ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4276, 20 lipca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Sprawy Bolecnautów25 kwietnia 2017r. godz. 14:29, odsłon: 7112, Bolec.Info
Nie dostał się na Gruzinów
- Zarządzanie tą sprawą było pełne ignorancji - mówi Ryszard Samoszyński o dystrybucji biletów na gruziński spektakl.
Bolesławiec - Informacje: Nie dostał się na Gruzinów Khorumi i Batumi na scenie Teatru Starego (fot. Bernard Łętowski)

- 30 marca dowiedziałem się z gazety Bolec.Info, że na zaproszenie marszałka województwa dolnośląskiego i starosty wystąpią dla mieszkańców miasta i powiatu w Teatrze Starym zespoły z Gruzji - mówi bolesławianin, Ryszard Samoszyński. - W artykule była informacja, że wejściówki będą wydawane w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu od 3 kwietnia. Tego dnia o godzinie 8 zadzwoniłem do MDK z prośbą o informację dotyczącą wejściówek. Włączyła się automatyczna sekretarka z nagraną informacją, że wejściówki i bilety na wszelkie imprezy wydawane są od godziny 13 do 17 od poniedziałku do piątku każdego tygodnia. Tego samego dnia, godzinę przed wydawaniem wejściówek, czyli w południe, przyszedłem do MDK. Pracownicy przekazali mi informację, że wejściówek już nie ma i były wydawane od godzin rannych. Informacja nagrana na sekretarce nie pokrywała się z rzeczywistością. Zwróciłem na to uwagę pracownikom. Podczas dyskusji do sekretariatu weszła pani dyrektor i poprosiła mnie do siebie, żeby wytłumaczyć mi zaistniałą sytuację. W rozmowie  wypowiedziała się, że starostwo zarezerwowało do swojej dyspozycji 2/3 miejsc w teatrze a jedna trzecia została wydana w godzinach rannych w MDK tego samego dnia tym, którzy wcześniej zarezerwowali wejściówki telefonicznie.

Ryszard Samoszyński twierdzi,  że dyrektor MDK poprosiła o jego numer telefonu w celu ewentualnego zadzwonienia, gdyby ktoś zrezygnował z wejściówki. Jak mówi, czekał na telefon do 6 kwietnia i tego dnia poszedł do MDK spytać o ewentualne zwroty wejściówek. Okazało się, że ich nie ma. Poprosił o kontakt z panią dyrektor, ale nie było jej na miejscu. W związku z tym postanowił pójść do starostwa i umówił się na spotkanie ze starostą Karolem Stasikiem. Ten zaś 10 kwietnia miał go osobiście poinformować, że starostwo wzięło na swój użytek jedynie 10 do 15 wejściówek.

- Od tego momentu zapanowała cisza w tej sprawie - mówi Samoszyński. - Nasuwa mi się pytanie, czy w takiej sytuacji nie lepiej byłoby zorganizować występ dla szerszej publiczności w większym obiekcie, np. w BOK MCC. Zarządzanie tą sprawą było pełne ignorancji. Taka impreza powinna być choć symbolicznie biletowana, wstęp powinien kosztować przynajmniej 5 - 10 złotych. Rozdawanie biletów nie ma sensu.

Inaczej sprawę pamięta Beata Domerecka, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. Według niej pan Samoszyński przyszedł 3 kwietnia do MDK około godziny 14, gdy wejściówek faktycznie już nie było.

- Był napastliwy - mówi dyrektorka. - Poprosiłam go na rozmowę i wytłumaczyłam sytuację. Nic nie mówiłam o puli wejściówek dla starostwa, tylko o wejściówkach dla organizatorów. Są one często przeznaczane dla osób stale wspierających MDK i Teatr Stary, dla sponsorów, organizacji i stowarzyszeń, które stale nam pomagają w codziennej pracy.

Beata Domerecka mówi, że zaproponowała swojemu gościowi, iż pracownicy będą się upewniać czy osoby, które wzięły wejściówki, na pewno wybierają się na spektakl. Zaproponowała mu także przyjście do teatru tuż przed spektaklem, aby mógł skorzystać z jakiegoś miejsca, z którego być może ktoś inny nie skorzysta. Faktycznie kilka osób weszło na miejsca, które zwolniły się tuż przed spektaklem, ale pana Samoszyńskiego w teatrze w dniu występu nie było.

- Następnego dnia po rozmowie ze mną ten pan zadzwonił do nas i używał słów obelżywych pod adresem pracowników, był napastliwy - mówi Beata Domerecka. - Naruszył pewne formy kultury.

Dyrektorka podkreśla, że MDK nie jest instytucją kultury a placówką oświatową i nie ma specjalnych pracowników zatrudnionych jedynie do obsługi biletowanych imprez co zmusza MDK do ograniczenia do trzech godzin czasu wydawania wejściówek i biletów. 

- Staramy się to robić jak najlepiej i na pewno wyciągniemy wnioski z tej sytuacji na przyszłość - mówi dyrektorka. - Uczymy się także na podstawie takich wydarzeń.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 > >>

~zawiedziony   25 kwietnia 2017r. o 14:43

~zawiedziony

Postów:

Skoro miasto niby współpracuje z powiatem to faktycznie, dlaczego ten ciekawy spektakl nie odbył się w BOK MCC gdzie jest 2 x tyle miejsc?
A tak... wyszedł balet gruziński, ale dla wybranych i urzędników...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   25 kwietnia 2017r. o 14:56

~~

Postów:

Obok mnie na parterze były obok siebie wolne 4 (słownie: cztery)miejsca, których nikt nie zajął przez cały spektakl. Widziałam również pojedyncze wolne miejsca na sali. Jeżeli przed wejściem ludzie stali i czekali na sygnał, czy jest coś wolnego, to nie rozumiem, dlaczego nikt nie został na te miejsca wpuszczony
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Polak   25 kwietnia 2017r. o 15:02

~~Polak

Postów:

Tym Samoszyńskim to nie ma co się za bardzo przejmować, koleś już taki jest !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~mieszkaniec   25 kwietnia 2017r. o 15:43

~~mieszkaniec

Postów:

Co do wszelkich spektakli w Bolesławcu to żenada na sali same urzędasy bilet dla zwykłego człowieka ciężko dostać.Troszkę tego nie rozumiem dlaczego do teatru dziwnym trafem idą cale urzędy utrzymywane z naszych podatków i wszelakich opłat a normalny człowiek nie ma szans na dostanie biletów.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Janko   25 kwietnia 2017r. o 15:44

~~Janko

Postów:

http://bobrzanie.pl/kandydaci-do-rady-miasta/
Chyba startował na radnego
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~A   25 kwietnia 2017r. o 15:59

~~A

Postów:

Tak jakby urzędnik nie był zwykłym człowiekiem... Wprowadzić selekcję ze względu na wykonywany zawód, pytać o niego przy wydawaniu biletu i na spektakle wpuszczać tylko np. rzeźników i fryzjerów?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   25 kwietnia 2017r. o 16:00

~~

Postów:

~~mieszkaniec napisał(a): Co do wszelkich spektakli w Bolesławcu to żenada na sali same urzędasy bilet dla zwykłego człowieka ciężko dostać.Troszkę tego nie rozumiem dlaczego do teatru dziwnym trafem idą cale urzędy utrzymywane z naszych podatków i wszelakich opłat a normalny człowiek nie ma szans na dostanie biletów.


Mówisz że ty byś poszedł - na "wszelkie spektakle" - co byś tam robił?
"Ciężko" dostać? Powinny być "lekko" dostępne?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~X   25 kwietnia 2017r. o 16:18

~~X

Postów:

Niestety ten pan ma rację. Organizacja była FATALNA. Wejściówek nie było już od rana, telefonicznie informowano, że są (do odbioru od 13.00), a potem okazało się, że już dawno ich nie ma, robiono jakieś rezerwacje (wcześniej nie chciano od dzwoniących żadnych danych). Pracownicy musieli się tłumaczyć zdenerwowanym ludziom, którzy zachęceni zaproszeniem pojawiali się w MDK. Informowano, że 100 odłożono już na dawno dla "organizatorów z Wrocławia", a pozostałej 100 już nie ma. Nie dziwię się panu, że nie przyszedł czekać na wejściówki, miał stać i czekać jak żebrak? MDK niepotrzebnie ogłaszało zaproszenia, mogli po prostu zrobić to jako imprezę zamknięta, a nie mamić szarych obywateli.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 > >>

DomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetNajlepsze
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Zapraszamy