Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Tekst zlecony
30 maja 2016r. godz. 12:26, odsłon: 4791, Redakcja

Czym zrobić izolacje poddasza?

Od kilku lat jednak, coraz większą popularność zdobywa pianka otwartokomórkowa poliuretanowa PUR
(fot. Czym zrobić izolacje poddasza?)

Jeszcze przed kilkoma laty, jedynym materiałem budowlanym wykorzystywanym do izolacji termicznych i akustycznych całych budynków lub też poszczególnych ich pomieszczeń pozostawała wełna izolacyjna, której właściwości fizyczne znajdowały powszechne zastosowanie w budownictwie i pracach remontowych. Od kilku lat jednak, coraz większą popularność zdobywa niewykorzystywany wcześniej powszechnie w tym celu materiał – pianka otwartokomórkowa poliuretanowa PUR. Charakteryzuje się on korzystnymi współczynnikami przewodnictwa ciepła, oferując przy tym wiele dodatkowych zalet, które czynią go materiałem dużo bardziej pożądanym przez specjalistów z branży oraz osoby fizyczne, aniżeli wełna mineralna. Nie może więc dziwić, że z roku na rok pianka PUR zdobywa kolejne segmenty rynku dociepleniowego zostawiając coraz dalej w tyle konkurencyjne produkty i materiały budowlane. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, natomiast najpopularniejsze z nich wymienione zostaną poniżej.

Pomimo zupełnie odmiennej budowy komórkowej, pianka poliuretanowa PUR charakteryzuje się współczynnikiem przewodnictwa cieplnego balansującym pomiędzy 0,035 a 0,04 W/mK, co daje wynik zbliżony lub lepszy do współczynnika przewodnictwa ciepła mierzonego dla wełny izolacyjnej (wynosi on – w zależności od rodzaju wełny – od 0,025 do 0,04 W/mK). Zupełnie inny jest też sposób montażu izolacji. O ile w przypadku wełny izolacyjnej sam proces przebiega dość wolno (w przypadku dwóch osób wykonujących montaż, możliwe jest wykonanie do maksymalnie 50 metrów kwadratowych izolacji w trakcie jednego roboczodnia), o tyle wykorzystanie metody natryskowej w przypadku pianki otwartokomórkowej umożliwia w tej samej konfiguracji osobowej wykonanie nawet do 250 metrów kwadratowych izolacji. Co szczególnie istotne – zaraz po wykonaniu natrysku pianka poliuretanowa PUR momentalnie zwiększa o parędziesiąt razy swoją objętość, wypełniając szczelnie wszystkie zakamarki, luki oraz szczeliny podczas izolacji poddasza. Zapobiega to powstawaniu tak zwanych mostków termicznych, występujących powszechnie na skutek pozostawienia łączeń pomiędzy poszczególnymi elementami wykonanymi z wełny mineralnej. Pianka izolacyjna jest materiałem całkowicie obojętnym dla środowiska, nie wchodzi w jakiekolwiek reakcje chemiczne lub fizyczne. Z biegiem czasu nie zmienia swoich właściwości, co pozwala cieszyć się efektem izolacyjnym przez długie lata. Izolacje poddasza wykonane z pianki PUR nie uczulają (także alergików), nie wpływają niekorzystnie na kondycję fizyczną zwierząt, ani też nie mają wpływu na posiadane w pomieszczeniu rośliny. Budowa komórkowa pianki uniemożliwia powstawanie i rozwój w pomieszczeniu grzybów, pleśni i innego rodzaju drobnoustrojów.

Montaż oddaj specjalistom

Choć wykonanie izolacji poddasza przy użyciu pianki poliuretanowej nie jest trudnym zadaniem, zalecane jest skorzystanie z usług podmiotów trudniących się na co dzień wykonaniem podobnego rodzaju montażu. Związane jest to z faktem, że do wykonania instalacji dysponować należy specjalnym sprzętem w postaci pomp i pistoletów natryskowych. Chcąc wykonać montaż samodzielnie, musielibyśmy odpowiedni sprzęt nabyć lub wypożyczyć, co równoważyłoby koszty wykonania usługi przez specjalistów z branży.

Zobacz: ISOFOM - ocieplanie poddasza pianką

Czym zrobić izolacje poddasza?

~Erty niezalogowany
30 maja 2016r. o 22:00
A jak w razie czego z demontazem takiej pianki? Trzeba potem wydlubywac czy co?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~EN57 niezalogowany
31 maja 2016r. o 7:56
Polecam azbest a dach kryć eternitem.:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~aaa niezalogowany
1 czerwca 2016r. o 21:25
Witam polecam firmę z Bolesławca A&M izolacje szybko i fachowo.Wszelkie informacje można znaleźć na ich stronie internetowej amizolacje.pl Polecam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

REKLAMAEfekt-Okna zaprasza