zaloguj się
zarejestruj się

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT

Tylko na Bolcu25 kwietnia 2017r. godz. 09:31, odsłon: 1576, Kazimierz Marczewski/Waldemar Krzemiński
Złoto i brąz dla zawodników z Bolesławca
Kolejny duży sukces bolesławieckich pingpongistów w turnieju ogólnopolskim.
Bolesławiec - Informacje: Złoto i brąz dla zawodników z Bolesławca Gdańsk turniej niepełnoprawnych (fot. Stos)

Złoto i brąz w I Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym

W dniach 21-23 kwietnia w Gdańsku w Centrum Szkoleniowym Polskiego Związku Tenisa Stołowego odbyło się I Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięło udział ponad 160 zawodników z terenu całej Polski.

W zawodach uczestniczyła również grupa dziewięciu zawodników klubu TOP Bolesławiec z trenerem Dariuszem Stosem. Czterech zawodników startowało w kategorii osób niepełnosprawnych fizycznie, a pięć osób w kategorii zawodników z niepełnosprawnością intelektualną.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Bolesławiec (zakup sprzętu, koszty dowozu zawodników). W zawodach  bardzo dobrze spisali się  zawodnicy z Bolesławca : Waldemar Krzemiński (grupa 6) zajął pierwsze miejsce i zdobył złoty medal
a Zbigniew Kurasz (grupa 8) zajął trzecie miejsce i wywalczył brązowy medal. Pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca: Martyna Stos (grupa 7) w klasie łączonej 6-8 zajęła 7 miejsce nawiązując walkę z bardziej sprawnymi i utytułowanymi zawodniczkami. Łukasz Januszke (grupa 4, wózki) zajął 6 miejsce).

Zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną, którzy mają możliwość treningu tylko raz w tygodniu zagrali na miarę swoich umiejętności, przegrywając z  bardziej doświadczonymi zawodnikami. Zajęli następujące  miejsca Jacek Gasieniec  9; Zbigniew Gaweł 15, Marcin Przyłucki 17, Zawlik Mateusz  19, Przemysław Obrzut 21 miejsce.

Na szczególną podkreślenie zasługuje postawa zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, którzy podawali piłki osobom grającym na wózkach oraz mającymi problemy z poruszaniem.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

wiktorn   25 kwietnia 2017r. o 9:55

wiktorn

Postów: 1

Gratulacje dla całej drużyny. Życzę kolejnych sukcesów!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź

~~Bol   28 kwietnia 2017r. o 10:09

~~Bol

Postów:

Brawo !

Zuraw KlevetKlekusiowoDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENA