ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4272, 16 lipca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama VW zaprasza
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

BolecSzort23 kwietnia 2017r. godz. 10:00, odsłon: 3318, Karolina Wieczorek/Bolec.info
Szkoła z historią
Nauczyciele oraz uczniowie przygotowali piękną i wzruszającą, jubileuszową uroczystość.
Bolesławiec - Informacje: Szkoła z historią 70 lecie Szkoły w Bożejowicach (fot. Karolina Wieczorek)

Szkoła Podstawowa w Bożejowicach obchodziła 21 kwietnia jubileusz 70-lecia istnienia. Z tej okazji nauczyciele oraz uczniowie przygotowali piękną i wzruszającą uroczystość, na której nie zabrakło emerytowanych nauczycieli oraz absolwentów szkoły.

W sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach jako pierwsza głos zabrała Anna Rudzik – dyrektorka szkoły. Podziękowała ona wszystkim współpracownikom, którzy byli zaangażowani w prace nad jubileuszem oraz uczniom, ich rodzicom i opiekunom. W sposób szczególny podkreśliła, że mijające właśnie 70 lat to nie szkolne mury, ale ludzie.

W ciepłych słowach do zebranych zwrócił się także Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski, który na zakończenie złożył na ręce dyrektorki list gratulacyjny. Wspomniał on czasy, kiedy szkoła powstawała, mówił o niełatwej rzeczywistości, w jakiej ją tworzono i z dumą podkreślił, że dziś jest jedną z wizytówek Gminy Bolesławiec.

W świat wspomnień zabrał zebranych także Przewodniczący Rady Gminy Bolesławiec – Bogusław Uziej, który wspominał, jak ponad 40 lat temu starał się o przyjęcie do placówki. Bolesław Lisiewicz – jeden z wielu obecnych na uroczystości absolwentów – rozbawił zebranych anegdotami z życia szkolnego.

Uczniowie przygotowali specjalny program artystyczny, w którym ukazali przeszłe i teraźniejsze życie szkoły. Sentymentalna podróż w ich wykonaniu zaczęła się w roku 1946, do którego przenieśli się zebrani na jubileuszu goście.

Następnie za pomocą prezentacji oraz scenek przedstawiono zostało szkolne życie. A historia była barwna, podobnie jak barwna była uczniowska interpretacja "Nocy i dni". Była pokazowa lekcja języka rosyjskiego, kary wymierzane linijką czy pochody I-majowe.

Jubileusz był także okazją by podziękować licznym sponsorom oraz osobom, które regularnie wspierają placówkę w jej działaniach oraz by wręczyć symbolicznego kwiatka dawnym dyrektorom placówki.

Na zakończenie uroczystości na salę wniesiony został ogromny tort, który Dyrektor – Anna Rudzik, Wójt – Andrzej Dutkowski oraz Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Uziej pokroili i rozdali zebranym.

Z okazji 70-lecia wydany został także biuletyn, opisujący kolejne etapy powstawania Szkoły Podstawowej w Bożejowicach – od czasów powojennych do dnia dzisiejszego. Uroczystości jubileuszowe poprzedzone były Mszą Świętą oraz zapaleniem zniczy po krzyżem, w intencji zmarłych pracowników placówki.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~ivo   23 kwietnia 2017r. o 10:52

~ivo

Postów:

Smutny widok władzy gminnej.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

AutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetDomoExpert
reklama Zapraszamt
Inne informacje z regionu
reklama