowe – przyszłość e-commerce

~Połykaczka kijanek niezalogowany
31 marca 2016r. o 13:23
Nic nie trzeba edukować bo płatność bezgotówkowa ma być wprowadzona siłą.
Rząd przyjął "plan na rzecz zrównoważonego rozwoju".

Wchodzimy na strony rządowe, ściągamy PDF i na stronie 58 czytamy -

Cashless Poland - narodowy schemat płatniczy.

• Obrót bezgotówkowy jest bezpieczniejszy
• Możliwość prostego opłacania czynności administracyjnych
• Koszty obsługi świadczeń dla organów administracji ,
a w efekcie dla obywateli, spadną
• Prowizje od transakcji dla firm spadną
• Inteligentne kontrole podwyższą wpływy z podatków
i ominą uczciwe firmy
• Polska uniezależni się od zagranicznych systemów

Bydło chcą zaczipować i jeszcze ciemnocie wciskają że Polska uniezależnić się od zagranicznych systemów jak zachodnie banki będą dysponowały pieniędzmi ludności.
Gojom wmówiono że adres na dowodzie osobistym to relikt komuny ale kontrola za pomocą czipu w karcie bankomatowe to nowoczesność.
Nawet karty telefoniczne prepaid trzeba będzie rejestrować na nazwisko ( ja kupię żula spod Biedronki za wino i mi kupi na siebie) :D

Ten PiS to jednak narodowcy jak z koziej D* trąba.
Media płaczą jak to PiS uderza w banki a chcę im oddać kontrolę nad każdym złociszem, nawet tym ukrytym pod materacem bo trzeba będzie je też oddać bankowi aby nie straciły ważność (gotówka będzie wyeliminowana).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8687
#jr nieaktywny
31 marca 2016r. o 16:11
Coś mi tu śmierdzi sponsorowanym artykułem.

pokuszę się o komentarz: "Cashless Poland - narodowy schemat płatniczy.

• Obrót bezgotówkowy jest bezpieczniejszy
• Możliwość prostego opłacania czynności administracyjnych
• Koszty obsługi świadczeń dla organów administracji ,
a w efekcie dla obywateli, spadną
• Prowizje od transakcji dla firm spadną
• Inteligentne kontrole podwyższą wpływy z podatków
i ominą uczciwe firmy
• Polska uniezależni się od zagranicznych systemów"

- obrót bezgotówkowy jest bezpieczniejszy - do kontrolowania kupujących / sprzedających
- och czynności administracyjne same się opłacą, nawet bez twojego udziału - zabiorą ile zechcą, a i koszty takich operacji spadną, bo będą nas rabować szybciej i sprawniej niż nam się wydaje
- ścisła inwigilacja wszelkich płatności przeprowadzanych obligatoryjnie wykluczy pracę na czarno, czy jakiekolwiek fuchy, coś mi się zdaje, że nawet wyru..ają prostytutki
- żeby Polska się uniezależniła - potrzebna jest rewolucja, inaczej zamkną nas w obozach
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).