ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4273, 17 lipca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Sprawy Bolecnautów20 kwietnia 2017r. godz. 09:49, odsłon: 14257, Bolec.Info
Na Buczka jak Kargul z Pawlakiem
Mieszkańcy bloków przy ulicy Buczka spotkali się z policją i panią prezes SM „Bolesławianka”. Ale problem pozostał.
Bolesławiec - Informacje: Na Buczka jak Kargul z Pawlakiem Z lewej wolno parkować, z prawej już nie. (fot. Bolec.Info)

Problem mieszkańców bloków przy Buczka wynika z tego, że chcieli mieć lepszy parking niż mieli. Do zeszłego roku parkowano tam „na dziko”, kto jak chciał i gdzie chciał. Ale ktoś wymyślił, że można przed blokiem zrobić nowy, ładny parking. 

Spółdzielnie Mieszkaniowa „Bolesławianka” postanowiła wydać na ten cel (według relacji mieszkańców) 160 tysięcy złotych. Zaprojektowano nowy parking i wybudowano go w miejsce starego. I wtedy zaczęły się kłopoty. 

Okazało się, o czym mieszkańcy (jak twierdzą) wcześniej nie wiedzieli, że parking ma aż… 10 miejsc i nie wolno korzystać z całej jego powierzchni. Na starym parkowano nawet dwa razy tyle aut.

A kiedy mieszkańcy bloków przy Buczka już nowy parking mieli i ograniczyli wjazd na niego, obrazili się na nich mieszkańcy stojącego tyłem do parkingu bloku przy Bileskiej, który nie należy do spółdzielni "Bolesławianka".


Szlaban niezgody.

- Wyszliśmy z założenia, że skoro nie chcieli dołożyć się do budowy parkingu, to nie będą z niego korzystać - mówi mieszkaniec jednego z bloków przy Buczka. - Więc postanowili nam utrudnić korzystanie z parkingu wzywając policję zawsze, gdy staniemy pod ich oknami.

Pod oknami niespółdzielczego bloku (na zdjęciu po prawej) nie ma wymalowanych miejsc parkingowych, bo znajdowałyby się one za blisko okien. Dlatego nie wolno tam parkować i interwencje policji są uzasadnione.

Mieszkańcy spółdzielczych bloków skarżą się, że wzywanie policji to nie jest jedyna forma walki z nimi, że ich samochody są obrzucane pomidorami itd. Planują założyć monitoring, aby namierzać sprawców.

Pomysłu na rozwiązanie konfliktu nikt nie ma, ani policja, ani spółdzielnia. Jej prezes, Beata Ślęzak, nie chciała z nami rozmawiać o problemie. Mieszkańcy dwóch sąsiadujących bloków toczą ze sobą cichą wojnę a narzędziem w niej jest m.in. wzywana do parkujących pod oknami samochodów policja.

Mieszkańcy bloków przy Buczka mówią, że gdyby wiedzieli, że tak będzie, to woleliby nie wydawać 160 000 zł ze spółdzielczej kasy na mniejszy i mniej funkcjonalny parking. Twierdzą jednak, że nie wiedzieli wcześniej, iż będzie on tak mały.


Auta z lewej stoją legalnie, to z prawej nie powinno tam parkować.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Anonim   20 kwietnia 2017r. o 10:13

~Anonim

Postów:

A kiedy mieszkańcy bloków przy Buczka już nowy parking mieli i ograniczyli wjazd na niego, obrazili się na nich mieszkańcy stojącego tyłem do parkingu bloku przy Spółdzielczej, który nie należy do spółdzielni "Bolesławianka".- jak dla mnie to blok przy Bielskiej, nie Sółdzielczej...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   20 kwietnia 2017r. o 10:50

~~

Postów:

Najlepsza jest prezeska spółdzielni: nie chce rozmawiać o problemie. To po kiego h..a ta kobieta tam w takim razie jest? Żeby kasę brać i g...o robić?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   20 kwietnia 2017r. o 10:51

~~

Postów:

W czasach olbrzymiego wzrostu motoryzacji rozwiązaniem problemu byłby zakaz poruszania się w obrębie miasta samochodami ( oczywiście z wyjątkiem służb i dostawców). A parkingi na rogatkach!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ramaj   20 kwietnia 2017r. o 11:13

~~Ramaj

Postów:

Widziałem w Poznaniu jak taką sprawę rozwiązano.Parking pod oknami ale jest tabliczka "Nie parkować tyłem" i poznaniacy nie parkują rurami do okien.No,ale to w Poznaniu.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~trolololololo   20 kwietnia 2017r. o 11:51

~~trolololololo

Postów:

Warto dodać że ekipa z wieżowca oburzca parking smiecami z okien ;)
Tacy bezkonfliktowi:)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Malkon   20 kwietnia 2017r. o 12:08

~~Malkon

Postów:

"Spółdzielnie Mieszkaniowa „Bolesławianka” postanowiła wydać na ten cel (według relacji mieszkańców) 160 tysięcy złotych. Zaprojektowano nowy parking i wybudowano go w miejsce starego."Sółdzielnia organizuje spotkania z mieszkańcami poszczególnych bloków i najprawdopodobniej na jednym z zebrań zapadła decyzja o budowie parklingu, który stał się kością niezgody z tymi, którzy chcieliby korzystać z parkingu, ale nie chcieli dołożyć do jego budowy ani złotówki. Solą w oku wspólnot stają się parkingi położone na terenach Spółdzielni Mieszkaniowej, na które wjazd jest chroniony szlabanami lub blokadami. Co niektórzy członkowie wspólnot sądzą, że inni administratorzy bloków czy mieszkań powinni pełnić, w stosunku do nich. rolę służebną
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~kargul   20 kwietnia 2017r. o 13:02

~~kargul

Postów:

gdzie jest radny mucha? Dlaczego nie pomoże wyborcom?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   20 kwietnia 2017r. o 13:40

~~

Postów:

~~kargul napisał(a): gdzie jest radny mucha? Dlaczego nie pomoże wyborcom?

A od kiedy to radny ma się zajmować sprawami spółdzielni mieszkaniowej? POrąbało cię do końca?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

DomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw Klevet
reklama
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy