Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
BolecPolecamy
5 października 2016r. godz. 13:45, odsłon: 11751, Kazimierz Marczewski/KPP Bolesławiec

Pomagaj Policji - zgłoś zagrożenie

Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.
Spotkanie w KPP w Bolesławcu 5.10.2016
Spotkanie w KPP w Bolesławcu 5.10.2016 (fot. Kazimierz Marczewski)

W dniu 5 października 2016r. w Komendzie Powiatowej Policji odbyło się spotkanie z dziennikarzami, na którym poinformowano, że od dziś działa aplikacja "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa"  w województwie dolnośląskim.

Tym samym, mapa jest już dostępna w całym kraju. Każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył. Zgłoszenia trafią do policjantów, którzy regularnie będą sprawdzać wskazane miejsca.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w wersji pilotażowej zaczęła funkcjonować na terenie garnizonu stołecznego, Podlasia i Pomorza. W kolejnym etapie to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców, wdrożono w województwie lubuskim i kujawsko-pomorskim, następnie na Śląsku, w Małopolsce, na Lubelszczyźnie, ziemi łódzkiej oraz na Warmii i Mazurach, a w dalszej kolejności w województwach opolskim, wielkopolskim, podkarpackim, mazowieckim i zachodniopomorskim. Dzisiaj do tego grona dołączyli mieszkańcy Dolnego Śląska i Kielecczyzny.

Tym sposobem obywatele w całym kraju mogą przekazywać Policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa, które należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:
informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
- bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
- w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu,
informacje
pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.
Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Obsługa „Map” dostępnych na stronach internetowych poszczególnych jednostek Policji na terenie których została już uruchomiona, została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z nich skorzystać każdy obywatel.

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej oraz informacje różnych instytucji.

Podczas tworzenia mapy zagrożeń na terenie całego kraju przeprowadzono ponad 11 tysięcy spotkań, podczas których mieszkańcy zgłaszali swe uwagi, mówili o potrzebach i zagrożeniach w swojej okolicy. W spotkaniach wzięło udział ponad 217 tysięcy osób.

Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Bolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

Pomagaj Policji - zgłoś zagrożenie

~ niezalogowany
13 października 2016r. o 22:01
No Mości Panie Fakdżeku,gdzie te błędy pisowni czy stylu,bądż interpunkcji widziałeś,bo ja w Twoim poście braki w interpunkcji,owszem.Wróć, Szanowny Znawco poprawnej polszczyzny,do postów i popatrz,wskaż,a potem pouczaj,jeśli takowe znalazłeś.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
13 października 2016r. o 22:06
~ napisał(a): No Mości Panie Fakdżeku,gdzie te błędy pisowni czy stylu,bądż interpunkcji widziałeś,bo ja w Twoim poście braki w interpunkcji,owszem.Wróć, Szanowny Znawco poprawnej polszczyzny,do postów i popatrz,wskaż,a potem pouczaj,jeśli takowe znalazłeś.[/c
fakowi chodzi zapewne ,że winno być z WIELKIEJ litery, ;) ;) ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
13 października 2016r. o 22:18
~ napisał(a):
~ napisał(a): No Mości Panie Fakdżeku,gdzie te błędy pisowni czy stylu,bądż interpunkcji widziałeś,bo ja w Twoim poście braki w interpunkcji,owszem.Wróć, Szanowny Znawco poprawnej polszczyzny,do postów i popatrz,wskaż,a potem pouczaj,jeśli takowe znalazłeś.[/c
fakowi chodzi zapewne ,że winno być z WIELKIEJ litery, ;) ;) ;)
Sens użycia małej litery po słowie :kumasz,jest taki,że nie odnosi się bezpośrednio do niku adwersarza.A znaczenie tego słowa w żargonie jest inne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8117
#alabaster72 nieaktywny
13 października 2016r. o 22:37
~Do: alabaster72 napisał(a): Tobie nie szkoda czasu na pisanie tych absurdów? - długo nad tym myślałeś?
Może spróbuj wizyty lub dobrego lekarza, bo egzorcysta widać jest bezradny.

szkoda mi czasu, fakt, na szukanie DOBREGO specjalisty w Bolesławcu, egzorcysta pomógł, pokazał jak żyć w świecie zje..w.

Oddam mało używane skrzydła i aureolę lub zamienię na rogi, kopyta i ogon...a nie, ogon mam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5183
magnum44
13 października 2016r. o 23:02
:D :D

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).