28 czerwca 2006r. godz. 16:43, odsłon: 5064, Dobi

Starbol w Stargardzie

Drużyna z Bolesławca zajęła III miejsce w turnieju o Puchar Prezydenta RP
(fot. Bolec.Info)
W dniach 9 - 11 czerwca br., w Stargardzie Szczecińskim odbył się Ogólnopolski Turniej Koszykówki Chłopców o Puchar Prezydenta RP rocznika 1992 (kat. Młodzicy), w którym rywalizował zespół reprezentujący nasze miasto - KK StarBol Bolesławiec.

KK StarBol Bolesławiec zajął wysokie III miejsce w klasyfikacji końcowej wygrywając mecz o III miejsce z zespołem Polonii Leszno 68:55. Pierwsze miejsce zajął zespół STK Czarni Słupsk ogrywając gospodarzy MKS Hetman Stargard Szcz. turnieju w finale 82:48.

Na początku 12 drużyn z całej Polski przystąpiło do rywalizacji w grupach 3-zespołowych. Z każdej grupy do dalszej fazy turnieju przechodziły dwie najlepsze. StarBol w swojej grupie zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając zespół UKS Ósemka Wejherowo oraz zespół MKS Hetman 2 Stargard Szcz., startujący poza konkurencją.

W meczu ćwierćfinałowym bolesławieccy koszykarze pokonali swoich rówieśników z Białogardu i w ten sposób znaleźli się w najlepszej czwórce turnieju, razem z takimi zespołami jak: STK Czarni Słupsk, MKS Hetman Stargard, Polonia Leszno.

W meczu o finał KK StarBol nie sprostał aktualnym wice-mistrzom Polski przegrywając znacznie z zespołem STK Czarni Słupsk. W drugiej parze spotkały się MKS Hetman Stargard i Polonia Leszno.

Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Wojciech Leszczyński reprezentujący zespół z Bolesławca. We wszystkich meczach rzucił w sumie 123 punkty.

Do najlepszej piątki turnieju wybrany został inny zawodnik StarBolu - Tomasz Szewczyk.
Wyróżniającym zawodnikiem w ekipie z Bolesławca wybrany został Bartosz Ornowski.
Nagrodą za III miejsce był ogromny puchar, pamiątkowe medale i upominki rzeczowe (koszulki, książki) dla każdego zawodnika.

Zespół z Bolesławca wystąpił w składzie: Wojciech Leszczyński, Tomasz Szewczyk, Bartosz Ornowski, Sebastian Nejman, Jakub Benesiewicz, Karol Wojdyła, Krystian Sondaj, Jarosław Kłosowski, Tadeusz Bryłkowski, Mateusz Kurda

Trener: Jarosław Leszczyński