Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
1 marca 2017r. godz. 08:05, odsłon: 964, Zlecony tekst

Sukces Internetu jako kanału sprzedażowego

Większość Polaków korzysta z Internetu przynajmniej raz w tygodniu.
(fot. Sukces Internetu jako kanału sprzedażowego)

Wielu z nich robi to co najmniej raz dziennie – dotyczy to zwłaszcza młodszego pokolenia. Nic dziwnego, że firmy postanowiły wykorzystać Internet jako narzędzie sprzedażowe. W Polsce odniósł on w tym zakresie niemały sukces.

Co kupują Polacy w Internecie?

Polacy początkowo poszukiwali w sieci tanich odpowiedników droższych, luksusowych produktów. Po pewnym czasie zaczęli również szukać ubrań, butów oraz telefonów i komputerów. Obecnie Polacy kupują przez Internet niemalże wszystko – począwszy od sprzętu RTV i AGD, przez ubrania, kosmetyki, leki bez recepty, produkty dla zwierząt, aż do akcesoriów erotycznych, produktów żywnościowych i zabawek. Asortyment dostępny w sklepach online często jest bogatszy niż w sklepach stacjonarnych, a niemalże nieograniczone możliwości dostawy sprawiają, że każdy produkt może dotrzeć do nawet najdalszych zakątków kraju. Osoby mieszkające na wsiach i w małych miasteczkach nie muszą już jeździć do miast, by kupić ekskluzywne produkty czy towary sprzedawane jedynie w wyspecjalizowanych sklepach. Znacznie łatwiej jest zasiąść przed komputerem i znaleźć interesujące artykuły, zamówić je i poczekać na ich dostawę prosto do domu.

Tryumfy święcą w Internecie zarówno portale aukcyjne jak Allegro, jak i supermarkety, sklepy sieciowe czy mniejsze przedsiębiorstwa handlowe, oferujące jedynie sprzedaż online bez sprzedaży tradycyjnej. Polacy lubią e-zakupy podobnie jak Niemcy, Szwedzi czy Brytyjczycy. Co ciekawe, handel internetowy nie spotkał się z aprobatą Szwajcarów, Belgów czy… Amerykanów. William Holeksa z Digital Marketing Agency Internetum zaznacza, że polski rynek sprzedaży internetowej wciąż się rozwija, w związku z czym sklepy online będą potrzebowały profesjonalnie przeprowadzanych działań marketingowych.

Rynek z perspektywami

Słowa Williama Holeksa potwierdzają badania przeprowadzone w 2016 roku przez McKinsey. Wynika z nich, że perspektywy polskiego e-handlu są ogromne – jego przewidywana wartość w 2020 roku ma sięgnąć 62 mld złotych (źródło: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/w-2020-r-wartosc-zakupow-online-w-polsce-wyniesie-,8530). Co ważne, potwierdzają to sami konsumenci, wskazując, że Internet stanowi dla nich doskonałe źródło wiedzy o produktach, a możliwość zakupienia ich online jest dla nich interesującą perspektywą. Promowanie produktów sprzedawanych w Internecie oraz samych e-sklepów jest więc istotną kwestią już dziś.

Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).