ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4275, 19 lipca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama VW zaprasza
reklama UPC zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

3 kwietnia 2017r. godz. 10:31, odsłon: 9057, Bolec.Info/Karolina Wieczorek
Smakowity konkurs w Bożejowicach
Aż 33 koła gospodyń wiejskich tworzyły Tradycyjne Potrawy Wielkanocne i Najpiękniejsze Kompozycje Wielkanocne
Bolesławiec - Informacje: Smakowity konkurs w Bożejowicach Konkurs w Bożejowicach (fot. Karolina Wieczorek)

Już po raz 16 Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Bolesławieckiego rywalizowały w Konkursie na Tradycyjne Potrawy Wielkanocne i Najpiękniejsze Kompozycje Wielkanocne. W tym roku bezkonkurencyjne okazały się panie z Jurkowa, które pokonały ekipę z Ocic oraz Bożejowic-Rakowic.

Iście letnia aura towarzyszyła uczestnikom konkursów, którzy 1 kwietnia stawili się w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach. Już od rana sala wypełniała się nie tylko ludźmi, ale przede wszystkim zapachami smacznych i tradycyjnych potraw wielkanocnych.

Po krótkim wprowadzeniu i powitaniu gości przez Olgę Burdynę – Przewodniczącą Powiatowego KGW komisja oceniająca potrawy, w składzie Grażyna Wężyk, Małgorzata Plis-Lozen oraz Ryszard Miziniak, zabrała się do pracy i... jedzenia. Tradycyjnie już próbowali oni żurków, dań jajecznych oraz dań mięsnych. A było ich sporo, ponieważ do tej edycji zmagań zgłosiła się rekordowa liczba KGW, bo aż 33.

W czasie kiedy komisja degustowała i wymieniała się smakowymi wrażeniami wręczono nagrody za wielkanocne kompozycje, gdzie oceniające zgłoszone prace Krystyna Grela i Beata Widera nie miały łatwego zadania. Ostatecznie w kategorii do lat 16 zwyciężył Jakub Wieczorek (Kraśnik Górny). Drugie miejsce zajęła Martyna Kurek (Brzeźnik) a trzecie – Marcelina Wieczorek (Kraśnik Górny) i Wiktoria Smoleńska (Brzeźnik). W kategorii tej przyznano także wyróżnienia Oliwii Babiasz z Otoku, Marcie Szymuli z Brzeźnika i Mai Gajewskiej z Łąki. Natomiast w kategorii powyżej 16. roku życia ex aequo pierwsze miejsce zajęły Barbara Warmus i Agnieszka Gajewska (obie z Łąki), które pokonały zdobywców II miejsca – Sylwię Sasielę (Kraśnik Dolny) i Marka Fijałkowskiego (Łaziska) oraz zajmującą III miejsce Justynę Wieczorek (Kraśnik Górny). Komisja wyróżniła dodatkowo Krystynę Zygmunt z Brzeźnika.

Zanim ogłoszono zwycięzców przyszedł czas na podziękowania i życzenia, które poza Olgą Burdyną złożyli Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski, Starosta Bolesławiecki – Karol Stasik oraz Wójt Gminy Warta Bolesławiecka – Mirosław Haniszewski i Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski. Panowie mieli także zaszczyt pogratulować nagrodzonym i wyróżnionym Kołom – KGW Jurków (zdobywczynie I miejsca), KGW Ocice (II miejsce) i KGW Bożejowice-Rakowice (III miejsce), a także przedstawicielom wszystkich pozostałych Kół.Tymczasem w ostatniej z rywalizacji, czyli tej na Najpiękniejszą Wielkanocną Palmę bezkonkurencyjne okazały się panie z KGW Kraśnik Dolny, które pokonały KGW Raciborowice Dolne i KGW Kierżno.

Specjalne podziękowania złożono także gospodarzom, czyli Kołu Gospodyń Wiejskich z Kraśnika Górnego oraz Dyrektorce ZSP w Bożejowicach – Annie Rudzik.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i dziękujemy za to, że po raz kolejny angażują się w konkurs, który tak wiele mówi o naszej tradycji, pochodzeniu i kulturze.

Znacznie więcej zdjęć z imprezy znajdziecie TUTAJ.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


Lombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetNajlepszeDomoExpertAutogazMRparts
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy